قیمت بلیچینگ دندان ۱۴۰۳ تهران

قیمت بلیچینگ دندان به روش اجرای بلیچینگ دندان بستگی دارد. هزینه آفیس بلیچینگ و هزینه هوم بلیچینگ با هم متفاوت است. همچنین تکنولوژی‌های مورد استفاده در آفیس بلیچینگ هم ممکن است بر قیمت تمام شده تاثیر بگذارد.

چرا کلینیک سریتا؟

مشاوره رایگان

ابتدا متخصصان دندانپزشک ما، سلامت دندان‌هایتان را بررسی می‌کنند.

پرداخت اقساطی

نگران مخارج درمان نباشید. می‌توانید هزینه را به‌صورت اقساطی پرداخت کنید.

پزشکان متخصص

از همکاری یک تیم دندانپزشکی متخصص در کلینیک سریتا بهره‌مند می‌شوید.

ضمانت خدمات

قبل از اینکه درمان شما شروع شود، از سریتا ضمانت‌نامه کتبی می‌گیرید.

در بلیچینگ، برند و نوع تکنولوژی به کار رفته، در قیمت نهایی تاثیر گذار است

جدول قیمت بلیچینگ دندان در تهران

روش بلیچینگشروع قیمت (برای هر فک)
White Smile۵,۲۵۰,۰۰۰
FGM۵,۲۵۰,۰۰۰
هوم بلیچینگ۵,۲۵۰,۰۰۰
بلیچینگ لیزری (آفیس بلیچینگ)۵,۲۵۰,۰۰۰
بلیچینگ زوم (آفیس بلیچینگ)۵,۲۵۰,۰۰۰
بلیچینگ LED (آفیس بلیچینگ)۵,۲۵۰,۰۰۰
جدول قیمت بلیچینگ دندان
مشاوره رایگان بلیچینگ دندان

برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید

برای بسیاری از افراد، تمایل به داشتن لبخندی درخشان و دندان‌های بدون لک در اولویت است؛ تا در زندگی روزمره، کاری یا خانوادگی خود احساس راحتی کنند. به همین دلیل استفاده از روش بلیچینگ دندان با استقبال گسترده‌ای روبرو است. قیمت بلیچینگ دندان با توجه به مواد و دستگاه مورد استفاده می‌تواند تفاوت داشته باشد.

هرچقدر رنگ دندان‌های شما تیره‌تر باشد هزینه شما بالاتر خواهد رفت، در حالی که بعضی دندان‌ها صرفا با یک جلسه درمان به رنگ مطلوب خود می‌رسند. عادات غذایی شما از مهم‌ترین دلایل زرد شدن دندان‌ها است. در واقع مصرف تنباکو و همچنین قهوه، چای یا آب میوه به طور قابل توجهی بر زردی دندان‌ها تاثیر می‌گذارد، همچنین با افزایش سن، مینای پوشاننده دندان تحلیل می‌رود و باعث می‌شود دندان‌ها رنگ زرد بیشتری به خود بگیرند. برای رفع این مشکل، تکنیک‌ها و محصولات مختلفی برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد. در این مقاله به معرفی این روش‌ها و عوامل موثر در قیمت آن‌ها می پردازیم.

قیمت انواع روش‌های بلیچینگ دندان

برای سفید کردن دندان‌ها روش‌های متنوعی ارائه شده است. برای انجام این روش‌ها مواد مختلف و همچنین دستگاه‌های متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی این روش‌ها به دو صورت آفیس بلیچینگ (در مطب) و هوم بلیچینگ (در خانه) ارائه می‌شوند. هزینه آفیس بلیچینگ غالبا بالاتر از روش‌های خانگی است. در ادامه با رایج‌ترین روش‌های مورد استفاده آشنا می‌شوید.

بلیچینگ دندان با پراکسید هیدروژن غلیظ

پراکسید هیدروژن یا همان آب اکسیژنه رایج‌ترین ماده‌ای است که برای سفید کردن دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این ماده در غلظت بالا می‌تواند به تنهایی یک روش برای سفید کردن دندان‌ها باشد. این روش معمولا نیاز به یک یا دو بار مراجعه به کلینیک دندانپزشکی دارد. محافظ پلاستیکی روی دندان‌ها قرار داده شده و ژل سفید کننده روی دندان‌ها اعمال می‌شود. پس گذشت دقایقی ژل برداشته شده و دندان‌ها تمیز می‌شود.

قیمت بلیچینگ دندان با لیزر

روش سفید کردن دندان با لیزر فقط توسط دندانپزشکان استفاده می‌شود. این فرآیند به دلیل نتایج سریع‌تر نسبت به روش‌های دیگر، بسیار مورد استقبال بیماران قرار می‌گیرد. مانند سایر بلیچینگ‌ها، دندانپزشک با بررسی وضعیت دهان بیمار شروع می‌کند تا بررسی کند که آیا لیزر درمانی روش موثری است یا خیر. در این روش نیز ژل مبتنی بر پراکسید هیدروژن روی مینای دندان اعمال می‌شود. سپس نور لیزر باعث فعال‌تر شدن ژل می‌شود و درمان را تسریع می‌کند. این عمل به مدت ۱۵ دقیقه انجام می‌شود و در صورت نیاز چندین بار تکرار می‌گردد.

هزینه بلیچینگ دندان با دستگاه LED

این تکنیک نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا نتایجی بسیار خوب و سریع ارائه می‌دهد. در این روش از نوعی LED برای تاباندن اشعه خاص روی ژل سفیدکننده استفاده می‌شود. نور مورد استفاده در این روش می‌تواند سفید یا آبی باشد. نور آبی مورد استفاده دارای اشعه فرابنفش است و برای رفع لکه‌های سرسخت بسیار موثر است. در این روش نیز برای پیشگیری از سیب به لثه‌ها یک محافظ پلاستیکی قرار داده می‌شود.

قیمت بلیچینگ دندان با زوم

دستگاه زوم نیز از نوعی اشعه لیزر برای فعال کردن ژل سفید کننده استفاده می‌کند. زوم یک سیستم سفید کننده حرفه‌ای دندان است که با اشعه خاص خود در کوتاه‌ترین زمان دندان‌ها را سفید می‌کند. هدف از  سفید کردن دندان‌ها با دستگاه زوم سفید کردن دندان‌های زرد، حذف لکه‌ها از روی مینا و عاج دندان و دستیابی به لبخندی درخشان‌تر است.

قبل از اقدام به عمل معمولا از دندان‌ها عکس گرفته می‌شود تا دندانپزشک بتواند هنگام انجام درمان درک درستی داشته باشد. روی لثه‌ها یک مانع محافظ و روی دندان‌ها ژل سفید کننده اعمال می‌شود که اثر آن توسط لامپ لیزری تحریک می‌شود. این روش در ۳ تا ۴ جلسه و مجموعا ۴۵ تا ۶۰ دقیقه بسته به نتیجه مورد نظر و حساسیت دندان هر بیمار انجام می‌شود.

بلیچینگ داخلی دندان های عصب کشی شده

این تکنیک سفید کننده برای دندان‌هایی استفاده می‌شود که درمان ریشه دریافت کرده‌اند و در نتیجه رنگ خاکستری بیشتری دارند. همچنین تکنیکی است که می‌توان روی دندانی که ضربه خورده است استفاده کرد. در این روش ماده سفید کننده به داخل دندان تزریق می‌شود. معمولا برای رسیدن به نتیجه دلخواه دو قرار ملاقات لازم است. قیمت بلیچینگ دندان عصب کشی می‌تواند بیشتر از سفید کردن معمولی باشد.

قیمت بلیچینگ دندان خانگی با استفاده از بسته بلیچینگ دندان

این کیت‌ها بدون نسخه، در داروخانه‌ها و همچنین در اینترنت در دسترس هستند. همچنین شما می‌توانید این محصولات را به طور مستقیم از کلینیک دندانپزشکی خرید کنید. بسیار مهم است که قبل از استفاده با دندانپزشک خود مشورت کنید. لازم است که پزشک شما در مورد غلظت مواد موجود در کیت و همچنین دفعات مورد استفاده به شما مشاوره دهد.

برای برخی افراد، این کیت‌ها می‌توانند راه حلی مقرون به صرفه و قابل قبول باشند. اما باید توجه کرد که زیاده‌روی در مصرف این محصولات می‌تواند باعث نازک شدن مینای دندان شما خواهد شد. برای اطلاع دقیق از هزینه هوم بلیچینگ می‌توانید با ما تماس بگیرید.

چه زمانی باید از روش بلیچینگ استفاده کنیم؟

دندان‌های ما تحت تاثیر عوامل مختلفی تغییر رنگ می‌دهند. این عوامل می‌تواند به بهداشت عمومی دهان و دندان ما مربوط باشد یا صرفا تحت تاثیر عوامل طبیعی باشد. برای مثال مصرف مواد غذایی مانند ادویه‌ها، نوشابه، قهوه و سیگار می‌توانند به مرور دندان‌های ما را زرد کنند. اما عوامل طبیعی دیگری نیز مانند افزایش سن، مصرف دارو و بعضی بیماری‌ها نیز می‌توانند باعث تیره شدن دندان‌ها ما شوند. به طور کلی اگر شرایط زیر را احساس کردید بهتر است برای استفاده از بلیچینگ دندان به یک دندانپزشک مراجعه کنید:

  • زرد شدن طبیعی دندان‌ها
  • اگر پس از جرم گیری دندان‌های شما سفید نشده‌اند
  • فرسوده شدن سطح خارجی دندان‌ها
  • وجود یک دندان عصب کشی شده تیره در ناحیه قدامی
  • تیره شدن دندان‌ها به علت مصرف زیاد فلوراید
  • تیره شدن دندان به علت مصرف آنتی بیوتیک

عوامل موثر بر قیمت بلیچینگ دندان

عوامل زیادی می‌تواند بر هزینه نهایی شما تاثیرگذار باشد که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر است:

تعداد و میزان سطوح لکه‌دار دندان‌ها

اولین عاملی که در تعیین هزینه بلیچینگ دندان موثر است وضعیت دندان‌های شما است. هرچه تعداد دندان‌هایی که به سفید شدن نیاز داشته باشند بیشتر باشد یا لکه‌های روی آن‌ها عمیق‌تر و شدیدتر باشد هزینه شما بالاتر خواهد بود. به علاوه وجود یک دندان عصب کشی شده که نیاز به بلیچینگ داشته باشد می‌تواند هزینه شما را بالاتر ببرد.

تعداد جلسات بلیچینگ دندان

هرچه لکه‌ها سطحی‌تر باشند راحت‌تر برطرف می‌شوند. در چنین مواردی ممکن است یک جلسه درمان برای رسیدن به ظاهر مطلوب کافی باشد. اما بعضی لکه‌ها به درون بافت دندان نفوذ می‌کنند و به همین علت پاک کردن آن‌ها سخت‌تر است و نیاز به جلسات تکمیلی است. طبعا هرچه تعداد جلسات بیشتر باشد هزینه شما بالاتر خواهد بود.

نوع مواد بلیچینگ دندان استفاده شده

ژل‌های سفید کننده دندان می‌توانند انواع گوناگونی داشته باشند. این مواد غالبا از جنس پراکسید هیدروژن، پراکسید کاربامید یا هیدروکلریک اسید هستند. غلظت این مواد نیز بسته به روش مورد استفاده می‌تواند کم یا زیاد باشد. میزان مواد مورد استفاده و قیمت مواد بلیچینگ بر هزینه نهایی شما تاثیرگذار است.

قیمت بلیچینگ دندان در کلینیک سریتا

کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر سریتا یکی از بزرگ‌ترین مراکز دندانپزشکی کشور است که امکان ارائه همه خدمات دندانپزشکی را فراهم کرده است. در این مجموعه امکان انجام همه روش‌های بلیچینگ دندان فراهم است. کلینیک سریتا این افتخار را دارد که خدمات خود را در بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت ارائه کند.

بهترین سن انجام بلیچینگ دندان چیست؟

به طور کلی سن خاصی برای انجام این روش مطرح نشده است و هر زمانی که احساس کنید دندان‌های شما زرد شده است می‌توانید از این روش استفاده کنید. اما انجام این تکنیک برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی‌شود. زیرا مینا و تاج دندان انسان‌ها تا ۱۸ سالگی به بلوغ کامل خود نمی‌رسند و هنوز نازک هستند. انجام بلیچینگ در سنین نوجوانی می‌تواند باعث تازک شدن دندان‌ها و در نتیجه پوسیدگی بیشتر در آینده شود.

چه کسانی نباید از این روش استفاده کنند؟

به طور کلی این روش محدودیت زیادی ندارد، اما انجام آن به گروه‌های زیر توصیه نمی‌شود:

  • افراد زیر ۱۸ سال
  • زنان باردار
  • افراد دارای دندان‌های حساس
  • افراد دارای حساسیت به مواد سفید کننده دندان

جمع بندی

زردی دندان‌ها می‌تواند ظاهر نامطلوبی برای دندان‌های شما ایجاد کند. همچنین این مشکل با تاثیر منفی بر لبخند شما اعتماد به نفس شما را کاهش می‌دهد. خوشبختانه برای رفع این مشکل راه حل‌های پزشکی ارائه شده است. شما می‌توانید به کمک روش بلیچینگ، دندان‌های خود را سفید و درخشان کنید.

این روش‌های انواع گوناگونی دارند و می‌توانند در منزل یا مطب انجام شوند. قیمت بلیچینگ دندان با توجه به تعداد و میزان لکه‌های دندانی، مواد و روش مورد استفاده، تعداد مورد نیاز و… متفاوت خواهد بود. همچنین مشا می‌توانید کیت های خانگی را خریداری کرده و تحت نظارت یک پزشک دندان‌های خود را سفید کنید. برای اطلاع دقیق از قیمت روش‌های مختلف و مشاوره در مورد بلیچینگ دندان با ما تماس بگیرید. همکاران ما آماده پاسخگویی به همه سوالات شما هستند.

به‌صورت مجازی ویزیت شوید!
حتما برای شما هم پیش‌آمده که قبل از مراجعه حضوری به دندانپزشکی، می‌خواهید از سلامت دندان، روش‌های مختلف زیبایی یا حتی هزینه‌های دندانپزشکی خود باخبر شوید. راه‌حل این مشکل، مشاوره مجازی است. می‌توانید برای ویزیت مجازی و رایگان در کلینیک سریتا، روی دکمه زیر بزنید.

مشاوره رایگان از متخصصان سریتا

برای مشاوره رایگان، شماره تلفن خود را وارد کنید تا 24 ساعت آینده، با شما تماس می‌گیریم.