رضایت مشتری خانم ملیحه مقیمی از کامپوزیت دندان کلینیک سریتا

مراجعه به دندانپزشکی آن هم زمانی که نمی دانید چه اتفاقی می ‌افتد می ‌تواند بسیار دلهره‌آور باشد! به احتمال زیاد سوالات بی‌پاسخ زیادی وجود دارد که وقت آن را نداشتید که از دندانپزشک خود بپرسید، مثل چقدر طول خواهد کشید؟ آیا درد خواهد داشت؟ رویه چیست؟ در واقع، کامپوزیت چیست؟

اما هرچه کامپوزیت دندان را بیشتر درک کنید، بیشتر متوجه خواهید شد که جای نگرانی وجود ندارد و سرراست و ساده است. اگر به دنبال مطلب جامعی هستید که توضیح دهد کامپوزیت چیست و به رایج ترین سؤالات شما در این زمینه پاسخ دهد، جای درستی آمده اید. پس در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا ضمن معرفی کامپوزیت، با تماشای فیلم مراحل کامپوزیت دندان، به این سوال همیشگی پاسخ دهیم که کامپوزیت دندان چگونه است؟!

مشاوره تخصصی و رایگان کامپوزیت دندان

بهترین برند کامپوزیت، ضمانت نامه کتبی و پرداخت اقساطی

۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

مراحل قبل از کامپوزیت دندان و رضایت مشتری از کامپوزیت دندان احسان خلیلی در کلینیک سریتا

کامپوزیت چیست؟ 

کامپوزیت دندان یکی از انواع ترمیم های دندان است که زیبایی را به دندان های شما هدیه می کند. پر کردن کامپوزیت می تواند یکپارچگی دندان شما را پس از تحمل آسیب ناشی از حفره ها، جراحات یا دندان قروچه بازگرداند. نکته جالب توجه اینجاست که این نوع ترمیم دندان می تواند با رنگ دندان های طبیعی شما مطابقت داشته باشد و به همین دلیل هم ظاهر و عملکرد دندان شما بدون اینکه شخص دیگری بداند به حالت اولیه خود برمی گردد.

بگذارید خیلی ساده از نحوه کاشت کامپوزیت شروع کنیم! کامپوزیت یک ماده رزین به رنگ دندان است، در واقع بهتر بگویم دو جزء اصلی با هم مخلوط شده اند، یک رزین و یک پرکننده. کامپوزیت به عنوان یک ماده ضخیم و شبیه پلاستین در لوله قرار می گیرد که می توان برای مناطقی که به استحکام نیاز دارند یا به عنوان مایعی که می توانید برای دندان های جلو استفاده کنید، از آن بهره برد. نسبت های این رزین و پرکننده همان چیزی است که ویسکوزیته را تعیین می کند و زیبایی این موضوع به این است که می توان از آن برای بسیاری از موارد مختلف استفاده کرد.

رضایت مشتری و نمونه کار انجام شده کامپوزیت دندان در کلینیک سریتا آقای حسین ملکی

این کامپوزیت ها در سایه ها و یا بهتر بگوییم رنگ های مختلفی وجود دارند  و به همین دلیل می توان آن را برای تمام دندان ها با هر رنگی استفاده کرد. دندانپزشک می تواند مانند هنرمندی که رنگ ها را با هم مخلوط می کند، این رنگ ها را با هم مخلوط کرده و رنگ نهایی کامپوزیت را با دندان شما کاملاً مطابقت دهد.

قبل از اینکه کامپوزیت در دهان شما گذاشته شود، معمولاً مانند بتونه پلاستیکی است و پس از آن که در دهان قرار گرفت و پس از اتمام کار، کاملاً شبیه دندان می شود و هنگامی که در دهان قرار می گیرد، ممکن است حتی متوجه وجود آن نشوید!

پرکننده های کامپوزیتی همه کاره های فوق العاده ای هستند! می توان از آنها برای پر کردن دندان پوسیده، ثابت کردن براده روی دندان های جلویی، ترمیم دندان های فرسوده در اثر ساییدگی یا فرسایش، ایجاد روکش های زیبا یا چسبندگی لبه برای تغییر شکل یا اندازه دندان های فاصله دار یا ناقص استفاده کرد. آنها همچنین یک جایگزین عالی برای جایگزینی آمالگام  یا ماده مخلوط دندانی نیز هستند. اگر می خواهید بدانید که چگونه مراحل کامپوزیت دندان می تواند دندان شما را زیباتر کند، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

فیلم مراحل کامپوزیت دندان را از دست ندهید! توضیحات کامل و جامع (مشاهده فیلم ابتدای مقاله)

مراحل کامپوزیت دندان

فرآیند کامپوزیت دندان نسبتاً ساده است و می‌توان آن را در یک جلسه نیز به پایان رساند:

 • مرحله اول: انتخاب رنگ کامپوزیت
 • مرحله دوم: مشورت با بیمار
 • مرحله سوم: ترمیم دندان قبل از کامپوزیت
 • مرحله چهارم: ایزوله کردن ناحیه کار
 • مرحله پنجم: اسید شویی سطح دندان قبل از کامپوزیت
 • مرحله ششم: تمیز کردن دندان قبل از کامپوزیت
 • مرحله هفتم: قرار دادن عامل پیوند دهنده کامپوزیت
 • مرحله هشتم: تکنیک لایه گذاری یا لیرینگ
 • مرحله نهم: فرم دهی کامپوزیت 
 • مرحله دهم: تست گاز گرفتن با کامپوزیت 
 • مرحله یازدهم: پالیش کامپوزیت (پولیش)
مرحله انتخاب رنگ کامپوزیت دندان کلینیک سریتا

مرحله اول: انتخاب رنگ کامپوزیت

همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم کامپوزیت دندان در رنگ ‌های متنوعی وجود دارد و برای ترمیم دندان در بهترین حالت باید یک رنگ مناسب برای کامپوزیت انتخاب شود. برای این منظور دندانپزشک از راهنمای سایه یا رنگ کامپوزیتی که دارد (این راهنمای رنگ شامل نمونه هایی از هر یک از رنگ های مختلف کامپوزیتی است که باید انتخاب کند)، استفاده می کند تا ببیند کدام رنگ با قسمتی از دندان بیمار که روی آن کار می کند بیشتر مطابقت دارد. 

نکته جالب توجه اینجاست که اگر تعداد دندان هایی که نیاز به کامپوزیت دارند بالا باشد مثلاً حداقل ۱۰ دندان در فک بالا و ۱۰ دندان در فک پایین باشد، بیمار می تواند خود رنگ کامپوزیت مورد علاقه اش را انتخاب کند اما اگر تعداد کمتری از دندان های در خط لبخند باشند رنگ دندان های کناری انتخاب می شود و مشابهت با سایر دندان های دیگر از لحاظ رنگ، بر نظر و سلیقه بیمار ارجحیت دارد.

در اولین مراحل کامپوزیت سرامیکی، هر نمونه رنگ را در کنار دندان نگه می دارند و رنگ و شفافیت آن را مقایسه می کنند. انجام این کار می تواند تا حد زیادی بر طبیعی بودن کامپوزیت تأثیر بگذارد و به همین دلیل هم یکی از مراحل مهم در نحوه انجام کامپوزیت است و به یک دندانپزشک ماهر نیاز دارد. اما بد نیست بدانید که هنگام تعیین رنگ مناسب کامپوزیت برای استفاده، مسائل مختلفی وجود دارد که می تواند نگران کننده باشد.

رضایت

برای مثال نوع منبع نور انتخاب شده می تواند بر نتایج تطابق رنگ تأثیر زیادی بگذارد، بنابراین از دندانپزشک خود در مورد رنگی که قصد استفاده از آن را دارند سؤال کنید.

استفاده از نور روز یا نور مصنوعی که برای تقلید از نور روز در مطب دکتر استفاده می شود و یا انواع دیگری از نور هایی که ممکن است لبخند بیمار در آن مشاهده شود، مانند نورهای مهتابی، فلورسنت، گرم، سرد، و غیره؛ هر کدام می توانند در تعیین رنگ مناسب کامپوزیت نقش داشته باشند.

به دلیل اینکه دهان شما باید در حین انجام عمل های دندانپزشکی باز بماند، اثر کم آبی دندان معمولاً رخ می دهد و با خشک شدن دندان ‌ها، رنگ دندان روشن‌تر می‌ شود، بنابراین تطبیق دقیق رنگ گاهی غیر ممکن است.

مطالعات نشان داده اند که این اثر می تواند در کمتر از ۳۰ دقیقه رخ دهد و برخی تحقیقات می‌گویند که بهتر است این تطبیق رنگ را زودتر، قبل از خشک شدن دندان‌ها و دهان انجام دهید، زیرا ممکن است بر تشخیص میزان روشنایی دندان‌های شما تأثیر بگذارد.

به همین دلیل، پروتکل ارجح شامل این می شود که دندانپزشک انتخاب رنگ کامپوزیت را در ابتدای ویزیت شروع کند.

نمونه های زیادی از رنگ ها وجود دارد که دندانپزشک و بیمار می توانند آنها را برای کامپوزیت خود استفاده کنند، مثل رنگ های اوپک که تمام نور را به خودش جذب می کند و بعد آن را به چشم ما بازتاب می کند، این رنگ خیلی طبیعی نیست اما بسیار محبوب است. 

از سوی دیگر رنگ های لوسنت وجود دارند که دارای عمق و حالت سه بعدی هستند مثل رنگ های متالیک؛ این نوع از رنگ های کامپوزیت درخشندگی بیشتری دارند و نزدیک تر به رنگ طبیعی دندان هستند.

مراحل کامپوزیت دندان مرحله صحبت و مشورت با متقاضی کامپوزیت دندان

مرحله دوم: مشورت با بیمار 

در این مرحله پزشک در رابطه با ظاهر و فرم کامپوزیتی که قرار است اعمال شود با بیمار مشورت کرده و نظر او را جویا می شود. برای مثال در رابطه با سطح دندان که مواج باشد یا خیر، یا ارتفاع دندان ها نسبت به یکدیگر. بعد از مشورت با بیمار و به توافق رسیدن پزشک و بیمار دندانپزشک وارد مراحل اجرایی می شود.

مرحله ترمیم دندان قبل از کامپوزیت دندان

مرحله سوم: ترمیم دندان قبل از کامپوزیت

در این مرحله از مراحل کامپوزیت دندان، دندان تراش خورده و ترمیم می شود. این مرحله معمولاً شامل پیرایش و تراش خوردن سطح برخی از دندان ها است. برخی از دندانپزشکان برای راحت نگه داشتن بیمار از یک ماده بی حس کننده استفاده می کنند. اگر دندان نیاز به درمان های زیبایی داشته باشد، تراش کمی یا حتی بدون تراش انجام می شود. دندانپزشک با چسباندن کامپوزیت روی مینا و تغییر شکل دندان، دندان را ترمیم می کند و همچنین اگر دندان دارای نواحی پوسیده باشد، دندانپزشک مینای دندان شما را سوراخ کرده و قسمت پوسیده دندان شما را بر می دارد.

مرحله ایزوله کردن ناحیه کامپوزیت دندان

مرحله چهارم: ایزوله کردن ناحیه کار

در این مرحله باید ناحیه لبخند یا ناحیه کار را از معرض بزاق یا رطوبت داخل دهان ایزوله کرد تا دندانپزشک بتواند موارد را در ناحیه مورد نظر قرار دهد. فراموش نکنید که یک کامپوزیت موفق به اجرای اصولی و درست تکنیک نیاز دارد بنابراین این ناحیه با ابزارهای مختلفی که دندانپزشک در اختیار دارد به خوبی ایزوله می شود تا کامپوزیت با روش اصولی انجام شود.

مرحله اسید شویی دندان برای کامپوزیت دندان

مرحله پنجم: اسید شویی سطح دندان قبل از کامپوزیت

در این مرحله آماده سازی سطح دندان یا کاندیشن اتفاق می افتد و دندانپزشک فرآیند باندینگ را با خارج کردن یک نرم کننده دندان اسیدی شروع می کند و بدین ترتیب اسید شویی سطح دندان صورت می گیرد که جزو مراحل قبل از کامپوزیت به شمار می رود. نرم کننده های دندان حاوی ۳۰ تا ۴۰ درصد اسید فسفریک هستند و همین عامل هم طعم آنها را ترش و تلخ می کند. این نرم کننده باید حداقل ۱۵ ثانیه روی ناحیه مورد نظر بماند و سپس کاملاً شستشو شود. این کار باعث می شود دندان شبیه یک شیشه حک شده به نظر برسد.

مرحله تمیز کردن دندان قبل از کامپوزیت دندان

مرحله ششم: تمیز کردن دندان قبل از کامپوزیت

بعد از اسیدشویی سطح دندان باید تمیز و شسته شده باشد تا از اتصال قوی کامپوزیت در مراحل بعدی اطمینان حاصل شود، بنابراین آماده سازی دندان با تمیز کردن سطح دندان شروع می شود. این کار هرگونه لکه، پلاک، جرم یا زباله را از سطح دندان از بین می برد. 

مرحله باندینگ دندان قبل از کامپوزیت دندان

مرحله هفتم: قرار دادن عامل پیوند دهنده کامپوزیت

دندانپزشک به وسیله اپلیکاتور مقدار کمی پلاستیک مایع یا عامل پیوند دهنده کامپوزیت را روی ناحیه اچ شده یا اسیدشویی شده دندان می‌ مالد. باندینگ ها با توجه به شرایط دندان ها و تکنیک مورد استفاده انتخاب شده و به وسیله اشعه ماورابنفش به نام لایت کیور سفت می شود.

در واقع اسید دندان را دچار تخلخل هایی می کند و باندینگ با فرو رفتن داخل این تخلخل ها واسطه ای بین کامپوزیت و دندان می شود.

هنگامی که ماده باندینگ روی سطح دندان قرار گرفت، دندانپزشک آن را به مدت ۱۰ تا ۲۰ ثانیه در معرض لایت کیور قرار  داده و بدین ترتیب این نور باعث تحریک کاتالیزور در عامل پیوند دهنده می شود. این عامل باعث سخت شدن عامل و ایجاد پیوند میکرومکانیکی با سطح دندان شده و در نتیجه استحکام بهتر و بیشتر کامپوزیت می شود.

مرحله لایه گذازی یا لیرینگ کامپوزیت دندان

مرحله هشتم: تکنیک لایه گذاری یا لیرینگ

در این مرحله دندانپزشک شروع به لایه بندی مواد کامپوزیت در دندان شما می کند. دندانپزشک از یک نور برای درمان پر کردن کامپوزیت استفاده کرده و آن را ثابت می کند. از آنجایی که کامپوزیت به صورت لایه‌ای اعمال می ‌شود، قبل از رفتن به لایه بعدی، از نور برای آماده سازی هر لایه استفاده می ‌شود.

همانطور که می دانید دندان ما از لایه های مختلفی تشکیل شده و کامپوزیت با روش لایه بندی این امکان را به دندانپزشک می دهد که کامپوزیت را به صورت لایه به لایه و دقیقاً مطابق لایه های دندان تقلید کند، یعنی با همان بازتاب نور و رنگ و این تکنیک باعث می شود که کامپوزیت دندان فوق العاده طبیعی و زیبا باشد.

در سال‌های اخیر، تکنیک لایه گذاری یا لیرینگ کامپوزیت توسط پزشکان مختلف با هدف دستیابی به ترمیم طبیعی‌تر مورد حمایت قرار گرفته‌ و ماهیت این تکنیک ها نیز مشابه است، ساختار دندان از دست رفته را لایه به لایه با استفاده از مواد کامپوزیتی با شدت رنگ های مختلف بازسازی می کنند.

مرحله فرم دهی کامپوزیت دندان در کلینیک سریتا

مرحله نهم: فرم دهی کامپوزیت 

نحوه انجام کامپوزیت به این صورت است که دندانپزشک معمولاً عمداً دندان را ترمیم کرده و برای این کار از مته خود برای برش دادن آن به شکل مناسب استفاده می کند. در این مرحله از مراحل کامپوزیت دندان فاصله دار، حتی می بینیم که دندانپزشک بنا به خواسته بیمار، فاصله بین دندان های او را هم پر می کند. همانطور که دندانپزشک کامپوزیت را فرم دهی می‌ کند، از سنگ ‌های پولیش، فرز، دیسک و نوار های ریزتر استفاده می ‌کند تا زمانی که پولیش بسیار صاف و براقی به دست آید.

در این مرحله می توانید انتظار داشته باشید که دندانپزشک شما یک آینه به شما بدهد و نظر شما را بخواهد زیرا ممکن است دندانپزشک و دستیار او از زاویه کمی متفاوت به دندان شما نگاه کنند و هر یک ممکن است متوجه چیزی شود که دیگران نمی بینند اما این دندان شماست و نظر شما بیشترین اهمیت را دارد.

رضایت مشتری از کامپوزیت دندان کلینیک سریتا

مرحله دهم: تست گاز گرفتن با کامپوزیت 

در این مرحله از مراحل کامپوزیت دندان، حتی اگر قرار دادن باندینگ دندان کامل شده است، هنوز هم برای دندانپزشک بسیار مهم است که نحوه قرار گرفتن دندان های بیمار روی هم را بررسی کند. در واقع تست گاز گرفتن با کامپوزیت به این معناست که آنها باید ارزیابی کنند که چگونه دندان ‌های بیمارشان به هم نزدیک می ‌شوند و آیا ترمیم‌ هایی که اخیراً انجام داده‌اند با این حرکت تداخل دارد؟ یکی از راه های این تست، تست گاز گرفتن با کامپوزیت از طریق کاغذ کربن است.

تست کاغذ کربن 

یکی از راه های گرفتن این تست، این است که دندانپزشک از نوار نازکی از جنس کربنی استفاده کند به این صورت که آن را بین دندان‌ های بیمار قرار داده و بیمار هم دندان های خود را به آرامی ببندد و سپس با انجام حرکتی رفت و برگشتی کاری کند که دندان ‌های خود را روی هم بکشد.

کاغذ کربنی با نشان دادن علامت ‌هایی از روی نقاطی که دندان‌ های مخالف بیمار با هم تماس دارند، دندانپزشک را از این موضوع آگاه می کند که آیا فرم دندان جدید مناسب است یا خیر. فراموش نکنید که این مرحله واقعا در نحوه کاشت کامپوزیت مهم است و متأسفانه در زمانی رخ می دهد که فک شما سفت و خسته و احتمالاً بی حس شده است اما باید به دستورات دندانپزشک خود گوش دهید و بهترین کار را انجام دهید

در واقع درست انجام دادن این تست در این مرحله می تواند شما را از مراجعه دوباره به مطب دندانپزشک خود نجات دهد!

مرحله پولیش کامپوزیت دندان کلینیک سریتا

مرحله یازدهم: پالیش کامپوزیت (پولیش)

دندانپزشک دندان را شکل داده و کانتور می کند، سپس آن را به وسیله دیسک های کاغذی پولیش می دهد. در نهایت در این مرحله با مقایسه دندان ها با یکدیگر آنها را متقارن و یکنواخت کرده و سطح دندان ها را با هم تراز می کند. اقدامات نهایی در ترمیم دندان می تواند علت اصلی تفاوت بین یک بیمار خندان و بیمار ناراضی باشد! به همین دلیل هم انجام پولیش کامپوزیت یکی از مهم ترین مراحل کامپوزیت سرامیکی است. هنگام قرار دادن ترمیم های کامپوزیت مستقیم، صیقل دادن مواد برای دستیابی به درخشندگی واقعی، هدف اصلی یک دندانپزشک است و استفاده از یک سیستم پولیش کامپوزیت تخصصی می تواند به تحقق این امر کمک کند. 

لازم به ذکر است که در برخی موارد دندانپزشک تشخیص می دهد که مرحله پالیش دندان را در جلسه بعدی مراجعه بیمار انجام دهد چرا که احتمال دارد بیمار بعد از خروج از کلینیک تصمیم بگیرد فرم کامپوزیت خود را تغییر دهد یا جزئیات آن را اصلاح کند از سوی دیگر خستگی چشم دندانپزشک بعد از انجام این مراحل نیز مزید بر علت است.

درمان های پیش نیاز مراحل کامپوزیت دندان

مشاوره تخصصی و رایگان

همین الان با یک کلیک تماس بگیرید

۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

درمان های پیش نیاز انجام کامپوزیت

یکی از نکاتی که قبل از انجام کامپوزیت دندان باید به آن توجه کنید انجام مراحل قبل از کامپوزیت دندان است. در ادامه با برخی از این اقدامات آشنا می شویم:

۱. انجام آزمایش های مورد نیاز

در این مرحله بیمار باید آزمایش ها و تست هایی را به دندانپزشک ارائه کند تا ثابت کند منعی برای انجام کامپوزیت ندارد. گاهی افراد با چشم پوشی از انجام این آزمایش ها به دندان و لثه خود آسیب های جدی وارد می کنند.

۲. جرم گیری قبل از کامپوزیت

یکی دیگر از کارهایی که قبل از انجام کامپوزیت نیاز است، جرم گیری دندان قبل از کامپوزیت است و پس از رفع التهابات دندان و تمیز شدن سطح دندان و لثه ها می توان اقدام به کامپوزیت دندان کرد. 

خانم مریم اکبری کامپوزیت دندان کلینیک سریتا

۳. درمان پوسیدگی

پوسیدگی دندان هایی که در خط لبخند قرار دارند باید قبل از ترمیم های زیبایی رفع و درمان شوند. 

۴. بلیچینگ قبل از کامپوزیت

زمانی که رنگ دندان شما با رزین کامپوزیت مطابقت داشته باشد و یا دندان های بسیار تیره ای داشته باشید، نیاز به بلیچینگ یا سفید کردند دندان قبل از کامپوزیت دارید. بدین ترتیب دندان های شما در سفیدترین حالت خود قرار می گیرند و دندانپزشک رنگ کامپوزیت را با توجه به رنگ دندان های سفید شده شما انتخاب می کند.

۵. جراحی لثه

برخی از بیماران لبخند لثه ای یا همان گامی اسمایل دارند، دندان های این افراد هنگام لبخند زدن کوتاه تر دیده می شود و لثه ها هنگام لبخند زدن مشخص می شوند. در این موارد با تشخیص دندانپزشک عمل لیفت لثه برای این افراد انجام می شود، در این عمل لثه ها عقب می رود و سپس کامپوزیت برای آنها انجام می شود.

مدت زمان انجام مراحل کامپوزیت دندان در کلینیک سریتا

مدت زمان انجام کامپوزیت دندان

دندانپزشک شما معمولا می تواند این عمل را در یک ویزیت به پایان برساند. به طور کلی، مراحل کامپوزیت دندان حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان می برد. یکی از عواملی که روی زمان لازم برای تکمیل این ترمیم دندان نقش دارد، میزان پوسیدگی دندان پر شده است. 

سوالات متداول در نصب کامپوزیت دندان

۱. ماندگاری کامپوزیت چقدر است؟

همه چیز در زندگی تاریخ انقضا دارد و کامپوزیت نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما به طور کلی، طول عمر پرکننده کامپوزیت بین ۵ تا ۷ سال طبیعی است، اما گاهی شاهد دوام بسیار بیشتر از این نیز هستیم. لازم به ذکر است که می توان کامپوزیت را به راحتی تعمیر کرد و این بدان معناست که اگر یک قطعه شکسته شود، می‌توان به سادگی آن را جایگزین کرد.

۲. آیا کامپوزیت خطرناک است؟

برخی از افراد در مورد ایمنی پرکردگی های کامپوزیت ابراز نگرانی کرده اند، به ویژه در مورد احتمال اینکه ماده کامپوزیت ممکن است سیتوتوکسیک باشد یا برای سلول های بافت های اطراف دندان مضر باشد. اما مطالعات نشان داده که این نگرانی ممکن است بیشتر مربوط به دندان های پر کرده با رنگ تیره‌تر به دلیل استفاده از واحد نوری مورد استفاده برای سخت‌کردن پرکننده باشد. اگر نگرانی از این بابت دارید، با دندانپزشک خود مشورت کنید. 

رضایت از انجام کامپوزیت دندان در کلینیک سریتا

۳. آیا برداشتن کامپوزیت به دندان آسیب می رساند؟

از آنجایی که نیازی به برداشتن هیچ یک از ساختار طبیعی دندان شما نیست، اما جای نگرانی نیست زیرا مواد کامپوزیت را می توان بدون آسیب به مینای دندان برداشت.

۴. مراحل کامپوزیت دندان را به صورت خلاصه و کلی نام ببرید.

 1. معاینه دندان ها
 2. رفع مشکلات دندان
 3. انتخاب رنگ کامپوزیت
 4. آماده سازی دندان ها
 5. نصب کامپوزیت
 6. پولیش دندان

۵. کامپوزیت دندان چقدر طول می کشد؟

معمولا تمام مراحل کامپوزیت در یک جلسه به اتمام میرسد. مگر این که دندان ها نیاز به رفع پوسیدگی و ترمیم داشته باشند.

۶. آیا پرداخت اقساطی برای هزینه کامپوزیت دندان در کلینیک سریتا دارید؟

بله. شرایط پرداخت اقساطی کامپوزیت برای متقاضیان فراهم شده و کاملا شرایط شناور و منعطفی در نظر گرفته شده است. برای جزئیات بیشتر با کلینیک سریتا تماس بگیرید.

نمونه کار کامپوزیت دندان کلینیک سریتا

مشاوره تخصصی و رایگان

همین الان با یک کلیک تماس بگیرید

۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

در آخر

کامپوزیت دندان یکی از بهترین درمان های ترمیمی است که راه حلی برای آسیب های جزئی یا شکاف در دندان ها ارائه می دهد. در واقع مراحل کامپوزیت دندان معمولاً برای پرکردن شکستگی ‌ها یا شکاف ‌های بین دندان‌ها یا برای رفع تغییر رنگ انجام می ‌شود. این روش بسیار طبیعی است و رنگ رزین با دندان‌های شما مطابقت دارد، بنابراین به نظر می‌رسد که بخشی طبیعی از دندان است. کامپوزیت می تواند به شما کمک کند لبخندی زیبا به دست بیاورید. اما نظر شما چیست؟ آیا کامپوزیت را راه حل مناسبی برای رفع نواقص دندان و زیبایی بیشتر آن می دانید؟