فرآیند و ضوابط تولید محتوا در کلینیک سریتا

شاید در نگاه اول تولید محتوا، کار چندان سختی به نظر نرسد اما تولید محتوای قابل اطمینان خصوصا در زمینه پزشکی مستلزم یک فرآیند چند مرحله‌ای و نسبتا طولانی است. همانطور که مستحضر هستید، ما در وبسایت کلینیک سریتا در موضوعات مختلفی در حیطه دندانپزشکی به تولید محتوا می‌پردازیم. تقریبا تمامی مطالب منتشر شده در وبسایت سریتا جنبه علمی و آموزشی دارند. به همین خاطر لازم است پیش از انتشار مقالات از صحیح و دقیق بودن آنها مطمئن شویم. در بخش‌های زیر به شما خواهیم گفت که فرآیند و ضوابط تولید محتوا در کلینیک سریتا از چه قرار است.

فرآیند تولید محتوا در کلینیک سریتا

در کلینیک سریتا، ما متعهد هستیم که اطلاعات قابل اعتماد، کاربردی و دقیق را در اختیار شما قرار دهیم تا در حفظ و ارتقاء سلامت دهان و دندان خود بهتر عمل کنید. ما برای اطمینان از ارائه بهترین اطلاعات ممکن، از یک فرآیند مشخص استفاده می‌کنیم. تمام محتواهای تولید شده پس از سپری کردن مراحل این فرآیند اجازه انتشار پیدا می‌کنند. کنجکاوید که ما چگونه از صحت مطالب تولید شده، به روز بودن و مطابقت آنها با استانداردهایمان مطمئن می‌شویم؟ به شما خواهیم گفت.

کلینیک سریتا چگونه محتوای پزشکی قابل اعتماد، دقیق و به روز در اختیار جامعه قرار می‌دهد؟

ما به منظور تولید محتوای پزشکی قابل اعتماد، دقیق و به روز به ضوابط زیر پایبند هستیم.

استناد به منابع پزشکی معتبر

یک جستجوی ساده در اینترنت می‌تواند لیستی طولانی از منابع در اختیار شما قرار دهد. اما متأسفانه درصد قابل توجهی از آنها معتبر نیستند. ما برای تولید محتوا فقط به منابع پزشکی معتبر و زبان اصلی استناد می‌کنیم تا مطالب گردآوری شده علاوه بر دقیق بودن و دارا بودن ارزش علمی کاملا یونیک باشند. منابع اصلی ما برای نگارش مقالات، سایت‌های معتبر دندانپزشکی هستند و همکاران ما در تیم تولید محتوا با تسلط کامل بر زبان انگلیسی، به روزترین تحقیقات و مقالات موجود در این وبسایت‌های معتبر را برای شما عزیزان گلچین می‌کنند.

بررسی و بازنگری توسط پزشک متخصص کلینیک سریتا

ما برای اطمینان از صحیح و دقیق بودن مطالب گردآوری شده صرفا به منابع پزشکی معتبر اکتفا نمی‌کنیم و در این فرآیند از پزشکان متخصص کلینیک سریتا (دکتر ندا برزویی) نیز کمک می‌گیریم. مطالب آماده شده توسط تیم تولید محتوا از نظر تکنیکی مورد بررسی پزشکان متخصص ما قرار می‌گیرند و در صورت نیاز بازنگری می‌شوند. در برخی مواقع لازم است این مرحله یعنی بررسی توسط پزشک متخصص، ارجاع مطلب به نویسنده و اعمال اصلاحات لازم و بررسی مجدد، چندین بار تکرار شود تا محتوای نهایی با استانداردهای ما مطابقت داشته باشد.

رعایت قوانین نگارشی و ویراستاری

نویسندگان و کارشناسان تولید محتوا سریتا به قوانین نگارشی کاملا مسلط هستند و در هنگام نگارش مقالات تا حد ممکن آنها را رعایت می‌کنند. علاوه بر این، تیم ویراستاری ما نیز بر رعایت دقیق قوانین نگارشی نظارت دارد تا مطالب نهایی منتشر شده مطابق با بالاترین استانداردهای نوشتاری باشند.

رعایت لحن نوشتار مناسب برای درک بهتر محتوا توسط مخاطب

یک مقاله پزشکی علاوه بر معتبر و به روز بودن باید برای خواننده قابل درک نیز باشد. این مورد از اهمیت بالایی برخوردار است و پیاده سازی آن در برخی مواقع واقعا دشوار می‌باشد. زیرا برخی مطالب از نظر پزشکی آنقدر پیچیده هستند که ساده نویسی و قابل درک نمودن آنها زمانبر خواهد بود. با اینحال رسالت ما در تیم محتوا کلینیک سریتا ارائه بهترین اطلاعات به شما عزیزان به ساده‌ترین شکل ممکن است زیرا ما مخاطبین بسیار متنوعی داریم که به دنبال پاسخ‌هایی شفاف و واضح برای سوالات‌شان هستند. بنابراین لحن نوشتاری مطالب ما به نحوی است که برای اکثر مخاطبان شفاف و مفهوم باشد.

نظارت مستمر و به روز رسانی محتوا

اطلاعات پزشکی دائما در حال تغییر هستند. تحقیقات و روش‌های دندانپزشکی جدید، ایده‌ها و تکنیک‌های قدیمی را کنار می‌زنند و اصطلاحات و پروسه‌های جدیدی را معرفی می‌کنند. در  کلینیک سریتا، ما به طور مداوم محتوای خود را کنترل و آپدیت می‌کنیم تا مطمئن شویم که به روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات ممکن را با شما عزیزان به اشتراک می‌گذاریم. بنابراین ما به طور مداوم در حال آپدیت مطالب و افزودن اطلاعات جدیدتر به مقالات موجود هستیم تا بار علمی آنها در بالاترین سطح ممکن حفظ شود.

فرآیند پاسخ به نظرات

ما هر روز کامنت‌ها و نظرات بسیاری از طرف خوانندگان دریافت می‌کنیم که وظیفه خود می‌دانیم به بهترین شکل ممکن به آنها پاسخ دهیم. فرآیند پاسخ دهی به نظرات در کلینیک سریتا شامل مراحل زیر است.

  • نظرات توسط مدیر سایت بررسی و دسته‌بندی می‌شود:

نظراتی که دریافت می‌کنیم، می‌تواند بر مبنای موضوعات مختلفی باشد. برخی از مخاطبان، سوالات پزشکی خود را در بخش نظرات منعکس می‌کنند و برخی از کامنت‌ها نیز در مورد هزینه و قیمت خدمات است. بنابراین اولین گام برای پاسخ دهی به نظرات، نظم بخشیدن به نظرات و دسته بندی آنهاست.

  • پاسخ‌دهی به سوالات پزشکی، زیر نظر پزشک متخصص انجام می‌شود:

نظراتی که حاوی سوالات پزشکی هستند، توسط پزشکان متخصص کلینیک سریتا پاسخ داده می‌شوند. بدین منظور، هر کامنت به متخصص مربوطه ارسال می‌شود و پس از دریافت پاسخ از ایشان، در سایت ثبت خواهد شد. به عنوان مثال سوالاتی که پیرامون ایمپلنت هستند، به متخصص ایمپلنت ارسال می‌شوند و سوالاتی که به ارتودنسی مربوط می‌شوند، توسط متخصص ارتودنسی پاسخ داده خواهد شد. این پروسه باعث می‌شود که هر سوال پزشکی با بالاترین دقت و به بهترین شکل ممکن پاسخ داده شود.

  • سوالات مربوط به هزینه با هماهنگی کارشناسان فروش پاسخ داده می‌شود:

تعداد زیادی از سوالات نیز در مورد هزینه و قیمت خدمات دندانپزشکی کلینیک سریتا می‌باشد. آگاهی از قیمت حدودی خدمات دندانپزشکی بدون نیاز به مراجعه حضوری، مزیت بزرگی است که باعث صرفه جویی در وقت مراجعین خواهد شد. با در نظر گرفتن این مسئله که قیمت خدمات دندانپزشکی به واسطه نوسانات بازار به طور مداوم در حال تغییر است، پس از هماهنگی با کارشناسان فروش یک قیمت حدودی برای خدمت مورد نظر برآورد شده و کامنت مورد نظر پاسخ داده می‌شود.

سخن پایانی

در سریتا، شما اولویت اصلی ما هستید. فرآیند تولید محتوا در کلینیک سریتا تضمین می‌کند که شما دقیق‌ترین، مرتبط ‌ترین و کاربردی‌ترین محتوای ممکن را مطالعه خواهید کرد. در عین حال همواره در تلاش هستیم تا کیفیت محتواهای ارائه شده را بهبود ببخشیم. در پایان خوشحال خواهیم شد که پیشنهادات یا انتقادات خود پیرامون مطالب منتشر شده در سایت کلینیک سریتا را با ما در میان بگذارید تا در ارتقاء هر چه بیشتر کیفیت مطالب از آنها بهره ببریم.