از دست دادن دندان یک اتفاق ناخوشایند است که می تواند تا حد زیادی اعتماد به نفس شخص را تحت الشعاع قرار دهد. به قدری که شخص تمایلی برای لبخند زدن و صحبت کردن در مقابل دیگران نداشته باشد. از تاثیرات سوء که بر روان انسان وارد می شود هم که گذر کنیم، می بینیم که فقدان دندان می تواند در طرز قرارگیری سایر دندان ها ،فرم کلی فک و صورت و به طور کلی سلامت عمومی دهان موثر باشد. ایمپلنت دندان راهی است برای بازیابی دوباره دندان های از دست رفته و جلوگیری از مشکلات احتمالی. اما سوالی که ذهن بیماران در وهله اول درگیر می کند این است که؛ آیا ایمپلنت دندان مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟

خوب است بدانید از بین انواع روش های کاشت دندان، ایمپلنت دندان روشی است که درنتیجه دندان های شما تا حد زیادی طبیعی به نظر می رسد و رنگ و فرم آن بسیار نزدیک به سایر دندان های مجاور شماست. البته که همسان و هم تراز کردن ایمپلنت با دندان های طبیعی دیگر چندان آسان نخواهد بود. اما کلینیک دکتر سریتا نهایت تلاش خود را میکند تا با فراهم آوردن امکاناتی مجهز و به کارگیری متخصصین مجرب و ماهر خدماتی با بالاترین سطح کیفیت را به شما عزیزان ارائه دهد.

«ایمپلنت» دندان های جلو طبیعی است؟

ایمپلنت دندان جلو ( قدامی)

دندان های جلو، سهم زیادی در زیبایی لبخند شما دارند و ممکن است به هر دلیلی دندان های جلو آسیب دیده باشند و شما قصد دارید که از طریق ایمپلنت این فقدان را جبران کنید. دغدغه ظاهر طبیعی ایمپلنت های دندان درمورد دندان های جلویی همیشه بیشتر است چون اگر با کیفیت مطلوبی ایمپلنت دندان های جلو کار نشود، ظاهر نازیبایی را نتیجه می دهد.

چرا ایمپلنت دندان طبیعی به نظر می رسد؟

ساختاردرست و محکم ایمپلنت می تواند در طبیعی بودن آن موثر است

دلایل زیادی وجود دارد که می توان با استناد به آن ها، به جرات بیان داشت که ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته هستند. نه تنها بهترین جایگزین بلکه سالم ترین هم هستند. ایمپلنت ها به شرط انجام مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت، خیلی بهتر از دندان های مصنوعی می توانند سلامت دهان و دندان شما را تضمین کنند.

ایمپلنت دندان از پیچ، اباتمنت و روکش(تاج دندان) تشکیل شده و چیزی که باعث می شود ایمپلنت دندان طبیعی به نظر برسد، ساختار آن است. اما چگونه؟

بیشتر بدانید: اوردنچر دندان چیست؟

مراحل انجام ایمپلنت دندان بدین گونه است که پیچ های ایمپلنت در استخوان فک فرو می روند تا در جایگاه ریشه دندان طبیعی ایفای نقش کنند. یعنی می توانند عملکردی شبیه به دندان طبیعی داشته باشند و شما هیچ گونه مشکلی در جویدن و صحبت کردن نداشته باشید. این در حالی است که ممکن است به هنگام استفاده از پروتز های مصنوعی موقع حرف زدن یا خندیدن، پروتز حرکت کند. پس ایمپلنت دندان عملکرد طبیعی دارد.

دلیل دیگر در طبیعی به نظر رسیدن ایمپلنت های دندانی را می توان به روکش آن مرتبط دانست. یکی از انواع روکش های دندانی، روکش سرامیکی است که عمدتا در ایمپلنت از این نوع روکش استفاده می شود که رنگ وظاهر شبیه به تاج دندان را طبیعی را برای شما رقم می زند.

متخصص ایمپلنت تا چه اندازه در طبیعی به نظر رسیدن ایمپلنت می تواند موثر باشد؟

تجربه و تخصص پریودنتیست در ظاهر دندان ایمپلنت تاثیرگذار است

سعی کنید در انتخاب کلینیک و متخصص به ویژگی های کلینیک دندانپزشکی معتبر و همچنین یک متخصص ایمپلنت دقت لازم را داشته باشید چرا که تجهیزات و تبحر متخصص ایمپلنت می تواند تا حدی در موفقیت ایمپلنت و طبیعی به نظر رسیدن ظاهر آن موثر باشد.

مرحله آماده سازی حفره برای جای گیری پایه ایمپلنت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر این مرحله با کیفیت مطلوب انجام نشود، به نارسائی ایمپلنت دندان منجر می شود. باید استخوان در وضعیت مناسبی به لحاظ استحکام، میزان سطح و ارتفاع باشد تا ظرفیت تحمل فشار های ناشی از جویدن را داشته باشد. متخصص باید بافت لثه را مورد بررسی قرار دهد و در صورت نازک بودن بافت لثه، اقدامات لازم را انجام دهد چون نازکی لثه می تواند باعث شود که ایمپلنت را پوشش ندهد و دیده شود که اینگونه ایمپلنت نمی تواند ظاهری طبیعی داشته باشد.

بیشتر بدانید: چرا ایمپلنت مهم است؟

ظاهر، یعنی اندازه، رنگ و درست قرار گیری دندان است. یک  متخصص ایمپلنت باید اندازه، رنگ،فرم و زاویه ی قرار گیری ایمپلنت در استخوان فک را طوری تنظیم کند که حداکثر هماهنگی را دندان های مجاور و لبخند شما داشته باشد.

البته که تشخیص و انتخاب بهترین نوع و جنس ایمپلنت و روکش از میان انواع مختلف ایمپلنت ها، مناسب با شرایط دهان و دندان شما نیز یکی از وظایف متخصص ایمپلنت است. اگر تمامی نکات گفته شده در بهترین شکل ممکن انجام شوند و کنارهم قرار گیرند، می توانند یک دندان ایمپلنت شده ی طبیعی را به شما هدیه می دهد. اگر تمام این شرایط را در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که متخصص ایمپلنت در طبیعی به نظر رسیدن ایمپلنت شما تا چه حد تعیین کننده است.

مقالات مرتبط

ایمپلنت ناموفق

کلینیک دندانپزشکی سریتا میتواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. ۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸