لمینت متحرک دندان

لمینت متحرک دندان (اسنپ آن اسمایل) چیست؟ طرز استفاده از لمینت متحرک دندان نحوه تولید و جنس لمینت متحرک انواع روکش های معروف و محبوب دندانی مزایا، معایب و عوارض لمینت متحرک دندان نحوه قالب گیری لمینت متحرک چه کسانی می توانند از لمینت متحرک دندان استفاده کنند؟ قیمت لمینت متحرک دندان فرق لمینت و […]

عناوین مقاله

با کلیک روی هر عنوان به محتوای مربوط به آن هدایت می شوید

با تولید لمینت متحرک دندان که یک روکش و کاور مانند کامپوزیت متحرک می باشد، دیگر لازم نیست نگران ظاهر نامطلوب دندان‌هایتان  باشید. اگر دندان های شما بر اثر ضربه و یا حوادث دچار شکستگی، بریدگی و یا زردی بیش از حد و غیرقابل درمان، شده است می‌توانید از فن آوری های به روز در دنیای دندانپزشکی مانند لمینت متحرک استفاده کنید.لمینت دندان انواع مختلفی از جمله؛ لمینت متحرک دندان، لمینت برلیانس، لمینت سرامیکی و …دارد. لمینت متحرک نقش کاور دندان را دارد و به شما این اجازه را می دهد که از لبخندی زیبا و سفید بهره مند شوید.

لمینت متحرک دندان همانند لمینت ثابت عمل می‌کند، با این تفاوت که می‌توانید آنرا در صورت نیاز در بیاورید. نحوه تولید و جنس لمینت متحرک این امکان را فراهم کرده که با توجه به بودجه و شرایط دندان های هر فرد، لمینت متحرک دندان خاص آن شخص تولید شود تا بدون هیچ مشکلی بر روی دندان هایش سوار شود. لمینت متحرک هزینه کمتری برای شما دارد،اما نحوه استفاده و معایب یا عوارض لمینت متحرک، از دغدغه بیشتر کاربران است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

لمینت متحرک دندان (اسنپ آن اسمایل) چیست؟

لمینت متحرک به عنوان اسنپ اسمایل لایه ای روکشی از جنس لمینت یا کامپوزیت است که بعد از قالب گیری دندان توسط دندانپزشک، مختص دندان های شما تولید می شود. شما می توانید لمینت متحرک را هر وقت که بخواهید از دندان های خود جدا کنید. این کاور لمینتی، عیب و ایرادات دندان های را می پوشاند و ظاهری زیبا به دندان ها و لبخند شما می دهد.  به عبارت دیگر لمینت متحرک دندان این امکان را برای دندانپزشکان حرفه‌ای فراهم کرده است که بتوانند شیوه درمان جدیدی را برای یکنواخت کردن دوباره دندان‌های مراجعه کنندگان، در دست داشته باشند.

طرز استفاده از لمینت متحرک دندان

انواع لمینت دندان,رفع سیاهی دندان,روکش دندان

قالب لمینت را مستقیم روی دندان ها قرار دهید

باید در نظر داشت که این فناوری نسبتاً جدید از انواع لمینت دندان است و هنوز از آن اطلاعات کامل و قابل اطمینانی در دسترس نیست، اما به طور کلی افرادی که از لمینت متحرک دندان استفاده کردند از نتایج آن راضی بودند. در ادامه می خواهیم  موارد جامع‌تری همچون، نحوه تولید و جنس لمینت متحرک, مزایا و معایب لمینت متحرک دندان, قالبگیری برای لمینت متحرک, قیمت لمینت متحرک دندان را بررسی کنیم.

لمینت های متحرک طبق قالب گیری دقیق از دندان های شما تولید شده اند و استفاده از آن ها بسیار ساده است. لمینت متحرک شامل دو قسمت است؛ لمینت فک بالا و لمینت فک پایین. کافی است لمینت ها را بعد از اطمینان از تمیزی آن، به صورت صحیح روی دندان ها قرار دهید و به همین راحتی لمینت روی دندان شما نصب می شود.

نصب لمینت متحرک دندان

نصب لمینت متحرک دندان در ۳ مرحله بسیار آسان صورت می‌گیرد:

  • آنها را به مدت 2 دقیقه در آب جوش قرار دهید
  • آنها را بردارید، بگذارید خنک شوند و در آب خنک بشویید
  • آنها را محکم بر روی سطح خارجی دندان فشار دهید
 • پس از انجام این مراحل، روکش محکم بر سر جای خود روی دندان های شما قرار می گیرد و تا زمانی که آن را درنیارید تکان نمی‌خورد. این روکش ها می توانند فوراً تمام نقایص دندان های شما از جمله شکاف های وسیع ، ساختار خم یا نامرتب ، رنگ پریده ، ناحیه بریده شده و دندان از دست رفته را تغییر دهند.

تمیز کردن و مراقبت های لمینت متحرک دندان (اسنپ اسمایل)

روش مراقبت از لمینت متحرک یا اسنپ آن اسمایل این است که بعد از هر وعده غذایی، آن را به آرامی از دهان خارج کرده و آب کش کنید. دلیل تمیز کردن همیشگی لمینت متحرک (اسنپ آن اسمایل) جلوگیری از ایجاد بوی بد دهان و پوسیدگی دندان های اصلی و همچنین رعایت اصول بهداشت دهان و دندان می باشد. توجه داشته باشید که باید پلاک را به آرامی و با دو دست با گرفتن قسمت انتهایی آن نصب و حارج کنید. خمیر دندان حاوی موادی است که ممکن است باعث ایجاد خراش و ساییدگی روی سطح پلاک شود، پس از خمیر دندان استفاده نکنید. برای تمیز کردن لمینت متحرک از فرچه های مخصوص و نرم و صابون های مایع استفاده کنید. در زمانی که نمی خواهید از پلاک استفاده کنید حتما آن را در کیت مخصوصش قرار دهید.

بیشتر بخوانید:

رفع بوی بد دهان

ترمیم پوسیدگی دندان 

اصول بهتداشت دهان و دندان

نحوه تولید و جنس لمینت متحرک

زیبایی صورت,شایع ترین مشکلات دندان,طرح لبخند

لمینت متحرک تفاوتی در جنس و نحوه تولید با لمینت ثابت ندارد و از همان فرمول پیروی می‌کند. بسیاری از مردم نمی‌دانند که گزینه های مختلف روکش دندان برای انتخاب وجود دارد. طی دو سال گذشته، بسیاری از تکنیک ها و  برندهای مختلف روکش دندان بوجود آمده است که هرکدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند.

انواع روکش های معروف و محبوب دندانی

روکش کامپوزیت

روکش های کامپوزیت رزین که معوملا تحت عنوان لمینت کامپوزیت نیز شناخته می شوند، روشی ساده سریع و ارزان قیمت است که می توان در یک جلسه آن را انجام داد.

کامپوزیت دندان چیست؟


لمینت دندان

لمینت دندان یا لمینیت پرسلین، پوششی نازک است که از مواد بسیار مقاوم و با طول عمر بالا ساخته و با کمک مواد رنگ دندان، به رنگ طبیعی دندان ساخته شده و مانند ناخن روی دندان گذاشته می‌شود. این پوسته‌ های نازک سرامیکی یا کامپوزیتی سطح بیرونی دندان را می‌ پوشانند و با کمترین عوارض، ظاهر دندان‌ها را زیبا می‌کنند. نکته مهم در استفاده از لمینت به عنوان روکش دندان، طول عمر بیشتر، ضخامت کم و عدم رنگ پزیری می باشد و برگشت پذیری لمینت، بخصوص لمینت همراه با لیزر که از نازک ترین لمینت دندان است، بیشتر از کامپوزیت بوده و مینای دندان نیز کمتر آسیب خواهد دید.


روکش‌های پالاتال Palatal

این نوع خاص از لمینت دندانی به دلیل تمرکز روی سطوح داخلی دندان ها، مناسب کسانی است که آسیب‌های داخلی دندانشان بیشتر از ظاهریش است.


لمینت متحرک

نحوه تولید و جنس لمینت متحرک همانند دیگر لمینت ها می باشد با این تفاوت که در روند ساخت آن، قابلیت متحرک بودن در نظر گرفته می‌شود. این لمینت هیچگونه قابلیت چسبندگی ندارد به همین دلیل به راحتی می تواند از دندان های شما جدا شود؛ اما این به این معنی نیست که در هنگام غذا خوردن و یا مواقع دیگر، ممکن است از دهان شما بیفتد زیرا طراحی شیارهای دندان‌های آن به گونه ای است که کاملاً فیت دندانهای شما می‌شود و از دهان شما به راحتی خارج نمی شود.

نحوه تولید و جنس لمینت متحرک معمولاً در راستای یک فرآیند پزشکی طولانی مدت انجام می‌شود و لمینت های متحرک پیش از جاگذاری لمینت های دائم، مورد استفاده قرار می‌گیرند.


روکش های چینی

این نوع روکش های دندانی که از سرامیک سخت و مرغوب ساخته شده اند، قابل استفاده در هر شرایطی هستند و عمری بسیار طولانی دارد و می توان گفت که محبوب ترین نوع لمینت، لمینت چینی می باشد.

مزایا، معایب و عوارض لمینت متحرک دندان

فرق لمینت و کامپوزیت دندان,فیسینگ دندان,لمینت دندان

پیش از انتخاب لمینت متحرک باید با مزایا و عوارض لمینت متحرک دندان آشنا شوید، زیرا که این روش هم همانند دیگر روش‌های درمانی دیگر، بدون اشکال نیست.

مزایای لمینت متحرک دندان

از مزایای لمینت متحرک دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لمینت دندان روشی برای اصلاح لبخند و بهیود رنگ و ظاهر دندان شما در زمانی بسیار کوتاه نتیجه بخش است.
  • سهولت استفاده از آن برای بیمار و در هر زمان که بخواهد.
  • می تواند تمام عیوب دندان های شما مثل بهم ریختگی دندان ها، بدرنگی، فاصله بین دندان ها و… بپوشاند.
  • در فرآیند لمینت متحرک دندان، بدون هرگونه عمل جراحی، بیهوشی، بیحسی و تراش دادن سطح دندان صورت می گیرد.
 • قیمت و هزینه اسنپ آن اسمایل مناسب است.

عوارض لمینت متحرک دندان

در لیست معایب و عوارض لمینت متحرک دندان، معایب آن بسیار کم‌تر از مزایای آن است، اما با اینجال نمی‌توان از آن‌ها صرفه نظر کرد.

  • عمر کوتاهی دارد
  • راه‌حل دائمی برای حل مشکلات دندان نیست.
  • ممکن است ایجاد آلرژی بکند
 • جنبه درمانی ندارد.

عوارض لمینت دندان چیست؟

مطالعه بیشتر:

ترمیم و برداشتن لمینت

فرق لمینت و کامپوزیت

نحوه قالب گیری لمینت متحرک

قالب گیری برای لمینت متحرک کاری آسان و کوتاه است که می‌توان را در یک جلسه انجام داد. در فرآیند قالب گیری برای لمینت متحرک اندازه و شکل دندان‌های شما ثبت می‌شود و نهایتا یک قالب از روی دندان‌های شما گرفته می‌شود که محصول نهایی را از روی آن قالب، می‌سازند.

چه کسانی می توانند از لمینت متحرک دندان استفاده کنند؟

اسنپ آن اسمایل راه حلی برای بهبود ظاهر دندان های شما و رفع عیوب آن به صورت موقتی است و فقط جنبه ی زیبایی دارد و نمی تواند برای همیشه مشکلات دندانی شما را حل کند. هزینه ی استفاده از این روش هم درمقایسه با سایر روش های درمانی چون کامپوزیت ونیر، کمتر است. بنابراین با توجه به این نکات می توان گفت لمینت متحرک دندان برای کسانی که زمان کافی و توان مالی را برای استفاده از روش های دیگر برای رفع مشکلات دندانی خود به صورت دائمی ندارند می تواند راهکار مناسبی باشد.

قیمت لمینت متحرک دندان

حال سؤالی که می تواند برای همه در رابطه با اسنپ ان اسمایل پیش آید این است؛ قیمت اسنپ آن اسمایل چقدر است؟  قیمت اسنپ آن اسمایل کاملا به نوع برند آن بستگی دارد. در برآئرد هزینه انواع لمینت دندان، جنس لمینت و دستمزد دندان پزشک هم تعیین کننده هستند اما در لمینت متحرک، دندان شما نیاز به تراش مینای دندان ندارید چون این روش، دائمی نیست. به طور کلی می توان گفت که قیمت لمینت دندان در روش لمینت متحرک ارزان تر است و چیزی حدود 1 الی 5 میلیون تومان تخمین زده می شود.

فرق لمینت و کامپوزیت

با توجه به وجود راه های زیادی برای ترمیم و روکش دندان ها و تنوع در این میان، گاهی افراد در میان روش هایی مانند لمینت و کامپوزیت به دلیل شباهت زیاد این دو روش، سردرگم می شوند و به درستی در این رابطه نمی توانند تصمیم بگیرند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان بپردازیم. البته در رابطه با انتخاب هر یک از این روش ها، بهتر است نظر دندانپزشک خود را نیز در نظر داشته باشید. اما مسئله اینجاست که آیا لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟ کدام روش استحکام و ماندگاری بیشتری دارد؟ کدام یک مقرون به صرفه تر است؟ کدام یک سریع تر انجام می شود؟ لمینت زیباتر است یا کامپوزیت؟ تفاوت لمینت و کامپوزیت در چیست؟ ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

سؤالات متدوال درباره لمینت متحرک دندان

آیا با لمینت متحرک دندان می توان غذا خورد؟

لمینت متحرک دندان، لایه ی نازکی است که به صورت قالب روی دندان قرار می گیرد و با چسب یا وسیله ی دیگری محکم نمی شود. بهتر است که از خوردن غذاهای سخت یا نوشیدنی های رنگی پرهیز کنید. جنس لمینت های متحرک دندان در برابر تغییر رنگ خیلی مقاوم نیستند.

دوام و ماندگاری لمینت متحرک دندان چقدر است؟

لمینت متحرک دندان 2 تا 5 سال می تواند مورد استفاده قرار گیرد اما عمر آن  می تواند به نحوه استفاده و مراقبت شما هم وابسته باشد. شما باید دقت کنید و عمل نصب و خارج کردن آن از دهان را به آرامی و درست انجام دهید و برای تمیز کردن آن هم نکات خاص را رعایت کنید تا خراش و شکستگی اتفاق نیوفتد.

تفاوت لمینت متحرک دندان با کامپوزیت در چیست؟

 • لمینت متحرک دندان یک راه حل موقت است درحالیکه کامپوزیت ونیر دائمی است.
 • لمینت متحرک دندان ارزان تر است.
 • اسنپ آن اسمایل نیاز به تراش سطح دندان ندارد.

لمینت متحرک دندان را از کجا بخریم؟

سفارش اسنپ آن اسمایل از آنلاین شاپ ها و خرید اینترنتی اسنپ آن اسمایل می تواند یکی از راه ها برای تهیه اسنپ آن اسمایل باشد.اسنپ ان اسمایل را می توانید از داروخانه ها نیز تهیه کنید.

کلینیک دندانپزشکی دکتر سریتا میتواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه های به روز شده خدمات دندان پزشکی، می توانید از اپلیکیشن دکتر سریتا نیز استفاده فرمایید.