ایمپلنت سوئیسی یکی از برندهای اصلی در تکنولوژی ساخت ایمپلنت های دندان است. ساخت ایمپلنت نیاز به داشتن فناوری ویژه ای دارد به همین دلیل کشورهای کمی هستند که توانایی تولید ایمپلنت را دارند. آمریکا، آلمان، سوئد، سوئیس، ایتالیا، فرانسه و کره کشورهایی هستند که ایمپلنت های مرغوبی تولید می کنند که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

مشاوره تخصصی ایمپلنت

همین الان با یک کلیک تماس بگیرید

۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

در این مقاله قصد دارم ابتدا به بررسی قیمت ایمپلنت سوئیسی در کلینیک سریتا بپردازم و در ادامه شما را با انواع ایمپلنت سوئیسی آشنا کنم.

ایمپلنت های سوئیسی ایمپلنت های پرطرفداری هستند. عامل اصلی معروف شدن این ایمپلنت، کیفیت بسیار بالای آن هاست.

تا یادم نرفته این را هم بگویم که اگر در زمینه ایمپلنت و انواع آن، سوال یا مشکلی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها از ما بپرسید متخصصان ما به تمام سوالات شما پاسخ می دهند.

قیمت ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی دارای برند های مختلفی هست که هر کدام دارای کیفیت و جنس خاص خود می باشند. در جدول زیر قیمت به روز ایمپلنت سوئیسی ۱۴۰۲ به ترتیب قرار گرفته است.

جدول قیمت انواع ایمپلنت سوئیسی، پایه یا فیکسچر تهران

برند ایمپلنت سوئیسیقیمت (تومان)
قیمت ایمپلنت سوئیسی SIC۹،۵۰۰،۰۰۰
قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن Straumann۱۹،۰۰۰،۰۰۰
قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن Straumann SLActive۲۴،۰۰۰،۰۰۰
ایمپلنت سوئیسی اقساطی

اقساط ۶-۱۰-۱۲-۱۸-۲۴ ماهه + ضمانت کتبی + مشاوره رایگان

در جدول بالا قیمت اصلی ترین بخش ایمپلنت سوئیسی، یعنی قیمت پایه ایمپلنت سوئیسی ذکر شده است، پایه یا فیکستچر، جز اصلی ایمپلنت بوده و نقش اساسی را در کاشت دندان با ایمپلنت بازی می کند. در کلینیک سریتا شما می توانید هزینه ایمپلنت سوئیسی را به صورت کاملا قسطی پرداخت کنید. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ایمپلنت سوئیسی اقساطی، شماره خود را در کادر بالا قرار دهید، در کمتر از ۲۴ ساعت با شما تماس خواهیم گرفت.

سایر اجزای ایمپلنت شامل اباتمنت و روکش ایمپلنت می باشد. در کلینیک سریتا اباتمنت همراه با فیکسچر ایمپلنت محاسبه می شود، زمانی که شما پایه ایمپلنت سوئیسی را خریداری می کنید اباتمنت هم همراه آن دریافت می کنید.

در بعضی از کلینیک ها اباتمنت هزینه جداگانه دارد، در کلینیک سریتا، اگر شما پایه ایمپلنت را در کلینیک دیگری کاشت کرده باشید و اباتمنت به شما تحویل نشده باشد، هزینه اباتمنت در زمان کاشت روکش ایمپلنت به صورت جداگانه از شما دریافت می شود.

جدول قیمت اباتمنت سوئیسی تهران

قیمت اباتمنت سوئیسی۳،۹۰۰،۰۰۰ (تومان)

بعد از قرار گیری پایه ایمپلنت و جوش خوردن آن با استخوان فک، نوبت به روکش ایمپلنت میرسد.

اینفوگرافیک بهترین برند های ایمپلنت سوئیسی همراه با توضیحات

چه زمانی کاشت ایمپلنت ضروری است؟

ایمپلنت یکی از راه های پرکردن جای خالی دندان هاست. دندان هایی که به هر دلیل شکسته یا افتاده اند و  ریشه دندان هم از بین رفته است. خالی بودن جای دندان به مدت طولانی عوارضی بدی برای شما دارد به مرور زمان لثه تحلیل می رود و فرم فک و صورت تغییر می کند و چهره شما پیرتر به نظر می رسد.

ایمپلنت سوئیسی چیست؟

سوئیس یکی از کشورهای برتر در ساخت ایمپلنت دندان است. این کشور سابقه زیادی در ساخت ایمپلنت دندان دارد و روش های بسیار جدیدی را در این زمینه ابداع کرده که در نوع خود منحصر به فرد است. ایمپلنت های سوئیسی از تیتانیوم خالص یا آلیاژی تیتانیوم ساخته می شود. هر قدر کیفیت تیتانیوم بهتر باشد و فرایند طراحی و ساخت آن با دقت و مهارت بیشتری انجام شود، ایمپلنت با کیفیت تر است و طول عمر بیشتری دارد. ایمپلنت های سوئیسی انواع مختلفی دارند که در اینجا ۶ مورد از بهترین و معروف ترین ایمپلنت های سوئیسی را به شما معرفی می کنم.

انواع ایمپلنت سوئیسی

۱- ایمپلنت اشترومن  (ITI)

اشترومن که در کشور ما به نام “ITI” شناخته می شود، معروف ترین برند ایمپلنت سوئیسی است و جزو سه برند برتر جهانی به حساب می آید. علت این شهرت، کیفیت بالای مواد اولیه و مهندسی دقیق در ساخت آن است. این شرکت برای ساخت قطعات ایمپلنت تحقیقات و آزمایش های زیادی انجام می دهد و تمام محصولاتشان طبق استانداردهای جهانی ساخته می شود به همین دلیل ماندگاری و طول عمر بالایی هم دارد و احتمال شکستن و آسیب دیدن آن بسیار کم است. این ویژگی ها باعث شده این نوع ایمپلنت قیمت بالایی داشته باشد که ممکن است همه از پس هزینه انجام آن برنیایند.

ایمپلنت سوئیسی اشترومن یا ITI معروف ترین ایمپلنت سوئیسی

۲- ایمپلنت SPI

برند SPI یکی از قدیمی ترین ایمپلنت های سوئیسی است که توانسته در سازمان بهداشت جهانی درجه A را کسب کند. به همین دلیل می توان آن را جزو برندهای موفق ایمپلنت های قرار داد. کیفیت و استحکام این ایمپلنت باعث شده قیمت نسبتا بالایی هم داشته باشد اما بسیاری از دندانپزشکان آن را به عنوان یک برند خوب به افراد پیشنهاد می کنند. یکی از ویژگی های جالب ایمپلنت SPI این است که به دلیل داشتن انواع اکتیو می توان روکش را بعد از ۴۵ روز روی آن نصب کرد در صورتی که دیگر ایمپلنت ها بعد از کاشت پایه، ۳ تا ۴ ماه باید صبر کنید تا بتوانید روکش دندان را روی آن قرار دهید.

۳- ایمپلنت SIC

ایمپلنت دندان SIC  نسبت به دونوع قبلی سابقه کمتری دارد اما چون قیمت مناسب تری در مقایسه با SPI  و ITI دارد بسیار پر فروش تر است ضمن اینکه کیفیت قابل قبولی هم دارد. کیفیت این ایمپلنت در حد ایمپلنت های کره ای است. نمایندگی ایمپلنت دندانSIC  در ایران شرکت بن تاژپارس می باشد.

ایمپلنت سوئیسی اس آی سی

۴-ایمپلنت بیودنتال (biodental)

بیودنتال هم در زمره ایمپلنت های نوظهور به شمار می رود و و سابقه زیادی ندارد. اما شرکت بیودنتال با تحولاتی که در طراحی و ساخت پایه و اباتمنت های زیرکونیا ایجاد کرده، در ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته و طرفداران زیادی پیدا کرده برای همین دلیل در ایران زمانی که برای انجام ایمپلنت به کلینیک مراجعه می کنید بیودنتال جزو برندهایی است که توسط بیشتر دندانپزشکان توصیه می شود.

۵- ایمپلنت ایده (Ihdeh)

نام این نوع ایمپلنت برگرفته از نام دندانپزشکی سوئیسی دکتر ایده است. ایمپلنت ایده را می توان جزو ایمپلنت های رده متوسط از نظر کیفیت دانست که البته قیمت مناسبی هم دارد. به همین دلیل مورد توجه بسیاری از دندانپزشکان است. به علاوه این برند به دلیل آفرهای ویژه ای که هر چند وقت یکبار برگزار می کند بسیار معروف شده است.

۶- ایمپلنت (TRI)

این نوع ایمپلنت جزو ایمپلنت های سوئیسی جدید است که طراحی و مهندسی آن بسیار شبیه به ایمپلنت آمریکایی زیمر است. این برند کیفیت خوب و قیمت مناسبی دارد اما به دلیل اینکه هنوز زیاد شناخته شده نیست در ایران کمتر استفاده می شود و در مورد موفقیت آن نظر قطعی نمی توان داد.

ایمپلنت سوئیسی تی آر آی

تفاوت ایمپلنت سوئیسی با کره ای

برای اینکه به طور دقیق ایمپلنت سوئیسی با کره ای را بایکدیگر مقایسه کنیم، باید تفاوت های آنها را از جهات مختلف بررسی کنیم:

۱- جنس و کیفیت: ایمپلنت های سوئیسی با مواد درجه یک و دقت و مهارت زیادی ساخته می شوند. ایمپلنت های کره ای هرچند انواع متنوع و کیفیت متفاوتی دارند. برخی از برندهای کره ای کیفیت بالایی دارند و به راحتی در لثه فرو میروند اما برخی دیگر تعریف چندانی ندارند.

۲- قیمت: قیمت ایمپلنت های سوئیسی به دلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک همیشه بالاتر از ایمپلنت های کره ای است.

حتما بخوانید: انواع ایمپلنت دندان

عوامل مهم در انتخاب برند ایمپلنت

تا اینجا اطلاعاتی در مورد هر کدام از برندهای ایمپلنت سوئیسی بدست آوردید. حالا اگر می خواهید بهترین انتخاب را در مورد برند ایمپلنت خود داشته باشید حتما باید به موارد زیر هم دقت کنید:

۱. اگر مدت زیادی از کشیدن دندانتان نمیگذرد و دچار تحلیل لثه نشده اید و استخوان فک شما دارای کیفیت خوبی است و مشکلی ندارد ایمپلنت کره ای به خوبی برای شما پاسخ گو است اما اگر استخوان های شما مشکل دار است بهتر است از ایمپلنت های درجه یک سوئیسی، آمریکایی و آلمانی استفاده کنید  .

۲.اگر قصد دارید بلافاصله بعد از کشیدن دندان ایمپلنت انجام دهید بهتر است از ایمپلنت های درجه یک استفاده کنید.

۳. زمانی که همراه با کاشت ایمپلنت پیوند استخوان یا جراحی سینوس انجام می دهید بهتر است از ایمپلنت درجه یک استفاده کنید.

بسیاری از افراد تصور می کنند کیفیت ایمپلنت را باید از روی کشور سازنده تشخیص داد در صورتی که اینطور نیست و نمی توان گفت تمامی برندهای ایمپلنت یک کشور همگی خوب هستند.

به طورکلی ایمپلنت دندان سوئیسی جزء مرغوب ترین برندهای ایمپلنت موجود در دنیا هستند اما مهمتر از جنس ایمپلنت، دندانپزشک متخصص ایمپلنت است که بتواند این عمل را به خوبی انجام دهد. در واقع می توان گفت که مهارت دندانپزشک در کاشت ایمپلنت از جنس و برند ایمپلنت مهمتر است. به علاوه متخصص باتجربه میداند که کدام برند از کدام کشور کیفیت بیشتری دارد و چه جنس ایمپلنتی برای شرایط دندانی شما مناسب تر است.

پس برای انجام ایمپلنت حتما به یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی مراجعه کنید و سعی کنید کلینیکی را انتخاب کنید که از ایمپلنت های اصل و با کیفیت استفاده می کند. هنگام انتخاب برند ایمپلنت تنها نام کشور ها را درنظر نگیرید و حتما به اسم آن برند نیز توجه داشته باشید زیرا همان طور که گفته شد به اسم کشورهای معروف، ایمپلنت های درجه دو و سه فراوانی ساخته می شود مثلا کشور سوئیس دارای ایمپلنت های مختلفی است که بعضی از آن ها دارای کیفیت بالا و هم چنین هزینه بالایی هستند و بعضی دیگر کیفیت و قیمت پایین تری دارند.

اگر هنوز در انتخاب ایمپلنت مناسب برای دندان های خود سردرگم هستید و تردید دارید حتما با مشاوران کلینیک سریتا تماس بگیرید. متخصصان سریتا می توانند شما را در انتخاب بهترین ایمپلنت کمک کنند.

مشاوره تخصصی و رایگان

همین الان با یک کلیک تماس بگیرید

۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

سوالات متدوال در مورد ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت کره ای ارزان تر است یا ایمپلنت سوئیسی؟

از لحاظ قیمت، ایمپلنت کره ای از ایمپلنت های سوئیسی ارزان تر هستند.

برای انتخاب نوع برند ایمپلنت چه فاکتورهایی باید درنظر گرفته شود؟

برای تصمیم گیری درباره نوع برندی که قرار است برای ایمپلنت مورد استفاده قرار گیرد، پزشک متخصص باید نظیر موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد:

  1. مقدار فضایی که قرار است ایمپلنت در آنجا قرار گیرد.
  2. میزان استحکام استخوان
  3. کیفیت ایمپلنت شرکت سازنده
  4. قیمت ایمپلنت شرکت سازنده