قیمت لمینت دندان

تعرفه و هزینه لمینت ‌دندان در کلینیک ‌های دندانپزشکی متفاوت است. ولی در کل قیمت لمینت از 2 میلیون تا 7 میلیون و حتی بیشتر برای هر واحد لمینت دندان قیمت گذاری شده است. قیمت لمینت دندان در مناطق مختلف یک استان نیز متفاوت است و در مناطق لاکچری تر باید هزینه های بیشتری برای لمینت بپردازید. موارد بعدی موثر بر قیمت لمینت، تخصص، سابقه کاری و تجربه متخصص لمینت است که به صورت مستقیم بر کیفیت کار نیز موثر خواهد بود.

هزینه بالای لمینت دندان به خصوص لمینت سرامیکی یکی از عیب ‌های این روش است. توجه کنید اگر لمینت دندان کوچک‌ ترین آسیبی ببیند و یا بشکند، باید عوض شود. در برخی موارد، فرد به تعمیر یا تعویض یک دندان، اقدام کرده است. اما به دلیل نبود هماهنگی رنگی بین لمینت دندان مورد تعمیر و دندان‌های قبل، مجبور به پرداخت هزینه‌ بیشتر برای اصلاح شده است.

البته هزینه لمینت برای کل دندان ها و در مطب متخصص با تجربه، جنس با کیفیت لمینت و حتی منطقه ای که می خواهید، متفاوت است. لمینت می تواند بیشتر از 2 میلیون تومان در شرایط نختلف اختلاف قیمت داشته باشد.

لیست قیمت لمینت دندان

نوع لمینت قیمت(تومان)
گرید17.000.000
گرید25.000.000
گرید33.500.000

لمینت دندان چیست؟

لمینت به ونیر پرسلن گفته می شود که روی دندان ها نصب می شود. این ونیر دندانی می تواند ظاهر دندان را بسیار زیبا کرده و حتی فواصل بین دندان را از بین ببرد. استحکام آن نسبت به ونیر کامپوزیت بیشتر و ظاهر آن نیز طبیعی تر می باشد. معمولا برای اصلاح طرح لبخند، سفید کردن دندان، رفع ناهنجاری های خفیف دندانی و بسته فاصله بین دندان ها از لمینت دندان استفاده می کنند.

لمینت دندان از زیبا و مقاوم ترین روکش دندانی است که از پرسلن یا مواد کامپوزیتی تولید و با روش های مختلف روی دندان طبیعی نصب شده و ظاهر آن را اصلاح می کنند. لمینت سرامیکی، کامپوزیتی و لمینت متحرک از بهترین انواع لمینت می باشند. افرادی که شرایط زیر را داشته باشند، باید در رابطه با لمینت و شرایط انجام آن، با دندانپزشک خود مشورت کنند:

  • افرادی که مشکلات و عفونت های لثه دارند (مانند پریودنتال).
  • بیماری های دهان و دندان مبتلا باشند.
  • بی نظمی دندان بیش از اندازه باشد (در مرحله اول باید از ارتودنسی یا عمل فک استفاده شود).
  • بیماری غیر ارادی یا ارادی دندان قروچه دارند (باعث آسیب به لمینت دندان می شود).
  • شکستگی و خوردگی دندان ها بیش از توان رفع مشکل توسط لمینت باشد.

قیمت ها در تاریخ 26 مهر 1400 (1400/07/26) بروز رسانی شده است.

لمینت سرامیکی یکی از بهترین انواع لمینت دندان است. هزینه لمینت دندان می تواند بر اساس مقادیر پارامترهای گفته شده در بخش قبلی محاسبه شود. اما بعد از اینکه تصمیم به انتخاب لمینت سرامیکی گرفتید باید بدانید که لمینت سرامیکی هم انواع متفاوتی دارد. تفاوت قیمت لمینت های سرامیکی در میزان ضمانت آن، میزان ضخامت و جنس لمینت (زیرکونیا، ویتا، ای پی اس و …) است. میانگین قیمت لمینت سرامیکی  برای هر واحد دندان را می توان از 1,500,000 تا 6,000,000 تخمین زد.

نوع دیگری از لمینت دندان را می توان لمینت متحرک دندان یا اسنپ آن اسمایل معرفی کرد. وجه تمایز این روش از لمینت دندان با سایر روش های چون لمینت کامپوزیتی یا لمینت سرامیکی این است که  استفاده از آن موقتی است. مثلا می توان به هنگام خواب یا  هر زمان دلخواه  آن ها را از دندان های خود جدا کنید. اما آسیب های زیادی به دندان وارد می کنند. به همین دلیل انجام این روش پیشنهاد نمی شود.

امکان پرداخت قسطی قیمت لمینت برای مشتریان کلینیک سریتا فراهم شد. شما می توانید تنها با پرداخت 30 درصد هزینه لمینت، از خدمات ما استفاده کرده و مابقی مبلغ را در 6 قسط شش ماهه پرداخت نمایید. جهت اطلاع از نحوه دریافت دیگر تخفیف های ویژه دکتر سریتا، با ما تماس بگیرید.

جهت اصلاح ظاهر دندان و لبخند خود، هر دو روش کامپوزیت ونیر و پرسلن لمینت، کاملا مناسب و محبوب هستند. اما می خواهیم این دو روش را در یک ترازوی قیمت قرار دهیم و ببینیم که در صورت محدودیت بودجه، کدام یک مقرون به صرفه تر است.

برای تفهیم موضوع، مقایسه قیمت لمینت و کامپوزیت را از اختلاف و تفاوت های آنها شروع می کنیم.

اختلاف قیمت لمینت دندان به دلیل تفاوت در نحوه نصب:

  • لمینت به دو صورت روی دندان نصب می شود؛ با تراش مینا و یا با نصب بدون تراش و تغییر روی مینای دندان.
  • کامپوزیت عموما با روش های لایه گذاری روش دندان و سپس قرار دادن روکش کامپوزیتی انجام می شود.
  • در نتیجه در روش لمینت بدون تراش، قیمت لمینت از کامپوزیت کمتر خواهد بود (این مقایسه در صورتی صحیح است که کیفیت مواد اولیه هر دو روش کامپوزیت و لمینت در یک سطح باشد).

اختلاف قیمت لمینت دندان به دلیل اختلاف در مقاومت:

جنس لمینت پرسلن و کامپوزیت نوعی پلاستیک است که برای ساخت رزین کاربرد زیادی دارد. مقاومت و مرغوبیت لمینت های سرامیکی بیشتر از کامپوزیت ونیر است، اما اختلاف خیلی شدید نیست. به هر حال تفاوت مقاومت و دوام در این دو مدل باعث پیشی گرفتن قیمت پرسلن لمینت شده است.

اختلاف در حساسیت نصب لمینت یا کامپوزیت توسط دندانپزشک

از دیگر دلایل اختلاف قیمت کامپوزیت ونیر و پرسلن لمینت، حساسیت بیشتر لمینت و تراش دقیق مینای دندان توسط دندانپزشک می باشد. دلیل این حساسیت در ریسک بالای افتادن لمینت و یا آسیب دیدن تاج دندان می باشد.

بله، اما در صورتی انجام این کار عقلایی می باشد که میزان آسیب دیدگی، پوسیدگی یا تغییر رنگ دندان زیاد باشد، در غیر این صورت هزینه کردن برای لمینت که لایه ایی نازک تر است، بسیار بهتر می باشد.

جهت مشاهده عکس زیباترین دندان ها که توسط کلینیک دکتر سریتا اصلاح شده اند، لینک زیر را مشاهده نمایید. لمینت سرامیکی یک روش محبوب برای رفع عیوب ظاهری دندان شما است. عیوبی مانند شکستگی بخشی از دندان، بدرنگی دندان، فاصله بین دندان ها، که می توان با لمینت سرامیکی آن را اصلاح کرد. لمینت سرامیکی یک خط لبخند زیبا را برای شما به ارمغان می آورد.  

دلیل قیمت بالای لمینت سرامیکی چیست؟

لمینت های سرامیکی، پوسته های نازک از جنس پرسلین، با ضخامتی حدود 0.5 تا 0.6 میلی متر است. ضخامت بسیار کم و استحکام بالا به دلیل ترکیب سرامیک، باعث قیمت بالای این نوع لمینت شده است.

قیمت لمینت دندان بر چه اساسی تعیین می شود؟

دندانپزشکی دکتر سریتا، قیمت لمینت را بر اساس برند و جنس لمینت، تعداد دندان های لمینت شده و روش انجام آن تعیین می کند. قیمت های لمینت از 400.000 تومان شروع می شود و تا 6.000.000 نیز می تواند برای هر دندان متغیر باشد.کلینیک دندانپزشکی دکتر سریتا می تواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه های به روز شده خدمات دندان پزشکی، می توانید از اپلیکیشن دکتر سریتا نیز استفاده فرمایید.

بهترین خدمات ما: