دندان پزشکی هوشمند

قیمت لمینت

قیمت لمینت دندان در سال 1400 (2021)

تعرفه و هزینه لمینت ‌دندان در کلینیک ‌های دندانپزشکی متفاوت است. در برخی تعرفه‌ ها قیمتی در حدود 500 هزار تومان تا 2 میلیون و در برخی از آن ‌ها رقم 2 الی 3 میلیون و حتی بیشتر برای هر واحد لمینت دندان قیمت گذاری شده است. قیمت لمینت دندان در مناطق مختلف یک استان نیز متفاوت است و در مناطق لاکچری تر باید هزینه های بیشتری برای لمینت بپردازید. موارد بعدی موثر بر قیمت لمینت، تخصص، سابقه کاری و تجربه متخصص لمینت است که به صورت مستقیم بر کیفیت کار نیز موثر خواهد بود.

هزینه بالای لمینت دندان به خصوص لمینت سرامیکی یکی از عیب ‌های این روش است. توجه کنید اگر لمینت دندان کوچک‌ ترین آسیبی ببیند و یا بشکند، باید عوض شود. در برخی موارد، فرد به تعمیر یا تعویض یک دندان، اقدام کرده است. اما به دلیل نبود هماهنگی رنگی بین لمینت دندان مورد تعمیر و دندان‌های قبل، مجبور به پرداخت هزینه‌ بیشتر برای اصلاح شده است.

البته هزینه لمینت برای کل دندان ها و در مطب متخصص با تجربه، جنس با کیفیت لمینت و حتی منطقه ای که می خواهید، متفاوت است. لمینت می تواند بیشتر از 2 میلیون تومان در شرایط نختلف اختلاف قیمت داشته باشد.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان از زیبا و مقاوم ترین روکش دندانی است که از پرسلن یا مواد کامپوزیتی تولید و با روش های مختلف روی دندان طبیعی نصب شده و ظاهر آن را اصلاح می کنند. لمینت سرامیکی، کامپوزیتی و لمینت متحرک از بهترین انواع لمینت می باشند. افرادی که شرایط زیر را داشته باشند، باید در رابطه با لمینت و شرایط انجام آن، با دندانپزشک خود مشورت کنند:

 • افرادی که مشکلات و عفونت های لثه دارند (مانند پریودنتال).
 • بیماری های دهان و دندان مبتلا باشند.
 • بی نظمی دندان بیش از اندازه باشد (در مرحله اول باید از ارتودنسی یا عمل فک استفاده شود).
 • بیماری غیر ارادی یا ارادی دندان قروچه دارند (باعث آسیب به لمینت دندان می شود).
 • شکستگی و خوردگی دندان ها بیش از توان رفع مشکل توسط لمینت باشد.

قیمت ها در تاریخ 26 مهر 1400 (1400/07/26) بروز رسانی شده است.

قیمت لمینت در دندانپزشکی های عمومی و خصوصی

کلینیک عمومی

400.000

از 300 هزار تومان تا 500 هزار تومان در نقاط مختلف جغرافیایی و با توجه به شرایط دندان شما متفاوت خواهد بود.

کلینیک خصوصی

1.200.000

از 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان در کلینیک های مختلف متفاوت خواهد بود که به تخصص و تجربه دندانپزشک، کاملا مرتبط است.

قیمت لمینت بر اساس جنس و کیفیت مواد اولیه ونیر

لمینت ایمپرس

1.300.000

لمینت ایمپرس و ایمکس (EMPRESS & EMAX)، حدودا از 1 میلیون تا 1 میلیون و 600 هزار تومان قیمت دارند.

سرامیکی دوراتین

800.000

لمینت سرامیکی دوراتین و داوینچی، حدودا از 600 تا 1 میلیون تومان قیمت دارند.

دیگر برند ها

400.000

لمینت هایی غیر از مدل های فوق، معمولا کمتر از 600 هزار تومان هزینه خواهند داشت.

دیگر برند ها

400.000

لمینت هایی غیر از مدل های فوق، معمولا کمتر از 600 هزار تومان هزینه خواهند داشت.

قیمت لمینت دندان بر اساس تخصص دندانپزشک

کمتر از 2 سال

400.000

هزینه لمینت در کلینیک متخصص با کمتر از 2 سال سابقه کامپوزیت دندان، از 300 تا 500 هزار تومان، بابت لمینت هر دندان خواهد بود.

بیشتر از 2 سال

1.200.000

هزینه لمینت در کلینیک متخصص با بیش از 2 سال سابقه کامپوزیت دندان، از 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان، بابت لمینت هر دندان خواهد بود.

تغییرات هزینه لمینت بر اساس تعداد دندان های لمینت شده

کمتر از 4 دندان

700.000

400 هزار تومان تا 1 میلیون و 600 هزار تومان بابت هر دندان، بدون تخفیف.

بیش از 4 دندان

600.000

طبق نظر دندان پزشک؛ تخفیفی برای انجام کامپوزیت در نظر گرفته خواهد شد.

هزینه لمینت دندان بر اساس منطقه جغرافیایی دندانپزشکی

مناطق لاکچری

1.500.000

قیمت لمینت برای هر دندان در شهرک های نیاوران، فرمانیه، الهیه، پاسداران و… (منطقه شماره 1 تا 5)، در بالاترین قیمت قرار دارد و عموما از 900.000 تا 2.000.000 هزینه خواهد داشت.

مناطق متوسط

700.000

نواب، شریعتی، انقلاب و … (مرکز شهر و عموما مناطق شماره 5 تا 15)، عموعا بابت لمینت هر دندان، 600 تا 800 هزار تومان هزینه خواهند گرفت.

پایین شهر

400.000

شهرک های جنوبی (پایین شهر و مناطق 15 تا 22 تهران)، عموما برای لمینت هر واحد دندان، کمتر از 600 هزار تومان هزینه خواهند گرفت.

قیمت لمینت دندان سرامیکی

لمینت زیرکونیا

1.400.000

لمینت زیرکونیا از انواع لمینت سرامیکی محبوب می باشد که قیمت هر واحد آن از 1 میلیون و 200 هزار تومان تا 1 میلیون و 600 هزار تومان متفاوت خواهد بود.

لمینت ویتا

2.450.000

لمینت ویتا شباهت زیادی به لمینت زیرکونا دارد، با این تفاوت که ضخامت کمتری دارد و به همین دلیل هزینه آن نیز بیشتر از لمینت زیرکونیا می باشد. قیمت هر واحد آن حدودا 2 میلیون تا 2 میلیون و 900 هزار تومان متفاوت خواهد بود.

لمینت آی پی اس

3.600.000

ضخامت لمینت IPS از هر دو لمینت سرامیکی زیرکونیا و ویتا کمتر و قیمت آن برای هر دندان حدود 3 میلیون و 200 هزار تومان تا 4 میلیون تومان می باشد.

لمینت ریل لایف

5.75.000

بهترین و گران قیمت ترین نوع لمینت دندان، لمینت سرامیکی real life می باشد. حدود قیمت این روکش لمینتی بسیار نازک و زیبا، حدود 5 میلیون و 500 هزار تومان تا 6 میلیون تومان می باشد.

لمینت برلیانس

6.000.000

شفافیت و ضخامت کم لمینت برلیانس واقعا فوق العاده است. قیمت لمینت برلیانس در کلینیک های متفاوت بسیار متغیر است و معمولا این نوع لمینت را از 4 میلیون تومان تا 7 میلیون تومان برای هر دندان انجام داده اند.

نکته ایی در مورد هزینه لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی یکی از بهترین انواع لمینت دندان است. هزینه لمینت دندان می تواند بر اساس مقادیر پارامترهای گفته شده در بخش قبلی محاسبه شود. اما بعد از اینکه تصمیم به انتخاب لمینت سرامیکی گرفتید باید بدانید که لمینت سرامیکی هم انواع متفاوتی دارد. تفاوت قیمت لمینت های سرامیکی در میزان ضمانت آن، میزان ضخامت و جنس لمینت (زیرکونیا، ویتا، ای پی اس و ...) است. میانگین قیمت لمینت سرامیکی  برای هر واحد دندان را می توان از 1,500,000 تا 6,000,000 تخمین زد.

قیمت لمینت متحرک دندان

لمینت متحرک

3.000.000

لمینت متحرک دندان یا اسنپ آن اسمایل را می توان به راحتی از دندان ها جداکرد. قیمت لمینت متحرک برای کل دندان ها یکجا در نظر گرفته می شود، چرا که یک قالب برای تمام دندان ها می باشد و حدودا 1 میلیون و 500 هزار تومان تا 5 میلیون تومان هزینه سفارش آن خواهد بود.

نکته ایی در مورد هزینه لمینت متحرک

نوع دیگری از لمینت دندان را می توان لمینت متحرک دندان یا اسنپ آن اسمایل معرفی کرد. وجه تمایز این روش از لمینت دندان با سایر روش های چون لمینت کامپوزیتی یا لمینت سرامیکی این است که دندان های شما نیاز به تراش دادن ندارد و استفاده از آن موقتی است. مثلا می توان به هنگام خواب یا  هر زمان دلخواه  آن ها را از دندان های خود جدا کنید. قیمت لمینت متحرک دندان در مقایسه با انواع دیگر لمینت پایین تر است. شاید دلیل استقبال از آن هم، قیمت پایین آن باشد. هزینه لمینت دندان در سال 1400 از نوع متحرک بنابر معیارهای گفته شده در بالا می تواند بین 1,500,00, تا 5,000,000 تومان برآورد شود.

قیمت لومینیرز دندان

قیمت لومینیرز

3.000.000

لومینیرز دندان ها با ضخامت 0.3 میلی متری خود توانسته است خود را به عنوان یکی از بهترین روکش های لمینتی به مخاطبان معرفی کند. قیمت آن از 2 میلیون تومان تا 4 میلیون تومان متغییر می باشد.

شرایط پرداخت قسطی هزینه لمینت دندان

امکان پرداخت قسطی قیمت لمینت برای مشتریان کلینیک سریتا فراهم شد. شما می توانید تنها با پرداخت 30 درصد هزینه لمینت، از خدمات ما استفاده کرده و مابقی مبلغ را در 6 قسط شش ماهه پرداخت نمایید. جهت اطلاع از نحوه دریافت دیگر تخفیف های ویژه دکتر سریتا، با ما تماس بگیرید.

نمونه کار های لمینت دندان در دندانپزشکی دکتر سریتا

مقایسه قیمت لمینت دندان با کامپوزیت دندان

جهت اصلاح ظاهر دندان و لبخند خود، هر دو روش کامپوزیت ونیر و پرسلن لمینت، کاملا مناسب و محبوب هستند. اما می خواهیم این دو روش را در یک ترازوی قیمت قرار دهیم و ببینیم که در صورت محدودیت بودجه، کدام یک مقرون به صرفه تر است.

برای تفهیم موضوع، مقایسه قیمت لمینت و کامپوزیت را از اختلاف و تفاوت های آنها شروع می کنیم.

اختلاف قیمت به دلیل تفاوت در نحوه نصب:

 • لمینت به دو صورت روی دندان نصب می شود؛ با تراش مینا و یا با نصب بدون تراش و تغییر روی مینای دندان.
 • کامپوزیت عموما با روش های لایه گذاری روش دندان و سپس قرار دادن روکش کامپوزیتی انجام می شود.
 • در نتیجه در روش لمینت بدون تراش، قیمت لمینت از کامپوزیت کمتر خواهد بود (این مقایسه در صورتی صحیح است که کیفیت مواد اولیه هر دو روش کامپوزیت و لمینت در یک سطح باشد).

اختلاف قیمت به دلیل اختلاف در مقاومت:

جنس لمینت پرسلن و کامپوزیت نوعی پلاستیک است که برای ساخت رزین کاربرد زیادی دارد. مقاومت و مرغوبیت لمینت های سرامیکی بیشتر از کامپوزیت ونیر است، اما اختلاف خیلی شدید نیست. به هر حال تفاوت مقاومت و دوام در این دو مدل باعث پیشی گرفتن قیمت پرسلن لمینت شده است.

اختلاف در حساسیت نصب لمینت یا کامپوزیت توسط دندانپزشک

از دیگر دلایل اختلاف قیمت کامپوزیت ونیر و پرسلن لمینت، حساسیت بیشتر لمینت و تراش دقیق مینای دندان توسط دندانپزشک می باشد. دلیل این حساسیت در ریسک بالای افتادن لمینت و یا آسیب دیدن تاج دندان می باشد.

آیا می توان به جای هزینه در نصب لمینت، از نصب تاج دندان استفاده کرد؟

بله، اما در صورتی انجام این کار عقلایی می باشد که میزان آسیب دیدگی، پوسیدگی یا تغییر رنگ دندان زیاد باشد، در غیر این صورت هزینه کردن برای لمینت که لایه ایی نازک تر است، بسیار بهتر می باشد.

جهت مشاهده عکس زیباترین دندان ها که توسط کلینیک دکتر سریتا اصلاح شده اند، لینک زیر را مشاهده نمایید.

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی یک روش محبوب برای رفع عیوب ظاهری دندان شما است. عیوبی مانند شکستگی بخشی از دندان، بدرنگی دندان، فاصله بین دندان ها، که می توان با لمینت سرامیکی آن را اصلاح کرد. لمینت سرامیکی یک خط لبخند زیبا را برای شما به ارمغان می آورد.

سوالات متداول

لمینت دندان چیست؟

لمینت به ونیر پرسلن گفته می شود که روی دندان ها نصب می شود. این ونیر دندانی می تواند ظاهر دندان را بسیار زیبا کرده و حتی فواصل بین دندان را از بین ببرد. استحکام آن نسبت به ونیر کامپوزیت بیشتر و ظاهر آن نیز طبیعی تر می باشد. معمولا برای اصلاح طرح لبخند، سفید کردن دندان، رفع ناهنجاری های خفیف دندانی و بسته فاصله بین دندان ها از لمینت دندان استفاده می کنند.

دلیل قیمت بالای لمینت سرامیکی چیست؟

لمینت های سرامیکی، پوسته های نازک از جنس پرسلین، با ضخامتی حدود 0.5 تا 0.6 میلی متر است. ضخامت بسیار کم و استحکام بالا به دلیل ترکیب سرامیک، باعث قیمت بالای این نوع لمینت شده است.

هزینه لمینت دندان بر چه اساسی تعیین می شود؟

دندانپزشکی دکتر سریتا، قیمت لمینت را بر اساس برند و جنس لمینت، تعداد دندان های لمینت شده و روش انجام آن تعیین می کند. قیمت های لمینت از 400.000 تومان شروع می شود و تا 6.000.000 نیز می تواند برای هر دندان متغیر باشد.

در مورد ما

کلینیک دندانپزشکی دکتر سریتا می تواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه های به روز شده خدمات دندان پزشکی، می توانید از اپلیکیشن دکتر سریتا نیز استفاده فرمایید.

بهترین خدمات ما:

 • ایمپلنت دندان
 • لمینت دندان
 • ارتودنسی دندان
 • کامپوزیت دندان
 • بلیچینگ دندان
 • پر کردن دندان
 • مشاوره رایگان
 • چکاپ دندان