قیمت لمینت دندان 1401

قیمت لمینت‌ دندان با توجه به جنس و مواد اولیه آن بسیار متفاوت است. انواع مختلف لمینت ها زیبایی، ظرافت، کیفیت و دوام متفاوتی دارند و با توجه به دمای پخت سرامیک، ترکیب درصد اجزا و تکنیک ساخت، تفاوت قیمت زیادی دارند تا آنجا که هزینه لمینت از 2 میلیون تا 15 میلیون برای هر واحد قیمت گذاری شده است. مورد دیگری که بر قیمت لمینت موثر است تخصص، مهارت و تجربه دندانپزشک است چرا که به صورت مستقیم بر کیفیت نهایی کار موثر است.

چرا کلینیک سریتا؟

مشاوره رایگان

ابتدا متخصصان دندانپزشک ما، سلامت دندان‌هایتان را بررسی می‌کنند.

پرداخت اقساطی

نگران مخارج درمان نباشید. می‌توانید هزینه را به‌صورت اقساطی پرداخت کنید.

پزشکان متخصص

از همکاری یک تیم دندانپزشکی متخصص در کلینیک سریتا بهره‌مند می‌شوید.

ضمانت خدمات

قبل از اینکه درمان شما شروع شود، از سریتا ضمانت‌نامه کتبی می‌گیرید.

نوع لمینتشروع قیمت به تومان
زیرکونیا
مواد سازنده: اکسید زیرکونیوم- استحکام بالا-شفافیت کمتر
2.000.000
ایمکس
مواد سازنده: لیتیوم دی سیلیکات- زیبایی و شفافیت بالا- استحکام کمتر
4.500.000
کانتکت لنز
مواد سازنده: سرامیک- بسیار نازک- استحکام بالا- بدون نیاز به تراش
6.000.000
فلدسپاتیک
مواد سازنده: سرامیک بر پایه شیشه- زیبایی بیشتر- استحکام کمتر- بدون نیاز به تراش
8.500.000
لومینیرز
مواد سازنده: پرسلن و مواد پلی اتیلن- پوسته نازک - مقاومت بالا- بدون نیاز به تراش
10.000.000
سوپر لومینیرز
مواد سازنده: پرسلن و کریستال های نانولوسایت- بسیار نازک و طبیعی- مقاومت بسیار بالا- بدون نیاز به تراش- طول عمر بالا
15.000.000

عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان

1- جنس لمینت

لمینت ها از مواد مختلفی ساخته می شوند که زیبایی، ظرافت، شفافیت و استحکام متفاوتی دارند. به همین دلیل قیمت انها نیز متفاوت خواهد بود.


2- لابراتوار سازنده

اگر چه مواد اولیه لمینت ها توسط شرکت های متفاوت ساخته می شوند اما در لابراتوارها آماده سازی می شوند. این مساله که لابراتوار چه ترکیبی از مواد را با چه دقت و کیفیتی می سازد بر قیمت نهایی لمینت موثر است.

انواع لمینت دندان

3- شرکت سازنده

برخی لمینت ها مانند لومینیرز توسط یک شرکت آمریکایی ساخته شده که فرمول خود را به هيچ لابراتواري در دنيا ارائه نداده است و تنها سه لابراتوار در كل دنيا لايسنس استفاده از اين فرمولاسيون را دارند. این نوع لمینت قیمت بسیار بالایی دارد.

4- تخصص دندانپزشک

بهترین و زیباترین نتیجه را تنها یک دندانپزشک زیبایی باتجربه و ماهر می تواند بسازد. لمینت جزو کارهایی است که در آن مهارت دندانپزشک حرف اول را می زند. البته هزینه دریافتی آنها نیز نسبت به بقیه بالاتر است.

دریافت مشاوره رایگان و به روز ترین قیمت لمینت دندان: ۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

قیمت لمینت ‌دندان در کلینیک ‌های دندانپزشکی متفاوت است. ولی در کل تعرفه و هزینه لمینت از 2 میلیون تا 7 میلیون و حتی بیشتر برای هر واحد لمینت دندان قیمت گذاری شده است. قیمت لمینت دندان در مناطق مختلف یک استان نیز متفاوت است و در مناطق لاکچری تر باید هزینه های بیشتری برای لمینت بپردازید. موارد بعدی موثر بر قیمت لمینت، تخصص، سابقه کاری و تجربه متخصص لمینت است که به صورت مستقیم بر کیفیت کار نیز موثر خواهد بود.

هزینه بالای لمینت دندان به خصوص لمینت سرامیکی یکی از عیب ‌های این روش است. توجه کنید اگر لمینت دندان کوچک‌ ترین آسیبی ببیند و یا بشکند، باید عوض شود. در برخی موارد، فرد به تعمیر یا تعویض یک دندان، اقدام کرده است. اما به دلیل نبود هماهنگی رنگی بین لمینت دندان مورد تعمیر و دندان‌های قبل، مجبور به پرداخت هزینه‌ بیشتر برای اصلاح شده است.

البته هزینه لمینت برای کل دندان ها و در مطب متخصص با تجربه، جنس با کیفیت لمینت و حتی منطقه ای که می خواهید، متفاوت است. لمینت می تواند بیشتر از 2 میلیون تومان در شرایط نختلف اختلاف قیمت داشته باشد.


نمونه کار لمینت دندان

لمینت دندان چیست؟

لمینت به ونیر پرسلن گفته می شود که روی دندان ها نصب می شود. این ونیر دندانی می تواند ظاهر دندان را بسیار زیبا کرده و حتی فواصل بین دندان را از بین ببرد. استحکام آن نسبت به ونیر کامپوزیت بیشتر و ظاهر آن نیز طبیعی تر می باشد. معمولا برای اصلاح طرح لبخند، سفید کردن دندان، رفع ناهنجاری های خفیف دندانی و بسته فاصله بین دندان ها از لمینت دندان استفاده می کنند.

لمینت دندان از زیبا و مقاوم ترین روکش دندانی است که از پرسلن یا مواد کامپوزیتی تولید و با روش های مختلف روی دندان طبیعی نصب شده و ظاهر آن را اصلاح می کنند. لمینت سرامیکی، کامپوزیتی و لمینت متحرک از بهترین انواع لمینت می باشند. افرادی که شرایط زیر را داشته باشند، باید در رابطه با لمینت و شرایط انجام آن، با دندانپزشک خود مشورت کنند:

 • افرادی که مشکلات و عفونت های لثه دارند (مانند پریودنتال).
 • بیماری های دهان و دندان مبتلا باشند.
 • بی نظمی دندان بیش از اندازه باشد (در مرحله اول باید از ارتودنسی یا عمل فک استفاده شود).
 • بیماری غیر ارادی یا ارادی دندان قروچه دارند (باعث آسیب به لمینت دندان می شود).
 • شکستگی و خوردگی دندان ها بیش از توان رفع مشکل توسط لمینت باشد.

لمینت سرامیکی یکی از بهترین انواع لمینت دندان است. هزینه لمینت دندان می تواند بر اساس مقادیر پارامترهای گفته شده در بخش قبلی محاسبه شود. اما بعد از اینکه تصمیم به انتخاب لمینت سرامیکی گرفتید باید بدانید که لمینت سرامیکی هم انواع متفاوتی دارد. تفاوت قیمت لمینت های سرامیکی در میزان ضمانت آن، میزان ضخامت و جنس لمینت (زیرکونیا، ویتا، ای پی اس و ...) است. میانگین قیمت لمینت سرامیکی  برای هر واحد دندان را می توان از 2,000,000 تا 15,000,000 تخمین زد.

نوع دیگری از لمینت دندان را می توان لمینت متحرک دندان یا اسنپ آن اسمایل معرفی کرد. وجه تمایز این روش از لمینت دندان با سایر روش های چون لمینت کامپوزیتی یا لمینت سرامیکی این است که  استفاده از آن موقتی است. مثلا می توان به هنگام خواب یا  هر زمان دلخواه  آن ها را از دندان های خود جدا کنید. اما آسیب های زیادی به دندان وارد می کنند. به همین دلیل انجام این روش پیشنهاد نمی شود.

لمینت دندان اقساطی

لمینت اقساطی دندان و شرایط پرداخت آن در کلینیک سریتا کاملا استثنایی و رقابتی طراحی شده است. ما در کلینیک سریتا اقساط 6 ، 12 ، 18 ، 24 ماهه و 10 ماهه بدون پیش پرداخت را برای لمینت اقساطی ارائه کرده ایم. درصد پیش پرداخت در هر یک از اقساط به ترتیت به صورت 20%، 20%، 25%، 30%، و بدون پیش پرداخت می باشد.

بیشتر بدانید: شرایط دندانپزشکی اقساطی سریتا

به عنوان مثال شرایط پرداخت اقساط برای دو واحد لمینت دندان از نوع زیرکونیا به صورت زیر می باشد:

6 ماهه12 ماهه18 ماهه24 ماهه10 ماه - بدون پیش
پیش پرداخت (درصد)20%20%25%30%0
پیش پرداخت (تومان)1,000,0002,000,0002,840,0002,560,0000
قسط هر ماه500,000200,000100,000100,000456,000
مبلغ نهایی4,000,0004,400,0004,640,0004,960,0004,560,000

چک های بر اساس راس چک محسابه می شوند. برای اطلاع بیشتر با کلینیک سریتا تماس بگیرید: 02191009918

نمونه محاسبه راس چک در لمینت اقساطی
نمونه محاسبه راس چک در لمینت اقساطی

جهت اصلاح ظاهر دندان و لبخند خود، هر دو روش کامپوزیت ونیر و پرسلن لمینت، کاملا مناسب و محبوب هستند. اما می خواهیم این دو روش را در یک ترازوی قیمت قرار دهیم و ببینیم که در صورت محدودیت بودجه، کدام یک مقرون به صرفه تر است.

برای تفهیم موضوع، مقایسه قیمت لمینت و کامپوزیت را از اختلاف و تفاوت های آنها شروع می کنیم.

اختلاف قیمت لمینت دندان به دلیل تفاوت در نحوه نصب:

 • لمینت به دو صورت روی دندان نصب می شود؛ با تراش مینا و یا با نصب بدون تراش و تغییر روی مینای دندان.
 • کامپوزیت عموما با روش های لایه گذاری روش دندان و سپس قرار دادن روکش کامپوزیتی انجام می شود.
 • در نتیجه در روش لمینت بدون تراش، قیمت لمینت از کامپوزیت کمتر خواهد بود (این مقایسه در صورتی صحیح است که کیفیت مواد اولیه هر دو روش کامپوزیت و لمینت در یک سطح باشد).

اختلاف قیمت لمینت دندان به دلیل اختلاف در مقاومت:

جنس لمینت پرسلن و کامپوزیت نوعی پلاستیک است که برای ساخت رزین کاربرد زیادی دارد. مقاومت و مرغوبیت لمینت های سرامیکی بیشتر از کامپوزیت ونیر است، اما اختلاف خیلی شدید نیست. به هر حال تفاوت مقاومت و دوام در این دو مدل باعث پیشی گرفتن قیمت پرسلن لمینت شده است.

اختلاف در حساسیت نصب لمینت یا کامپوزیت توسط دندانپزشک

از دیگر دلایل اختلاف قیمت کامپوزیت ونیر و پرسلن لمینت، حساسیت بیشتر لمینت و تراش دقیق مینای دندان توسط دندانپزشک می باشد. دلیل این حساسیت در ریسک بالای افتادن لمینت و یا آسیب دیدن تاج دندان می باشد.

بله، اما در صورتی انجام این کار عقلایی می باشد که میزان آسیب دیدگی، پوسیدگی یا تغییر رنگ دندان زیاد باشد، در غیر این صورت هزینه کردن برای لمینت که لایه ایی نازک تر است، بسیار بهتر می باشد.

جهت مشاهده عکس زیباترین دندان ها که توسط کلینیک دکتر سریتا اصلاح شده اند، لینک زیر را مشاهده نمایید. لمینت سرامیکی یک روش محبوب برای رفع عیوب ظاهری دندان شما است. عیوبی مانند شکستگی بخشی از دندان، بدرنگی دندان، فاصله بین دندان ها، که می توان با لمینت سرامیکی آن را اصلاح کرد. لمینت سرامیکی یک خط لبخند زیبا را برای شما به ارمغان می آورد.  

قیمت هر واحد لمینت دندان در سال 1401 بر چه اساسی تعیین می شود؟

کلینیک تخصصی دندانپزشکی سریتا، قیمت روز لمینت دندان را بر اساس برند و جنس لمینت، تعداد دندان های لمینت شده و روش انجام آن تعیین می کند. قیمت های لمینت از 2،000،000 تومان شروع می شود و تا 15.000.000 نیز می تواند برای هر دندان متغیر باشد.کلینیک سریتا می تواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد.

در کلینیک سریتا هزینه لمینت و قیمت خدمات دندانپزشکی بدون دریافت هیچ گونه پیش پرداخت و به صورت کاملا اقساطی قابل پرداخت است. هزینه لمینت دندان کم اهمیت ترین موضوع برای مراجعین ما می باشد.

دریافت مشاوره رایگان و به روز ترین قیمت لمینت دندان: ۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه های به روز شده خدمات دندان پزشکی، می توانید از ویزیت مجازی کلینیک سریتا نیز استفاده فرمایید.

 • آیا لمینت دندان دائمی است؟
 • لمینت دندان در مقابل کامپوزیت طول عمر، استحکام و مقاومت بالاتری دارد اما نمی توان گفت دائمی است. میزان طول عمر لمینت دندان شما بسته به نوع و جنس لمینت و مراقبت های شما دارد.
 • طول عمر لمینت چقدر است؟
 • طول عمر لمینت دندان به طور معمول بین 10 الی 20 سال است که بسته به عوامل موثر این طول عمر اضافه یا کم می شود.
 • در صورت شکستن یکی از لمینت ها چه باید کرد؟
 • لمینت های دندانی ، بر خلاف کامپوزیت و دندان طبیعی در صورت شکستگی و لب پر شدن، امکان ترمیم برای آن ها وجود ندارد و باید لمینت به طور کامل تعویض شود.
 • بیشتر بخوانید
 • لمینت سرامیکی چه تفاوتی با سایر لمینت ها دارد؟
 • این نوع لمینت به علت اینکه از هیچگونه عنصر شیشه ای در آن استفاده نمی شود ، دارای استحکام بسیار بالایی است و خاصیت شکنندگی پایینی دارند
 • پروسه انجام لمینت دندان چقدر طول میکشد؟
 • لمینت دندان بر خلاف کامپوزیت دندان نیاز به چند جلسه دارد و بسته به مدت آماده شدن لمینت ها توسط لابراتور دارد و به طور کلی بین 7 الی 14 روز طول می کشد و در این مدت شما از روکش های موقت استفاده میکنید.
 • بعد از لمینت از چه مسواک و خمیردندانی باید استفاده کرد؟
 • پس از آن که دندان خود را لمینت کردید بهتر است از مسواک هایی که نرم هستند و خمیر هایی که مخصوص دندان های حساس هستند استفاده نمائید. مسواک هایی که سخت هستند و دارای پرز سفت هستند باعث سایش لمینت های شما و آسیب به آن ها می شوند. بهتر است از پزشک متخصص خود بخواهید تا یک خمیر دندان با ترکیبات مناسب برای لمینت را به شما معرفی کند.
 • بیشتر بخوانید
 • چرا لمینت های سرامیکی قیمت بالایی دارند؟
 • لمینت های سرامیکی، پوسته های نازک از جنس پرسلین، با ضخامتی حدود 0.5 تا 0.6 میلی متر است. ضخامت بسیار کم و استحکام بالا به دلیل ترکیب سرامیک، باعث قیمت بالای این نوع لمینت شده است.
 • نحوه پرداخت هزینه لمینت دندان چگونه است؟
 • در کلینیک سریتا میتوانید هزینه لمینت را به دو صورت اقساطی و نقدی پرداخت نمایید
 • مراقبت از لمینت چگونه بر قیمت آن تاثیر می گذارد؟
 • پس از نصب لمینت، در صورتی که مراقبت های لازم را به درستی انجام دهید، از بروز عوارضی که موجب به خطر افتادن سلامت روکش ها می شوند، پیشگیری می کنید. در نتیجه نیاز به تعویض لمینت در مدت زمان طولانی تری اتفاق می افتد و در هزینه های مربوط به جایگزینی آن صرفه جویی می شود.
 • بیشتر بخوانید
سوالات عمومی
 • آیا لمینت دندان دائمی است؟
 • لمینت دندان در مقابل کامپوزیت طول عمر، استحکام و مقاومت بالاتری دارد اما نمی توان گفت دائمی است. میزان طول عمر لمینت دندان شما بسته به نوع و جنس لمینت و مراقبت های شما دارد.
 • طول عمر لمینت چقدر است؟
 • طول عمر لمینت دندان به طور معمول بین 10 الی 20 سال است که بسته به عوامل موثر این طول عمر اضافه یا کم می شود.
 • در صورت شکستن یکی از لمینت ها چه باید کرد؟
 • لمینت های دندانی ، بر خلاف کامپوزیت و دندان طبیعی در صورت شکستگی و لب پر شدن، امکان ترمیم برای آن ها وجود ندارد و باید لمینت به طور کامل تعویض شود.
سوالات تخصصی
 • لمینت سرامیکی چه تفاوتی با سایر لمینت ها دارد؟
 • این نوع لمینت به علت اینکه از هیچگونه عنصر شیشه ای در آن استفاده نمی شود ، دارای استحکام بسیار بالایی است و خاصیت شکنندگی پایینی دارند
 • پروسه انجام لمینت دندان چقدر طول میکشد؟
 • لمینت دندان بر خلاف کامپوزیت دندان نیاز به چند جلسه دارد و بسته به مدت آماده شدن لمینت ها توسط لابراتور دارد و به طور کلی بین 7 الی 14 روز طول می کشد و در این مدت شما از روکش های موقت استفاده میکنید.
 • بعد از لمینت از چه مسواک و خمیردندانی باید استفاده کرد؟
 • پس از آن که دندان خود را لمینت کردید بهتر است از مسواک هایی که نرم هستند و خمیر هایی که مخصوص دندان های حساس هستند استفاده نمائید. مسواک هایی که سخت هستند و دارای پرز سفت هستند باعث سایش لمینت های شما و آسیب به آن ها می شوند. بهتر است از پزشک متخصص خود بخواهید تا یک خمیر دندان با ترکیبات مناسب برای لمینت را به شما معرفی کند.
سوالات قیمت لمینت
 • چرا لمینت های سرامیکی قیمت بالایی دارند؟
 • لمینت های سرامیکی، پوسته های نازک از جنس پرسلین، با ضخامتی حدود 0.5 تا 0.6 میلی متر است. ضخامت بسیار کم و استحکام بالا به دلیل ترکیب سرامیک، باعث قیمت بالای این نوع لمینت شده است.
 • نحوه پرداخت هزینه لمینت دندان چگونه است؟
 • در کلینیک سریتا میتوانید هزینه لمینت را به دو صورت اقساطی و نقدی پرداخت نمایید
 • مراقبت از لمینت چگونه بر قیمت آن تاثیر می گذارد؟
 • پس از نصب لمینت، در صورتی که مراقبت های لازم را به درستی انجام دهید، از بروز عوارضی که موجب به خطر افتادن سلامت روکش ها می شوند، پیشگیری می کنید. در نتیجه نیاز به تعویض لمینت در مدت زمان طولانی تری اتفاق می افتد و در هزینه های مربوط به جایگزینی آن صرفه جویی می شود.

هر سوال، انتقاد یا پیشنهادی دارید، با ما درمیان بگذارید

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید، جواب شما را برایتان پیامک می‌کنیم.

مطمعن باشید اطلاعات شخصی شما نزد کلینیک سریتا محفوظ است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به‌صورت مجازی ویزیت شوید!
حتما برای شما هم پیش‌آمده که قبل از مراجعه حضوری به دندانپزشکی، می‌خواهید از سلامت دندان، روش‌های مختلف زیبایی یا حتی هزینه‌های دندانپزشکی خود باخبر شوید. راه‌حل این مشکل، مشاوره مجازی است. می‌توانید برای ویزیت مجازی و رایگان در کلینیک سریتا، روی دکمه زیر بزنید.

مشاوره رایگان از متخصصان سریتا

برای مشاوره رایگان، شماره تلفن خود را وارد کنید تا 24 ساعت آینده، با شما تماس می‌گیریم.