اصلاح طرح لبخند چیست؟ با توجه به اینکه لبخند و زیبایی آن می‌تواند بسیار در چهره هر فردی تاثیر گذار باشد، ما در پی معرفی راهی برای داشتن لبخندی زیباتر به شما هستیم، اصلاح طرح لبخند همان راهی است که می‌تواند ظاهر لبخند شما را جذاب کرده و علاوه بر زیبایی؛ به سلامت دندان های شما نیز کمک می‌نماید. با ما همراه باشید تا به طور کامل این فرایند اصلاح لبخند، فواید و عوارض آن، انواع روش های اصللح، قیمت و هزینه انجام طراحی را بررسی و تفاوت اصلاح لبخند مردانه و زنانه را با روش های اصلاح لثه ای، دندانی و دیجیتال آشنا سازیم. البته دو اصلاح طرح لبخند هالیوودی و فانتزی را نیز تفکیک کرده و با هم مقایسه خواهیم کرد و در نهایت می توانید برای انجام عملیات بهبود زیبایی لبخند، با بهترین متخصصان دندانپزشک نزد کلینیک دکتر سریتا آشنا شده و شما را در رابطه با انجام مراحل اصلاح از طرق مختلف؛ روکش دندان، جابجایی لب های بالا و پایین، پروتز های دندانی، لمینت و کامپوزیت راهنمایی خواهند کرد.

طرح لبخند قسطی؟!

لمینت، کامپوزیت و ایمپلنت به صورت کاملا اقساطی

تا به حال دقت کرده اید که لبخندها چقدر زیبا هستند؟ ما نیز اینکه همه لبخندها به نوبه خود زیبا اند را منکر نشویم؛ بلکه در پی زیباتر کردن لبخندها هستیم. گاهی وقتی کسی لبخند میزند، آنقدر به دل می‌نشیند که هرگز آن را از یاد نمی‌بریم. طراحی و یا اصلاح طرح لبخند هم همین ویژگی را به شما هدیه می دهد، امروزه هر فردی می‌تواند لبخند خود را زیباتر کند، اما چگونه؟ همه ما می‌دانیم که در لبخند ما چندین عنصر در کنارهم دخیل اند، دندان ها، لب ها، عضلات صورت و… اما مهمترین آن ها را می‌توان دندان ها در نظر گرفت. رنگ دندان ها، یکدست بود آن ها،مرتب بودنشان بسیار در لبخند تاثیر گذارند. در همین جهت ما هم در این مطلب قصد داریم تا شما را به طور کامل با فراینداصلاح طرح لبخند و اینکه چگونه این فرایند به زیباتر شدن لبخند شما کمک خواهد کرد؛ آشنا کنیم.

لبخندی زیبا، با روش های طراحی و اصلاح، دندان، لثه و صورت

اصلاح طرح لبخند با بیانی ساده

اگر بخواهیم این فرایند را با زبانی ساده شرح دهیم، باید گفت که اصلاح طرح لبخند از چند فرایند در کنارهم تشکیل شده است. در واقع چندین فرایند اصلاح دندان ها در کنار هم باعث اصلاح طرح لبخند و از بین رفتن بدشکلی ها می‌شود. اگر تصور شما از اصلاح طرح لبخند این است که این فرایند تنها جنبه زیبایی دارد باید گفت که کاملا در اشتباه هستید، این فرایند در کنار زیبایی که به شما هدیه میدهد؛ به طور چشمگیری نیز در سلامت دندان ها و ارتقا کارایی آن ها برای شما نیز موثر است. اما چطور؟!

در فرایند اصلاح طرح لبخند همانطور که گفتیم از چند فرایند برای سلامت و زیباتر کردن دندان ها استفاده می‌شود که یکی از این فرایند ها که بسیار به سلامت دندان ها کمک می‌کند، ارتودنسی است. حال اینکه بسیاری از افراد حتی ارتودنسی را هم یک فرایند برای زیبایی میدانند؛ اما اینطور نیست. ارتودنسی به دندان های شما کمک می‌کند تا در راستای استاندارد خود قرار بگیرند تا از تضعیف ریشه و بعد از آن کوتاه شدن عمر دندان ها جلوگیری شود. علاوه بر مشکلاتی که می‌تواند به واسطه داشتن ارتودنسی حل شود، اصلاح طرح لبخند دارای فرایندهای دیگری است که می‌تواند ساییدگی دندان ها، تغییر رنگ آن، ترک  آن و یا حتی تحلیل رفتن آن را برطرف نماید و تمامی این‌ها به سلامت دندان شما بسیار کمک می‌کند و عمر سلامت دهان و دندان شما را افزایش میدهد. البته در روش ارتودنسی دندانپزشک شما باید آناتومی دندان شما و نکات مربوط به اصلاح طرح لبخند در اندازه دندان های مختلف را در نظر بگیرد.

روش اصلاح دندان ها (فاکتورهای مورد نظر در اصلاح طرح لبخند)

روش اصلاح دندان ها و رفع مشکلات جهت زیبایی لبخند

زمانی که شما برایاصلاح طرح لبخند خود اقدام می‌کنید، ابتدا پزشک متخصص تمامی فاکتورها را در نظر گرفته و به دقت دندان های شما را بررسی می‌کند، در بسیاری از موارد نیازی به پیاده سازی همه فرایندها نیست؛ زیرا بسیاری از افراد به طور طبیعی دارای این فاکتورها هستند. این فاکتورها شامل:

۱.رنگ دندان ها

یکی از اصلی ترین و تاثیرگذارترین فاکتورها، رنگ دندان‌های شما است. بسیاری از افراد از زرد شدن و یا لکه دار شدن دندانهای خود رنج می‌برند و این موضوع بسیار در زیبایی لبخند آنان نیز تاثیر گذار است. برای رفع این مشکل راه های زیادی وجود دارد که بسته به عوامل به وجودآورنده تغییر رنگ دندان ها همچنین رنگ به وجود آمده در آن این روش ها به تشخیص متخصص شما، متفاوت است.

  • اگر دندان های شما به طور طبیعی زرد شده باشند؛ متخصص دندانپزشک با فرایند سفید کردن دندان ها، به اصلاح آنها میپردازد.
  • اگر دندان شما در اثر پر شدن، تغییر رنگ داده باشد؛ به عنوان مثال شما یک دندان خود را پر کرده اید و بعد از مدتی متوجه می‌شوید که این مواد بکار برده شده تغییر رنگ زیادی داده اند و آن هم به دلیل وجود فلزات در این مواد است که در این صورت متخصص دندانپزشک شما از ونیر و لمینت کامپوزیتی استفاده خواهد کرد تا بتواند رنگ دندان های شما را اصلاح و اقدام به رفع سیاهی دندان نماید.
  • متخصص دندانپزشکی با دقت دهان و دندان های شما را بررسی میکند و تمامی اصلاحات مورد نیاز را تشخیص میدهد.
  • البته برای پایداری رنگ شفاف دندان؛ اصول بهداشت دهان و دندان را رعایت فرمایید.

۲.اصلاح ساییدگی، پوسیدگی و ترک دندان ها

اگر بخشی از دندان شما دچار شکستگی، ساییدگی، ترک و یا پوسیدگی دندان شده باشد، متخصص برای رفع این مشکل ار راه های زیادی بسته نوع مشکل شما استفاده می‌نماید، به عنوان مثال؛ استفاده از روکش و یا استفاده از تاج که میتواند دندانهایی که دچار ساییدگی و یا شکستگی شده اند را اصلاح نماید. (باندینگ دندان)

۳.اصلاح جای خالی دندان ها

گاهی نبود یک دندان بسیار می‌تواند در زیبایی لبخند ما تاثیر بگذارد، و همه ما به خوبی میدانیم که جای خالی یک دندان تا چه حدی میتواند توسط خود فرد و اطرافیان او حس شود، اگر شما دارای چنین جاهای خالی در بین دندان های خود باشید، متخصص با روش هایی مانند ایمپلنت و یا  بریج  یا همان پل دندانپزشکی و دیگر روش های موجود، این مشکلات را رفع می‌نماید. البته برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته؛ جهت جیگزینی دندان، علاوه بر ایمپلنت می توانید از پروتز های دندانی استفاده فرمایید و زیبایی را لبخند خود بازگردانید.

۴.تراز و ردیف کردن دندان ها

صاف کردن و یکدست کردن دندان را می‌توان اصلی ترین بخش اصلاح طرح لبخند دانست، تراز کردن یک اصطلاح کلی است برای رفع مواردی مانند، کج بودن دندان ها، فاصله بین دندان ها، ناهماهنگی فک و دندان ها و همچنین اصلاحات فکی که همه این موارد در حیطه دانش ارتودنتیست ها است. این متخصصین به طور کامل و در عکس برداری های مختلف می‌توانند به مشکلات لبخند شما که شاید برای کسی قابل تشخیص نباشد اما تاثیر آن را در لبخند خود حس کنید را به  خوبی تشخیص داده و سپس به اصلاح آن می پردازد.

۵. روکش ها و پروتز های دندانی

بله برای اصلاح زیبایی لبخند، روکش ها یا پانواع پروتز های دندانی مانند ایمپلنت نیز می توانند نقش موثری را ایفا نمایند. موارد فوق می توانند علاوه بر زیبایی لبخند؛ به شما در رعایت بهداشت دهان و دندان و همچنین رفع بوی بد دهان کمک کنند.

۶.اصلاح و طراحی زیبای طرح لبخند از روش دیجیتالی

طراحی و اصلاح دیجیتال طرح لبخند ( DSD ) یک فرایند بسیار مدرن و منحصر به فرد است؛ صورت و چهره فرد به صورت کامل توسط دستگاه های کامپیوتری اسکن شده و موارد اصلاحیه را لیست می کند. از جمله مواردی که دستگاه دیجیتال اعلام می کند؛ نیاز به اصلاحات دندانی، مشکلات لب ها جهت ترمیم و ارتفاع آن و داده های جمع آوری شده از اسکن صورت می باشد که با توجه به آنها می توانید میزان تغییرات لازمه جهت رسیدن به طح لبخند مورد پسند خود را بررسی و جهت اصلاح آن اقدام نمایید.

۷.اصلاح طرح لبخند لثه ای

برخی به دلیل تیرگی و یا روشنی زیاد لثه هایشان؛ از زیبایی چهره و لخند و در نتیجه از اعتماد به نفس آنها کاسته شده است. به همین دلیل یک روش دیگر برای اصلاح طرح لبخند، اصلاح و ترمیم لثه های فرد می باشد و آن را اصلاح طرح لبخند لثه ای نامیده اند. شاید برای این مورد نیاز به پیوند لثه در معضلات شدیدتر لثه می باشد، البته جای نگرانی نیست، با هزینه های معقول این مورد نیز قابل انجام می باشد.

بیشتر بخوانید: رفع سفیدی لثه

طرح لبخند هالیوودی و فانتزی

طرح لبخند هالیوودی منظور، یک دست، سفید و شفاف بودن دندان ها با استفاده از روکش های هالیوودی می باشد و اصطلاح خیلی عجیبی نیست که فکر کنید از روش های دیگری برای اصلاح طرح لبخند استفاده می شود. در نتیجه اصطلاحات اصلاح طرح لبخند هالیوودی و فانتزی؛ اصلاح دندان به روش های فوق، با دقت و شفافیت بیشتر می باشد.

طرح لبخند هالیوودی با مواد روکشی هالیوودی و شفاف

هزینه و قیمت طراحی و اصلاح طرح لبخند

در مورد هزینه و قیمت انجام فعالیت های زیبایی لبخند؛ نمی توان به قطعیت گفت، چرا که اصلاح طرح لبخند شامل موارد بسیاری از قبیل اصلاح دندان از چند روش، اصلاح لب و اصلاح لثه می باشد و شما عزیزان قطعا به همه ی این فعالیت ها نیاز نخواهید داشت. می توانید از مجموع خدمات دندانپزشکی ما، قیمت تک تک خدمات را مشاهده و با مشاوره با متخصصان دکتر سریتا و اطلاع از خدمات مورد نیاز خود، قیمت نهایی را تخمین بزنید.

حرف پایانی

همانطور که خواندید، اصلاح طرح لبخند یک فرایند نیست، بلکه تمامی مشکلات دندان ها و فک شما را در بر گرفته و به اصلاح آن ها می‌پردازد. پس اگر قصد اقدام برای اصلاح طرح لبخند خود را دارید باید خود را برای یک اصلاح کلی که از پایه تمام مشکلات شما را برطرف خواهد کرد، آماده کنید. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که از ترفند های اصلاح طرح لبخند در درمان عوارضی همچون آندربایت نیز استفاده می شود، البته اگر بسیار شدید نیاشد که در آن صورت نیاز به جراحی خواهد داشت.

کلینیک دندانپزشکی دکتر سریتا میتواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه های به روز شده خدمات دندان پزشکی، می توانید از اپلیکیشن دکتر سریتا نیز استفاده فرمایید.