دندان پزشکی هوشمند

  • 021-91009991

لمینت متحرک دندان

لمینت دندان متحرک

لمینت متحرک دندان

با تولید لمینت متحرک که یک روکش و کاور مانند کامپوزیت متحرک می باشد، دیگر لازم نیست نگران ظاهر نامطلوب دندان‌هایتان  باشید. اگر دندان های شما بر اثر ضربه و یا حوادث دچار شکستگی، بریدگی و یا زردی بیش از حد و غیرقابل درمان، شده است می‌توانید از فن آوری های به روز در دنیای دندانپزشکی مانند لمینت متحرک استفاده کنید. لمینت متحرک نقش کاور دندان را دارد و به شما این اجازه را می دهد که از لبخندی زیبا و سفید بهره مند شوید. لمینت متحرک دندان همانند لمینت ثابت عمل می‌کند، با این تفاوت که می‌توانید آنرا در صورت نیاز در بیاورید. نحوه تولید و جنس لمینت متحرک این امکان را فراهم کرده که با توجه به بودجه و شرایط دندان های هر فرد، لمینت متحرک دندان خاص آن شخص تولید شود تا بدون هیچ مشکلی بر روی دندان هایش سوار شود. لمینت متحرک هزینه کمتری برای شما دارد،اما نحوه استفاده و معایب یا عوارض لمینت متحرک، از دغدغه بیشتر کاربران است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

لمینت متحرک دندان (اسنپ اسمایل) چیست؟

لمینت متحرک به عنوان اسنپ اسمایل لایه ای روکشی از جنس لمینت یا کامپوزیت است که بعد از قالب گیری دندان توسط دندانپزشک، مختص دندان های شما تولید می شود. شما می توانید لمینت متحرک را هر وقت که بخواهید از دندان های خود جدا کنید. این کاور لمینتی، عیب و ایرادات دندان های را می پوشاند و ظاهری زیبا به دندان ها و لبخند شما می دهد.  به عبارت دیگر لمینت متحرک دندان این امکان را برای دندانپزشکان حرفه‌ای فراهم کرده است که بتوانند شیوه درمان جدیدی را برای یکنواخت کردن دوباره دندان‌های مراجعه کنندگان، در دست داشته باشند.

نحوه استفاده از لمینت متحرک دندان

 

جهت استفاده از لمینت متحرک، آن را روی دندان قرار دهید

 

باید در نظر داشت که این فناوری نسبتاً جدید از انواع لمینت دندان است و هنوز از آن اطلاعات کامل و قابل اطمینانی در دسترس نیست، اما به طور کلی افرادی که از لمینت متحرک دندان استفاده کردند از نتایج آن راضی بودند. در ادامه می خواهیم  موارد جامع‌تری همچون، نحوه تولید و جنس لمینت متحرک, مزایا و معایب لمینت متحرک دندان, قالبگیری برای لمینت متحرک, قیمت لمینت متحرک دندان را بررسی کنیم.

لمینت های متحرک طبق قالب گیری دقیق از دندان های شما تولید شده اند و استفاده از آن ها بسیار ساده است. لمینت متحرک شامل دو قسمت است؛ لمینت فک بالا و لمینت فک پایین. کافی است لمینت ها را بعد از اطمینان از تمیزی آن، به صورت صحیح روی دندان ها قرار دهید و به همین راحتی لمینت روی دندان شما نصب می شود.

تمیز کردن و مراقبت های لمینت متحرک دندان (اسنپ اسمایل)

روش استاندارد تمیز کردن لمینت متحرک یا اسنپ اسمایل این است که بعد از هر وعده غذایی، آن را به آرامی از دهان خارج کرده و آب کش کنید. دلیل تمیز کردن همیشگی لمینت متحرک (اسنپ اسمایل) جلوگیری از ایجاد بوی بد دهان و پوسیدگی دندان های اصلی و همچنین رعایت اصول بهداشت دهان و دندان می باشد.

نحوه تولید و جنس لمینت متحرک

 

جنس لمینت متحرک که مانند لمینت ثابت است

 

لمینت متحرک تفاوتی در جنس و نحوه تولید با لمینت ثابت ندارد و از همان فرمول پیروی می‌کند. بسیاری از مردم نمی‌دانند که گزینه های مختلف روکش دندان برای انتخاب وجود دارد. طی دو سال گذشته، بسیاری از تکنیک ها و  برندهای مختلف روکش دندان بوجود آمده است که هرکدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند.

روکش کامپوزیت: روکش های کامپوزیت رزین که معوملا تحت عنوان لمینت کامپوزیت نیز شناخته می شوند، روشی ساده سریع و ارزان قیمت است که می توان در یک جلسه آن را انجام داد.

روکش‌های پالاتال Palatal: این نوع خاص از لمینت دندانی به دلیل تمرکز روی سطوح داخلی دندان ها، مناسب کسانی است که آسیب‌های داخلی دندانشان بیشتر از ظاهریش است.

روکش های چینی: این نوع روکش های دندانی که از سرامیک سخت و مرغوب ساخته شده اند، قابل استفاده در هر شرایطی هستند و عمری بسیار طولانی دارد و می توان گفت که محبوب ترین نوع لمینت، لمینت چینی می باشد.

لمینت متحرک: نحوه تولید و جنس لمینت متحرک همانند دیگر لمینت ها می باشد با این تفاوت که در روند ساخت آن، قابلیت متحرک بودن در نظر گرفته می‌شود. این لمینت هیچگونه قابلیت چسبندگی ندارد به همین دلیل به راحتی می تواند از دندان های شما جدا شود؛ اما این به این معنی نیست که در هنگام غذا خوردن و یا مواقع دیگر، ممکن است از دهان شما بیفتد زیرا طراحی شیارهای دندان‌های آن به گونه ای است که کاملاً فیت دندانهای شما می‌شود و از دهان شما به راحتی خارج نمی شود.

نحوه تولید و جنس لمینت متحرک معمولاً در راستای یک فرآیند پزشکی طولانی مدت انجام می‌شود و لمینت های متحرک پیش از جاگذاری لمینت های دائم، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مزایا، معایب و عوارض لمینت متحرک دندان

 

زیبایی لبخند، از مزایای لمینت متحرک دندان

 

پیش از انتخاب لمینت متحرک باید با مزایا و عوارض لمینت متحرک دندان آشنا شوید، زیرا که این روش هم همانند دیگر روش‌های درمانی دیگر، بدون اشکال نیست.

مزایای لمینت متحرک

اولین نکته در لیست مزایای لمینت متحرک دندان، قیمت پایین آن است. نکته دوم سهولت استفاده آن برای بیمار است. استفاده از آن در ۳ مرحله بسیار آسان صورت می‌گیرد:

  • آنها را به مدت 2 دقیقه در آب جوش قرار دهید
  • آنها را بردارید، بگذارید خنک شوند و در آب خنک بشویید
  • آنها را محکم بر روی سطح خارجی دندان فشار دهید

پس از انجام این مراحل، روکش محکم بر سر جای خود روی دندان های شما قرار می گیرد و تا زمانی که آن را درنیارید تکان نمی‌خورد. این روکش ها می توانند فوراً تمام نقایص دندان های شما از جمله شکاف های وسیع ، ساختار خم یا نامرتب ، رنگ پریده ، ناحیه بریده شده و دندان از دست رفته را تغییر دهند.

عوارض لمینت متحرک دندان

در لیست معایب و عوارض لمینت متحرک دندان، معایب آن بسیار کم‌تر از مزایای آن است، اما با اینجال نمی‌توان از آن‌ها صرفه نظر کرد.

  • عمر کوتاهی دارد
  • راه‌حل دائمی برای حل مشکلات دندان نیست
  • ممکن است ایجاد آلرژی بکند

قالبگیری برای لمینت متحرک

قالبگیری برای لمینت متحرک کاری آسان و کوتاه است که می‌توان را در یک جلسه انجام داد. در فرآیند قالبگیری برای لمینت متحرک اندازه و شکل دندان‌های شما ثبت می‌شود و نهایتا یک قالب از روی دندان‌های شما گرفته می‌شود که محصول نهایی را از روی آن قالب، می‌سازند.

قیمت لمینت متحرک دندان

همانطور که گفته شد، نقطه قوت اصلی این روش درمان، قیمت آن است. قیمت لمینت متحرک دندان در مقایسه با دیگر روش‌های لمینت گذاری بسیار پایین است. قیمت لمینت متحرک دندان با توجه به جنس مواد اولیه استفاده شده در ساخت آن و مراحل قالب‌گیری، از یک و نیم میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان هزینه خواهد داشت. در نتیجه خرید لمینت دندان متحرک برای افرادی که بودجه کافی برای لمینت ثابت ندارند، بسیار مناسب است.

 

کلینیک دندانپزشکی دکتر سریتا میتواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه های به روز شده خدمات دندان پزشکی، می توانید از اپلیکیشن دکتر سریتا نیز استفاده فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید