دندان پزشکی هوشمند

  • 021-91009991

ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت فوری دندان

کشیدن و از دست دادن دندان برای بیشتر افراد به دلایل مختلف از جمله پوسیدگی، ضربه و … اتفاق می افتد و به دلیل طولانی بودن دوره ایمپلنت عادی دندان، بیشتر افراد تقاضای ایمپلنت فوری و ایمپلنت یک روزه دارند. اما آیا همه ی افراد می توانند از ایمپلنت فوری استفاده نمایند؟ قطعا خیر، باید شرایط و آناتومی دندان شما توسط دکتر متخصص بررسی شود و در صورت مناسب بودن پهنای استخوان فک و عدم مشکلات دهانی مانند بیماری های لثه، عفونت و آمادگی جای خالی دندان، می توان از ایمپلنت فوری یا یک روزه استفاده کرد. در ایمپلنت فوری؛ پس از کشیدن دندان، باید در همان روز یا تا دو هفته بعد از آن کاشت پایه ایمپلنت را آغاز و مراحل کاشت دندان را در یک روز انجام داد.

به‌ هرحال داشتن دندان های کامل و سالم در زیبایی فرد و طرح لبخند او نقش مهمی دارد. گاهی می‌توان جای خالی دندان را با لمینت دندان پر کرد. اما برای داشتن دندان‌هایی مثل روز اول، محکم و قدرتمند، راه‌حل‌هایی مانند ایمپلنت دندان توسط دندان‌پزشکان سراسر دنیا معرفی‌شده است. حال اگر شما هم جزو کسانی هستید که برای داشتن دندان‌های زیبا و لذت بردن از غذا خوردن بی‌صبرانه منتظرید، ما می‌خواهیم روش ایمپلنت فوری را معرفی کنیم و شما را در سفری کوتاه با روند و مراحل انجام ایمپلنت فوری، قیمت ایمپلنت فوری در تهران، مزایای و معایب ایمپلنت فوری آشنا کنیم.

روند و مراحل انجام ایمپلنت فوری دندان

انجام ایمپلنت فوری بلافاصله پس از کشیدن دندان در یک روز

قبل از تصمیم گرفتن برای انجام ایمپلنت فوری بهتر است با روند و مراحل انجام ایمپلنت فوری آشنا شویم. درگذشته پس از کشیدن دندان حدود 3 الی 4 ماه زمان برای ترمیم جای دندان‌های کشیده شده لازم بود. اما به‌تدریج با پیشرفت علم و تکنولوژی و معرفی روش ایمپلنت فوری این امکان فراهم‌شده تا جایگذاری ایمپلنت دندان درست بعد از کشیدن دندان انجام شود، که به این روش Fresh Socket گفته می‌شود. این روش اولین بار توسط شولته و هایمکه (Schulte and Heimke) در سال 1976 به‌عنوان روش ایمپلنت فوری معرفی شد. در جوامع پزشکی با تحقیق و بررسی آمار به‌دست‌آمده از شیوه درمان ایمپلنت فوری به این نتیجه رسیده‌اند که این روش نرخ بالای موفقیت نیز دارد.

اولین مرحله در فرآیند روند و مراحل انجام ایمپلنت فوری، شامل قرار دادن دندان ظرف 48 ساعت پس از قرار دادن پایه است. در صورت دستیابی به ثبات اولیه کافی، می‌توان آن را اعمال کرد.

این تکنیک در پاسخ به تقاضای روزافزون بیماران برای درمان سریع‌تر و رسیدن به‌ظاهر دلخواه انجام شد. لدرمن اولین کسی بود که موفق به کاشت ایمپلنت‌های فوری شد. از بین چندین مطالعه طولانی‌مدت که از آن زمان تاکنون با پیگیری 5-10 سال انجام‌شده است، میزان موفقیت نهایی بالا، حدود 97٪ – 100 ٪ برای ایمپلنت فوری نصب در دهان بیماران  گزارش‌شده است.

همان‌طور که می‌بینید فرایند روند و مراحل انجام ایمپلنت فوری فرق چندانی با ایمپلنت معمولی ندارد و تنها تفاوت آن در میزان صبر برای ترمیم اولیه است که در روش معمولی ممکن است تا شش ماه به طول بیانجامد.

بیشتر بخوانید: مراحل انجام ایمپلنت دندان

مزایا و معایب ایمپلنت فوری دندان

مزایا و معایب ایمپلنت فوری دندان

همانند هر شیوه درمانی دیگری ایمپلنت فوری نیز مزایا و معایب خاص خود را دارد که در ادامه می‌خواهیم به بررسی آن‌ها بپردازیم.

مزایای ایمپلنت فوری

همان‌طور که از نامش پیداست ایمپلنت فوری این اجازه را به بیمار می‌دهد که در مدت‌زمان کوتاهی زیبایی را به لبخند خود بازگرداند. از دیگر مزایای ایمپلنت فوری قابل پیش‌بینی بودن آن است. تکنیک انجام فوری این شیوه این اجازه را به بیمار می‌دهد که تنها دو بار جراحی بشود و به همین دلیل نتایج آن زودتر حاصل می‌شود و دندان‌پزشک و متخصصین می‌توانند با توجه به آن‌ها پیش بینی سریع‌تر و دقیق‌تری داشته باشند و در صورت پیش‌بینی بروز مشکل، به‌سرعت دست به عمل شوند.

ازلحاظ اقتصادی نیز این شیوه از ایمپلنت معمولی ارزان‌تر است و نهایتاً شما متحمل هزینه‌های کمتری خواهید شد.

بیشتر بخوانید: 5 دلیل محبوبیت ایمپلنت دندان

معایب و عوارض ایمپلنت فوری

ایمپلنت دندان فوری نمی‌تواند میانبری ایجاد کند که روند ادغام استخوان به ایمپلنت را دور بزند. این امر هنوز باید اتفاق بیفتد و  نمی‌توان آن را تسریع کرد زیرا بدن برای تولید سلول‌های استخوانی جدیدی که محکم کاشت را در محل خود نگه‌داشته باشد، به زمان نیاز دارد. مطابقت بیمار برای اطمینان از عدم جابجایی ایمپلنت‌های دندانی در یک دوره بهبودی، که ممکن است بین سه تا شش ماه باشد، بسیار حیاتی است.

در طول این مدت، اغلب لازم است که بیماران از یک رژیم غذایی ملایم پیروی کنند، از غذاهای مخصوصاً سخت یا ترد مانند هویج یا بادام پرهیز کنند. این می‌تواند 6 تا 8 هفته پس از جراحی ادامه یابد. عدم رعایت رژیم غذایی نرم‌تر ممکن است منجر به حرکت ایمپلنت‌ها شود، بر یکپارچه‌سازی تأثیر منفی بگذارد و خطر شکست درمان را افزایش دهد.

اگرچه این روش درمانی برای همه مناسب نیس ، اما مزایای عاطفی بالقوه‌ای که برای بیمارانی که در همان روز بعد از کشیدن دندان از  ایمپلنت دندان استفاده می‌کنند، نباید نادیده گرفته شود. بااین‌حال، روند و مراحل انجام ایمپلنت فوری  فرایندی سخت و تخصصی است و نیازمند مهارت بالا برای گرفتن نتیجه نهایی مطلوب است ازاین‌رو یکی دیگر از معایب ایمپلنت فوری پیدا کردن دندان‌پزشک ماهر در این زمینه است. البته با وجود کلینیک دکتر سریتا این مشکلات را نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: عوارض ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت فوری در تهران

قیمت ایمپلنت فوری همانند قیمت ایمپلنت معمولی به عوامل زیادی بستگی دارد و با توجه به شرکت سازنده قطعات آن و شیوه نصب انتخابی، تعیین می‌شود. به‌طور میانگین قیمت ایمپلنت فوری در تهران از ۶ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۱۰ میلیون تومان و بیشتر نیز افزایش می‌یابد.

متخصصین ما در کلینیک دندانپزشکی دکتر سریتا، محدوده متنوعی از شیوه‌های درمانی ایمپلنت فوری  را برای شما عزیزان مهیا نموده‌اند تا با توجه به بودجه و شرایط خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. همچنین شما می‌توانید با تماس با مشاوران ما در هرزمانی از شبانه‌روز جواب سؤالات خود را بگیرید.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید:

طول درمان ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

کلینیک دندانپزشکی دکتر سریتا میتواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه های به روز شده خدمات دندان پزشکی، می توانید از اپلیکیشن دکتر سریتا نیز استفاده فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید