ایمپلنت دیجیتال مزایا ایمپلنت دیجیتال معایب ایمپلنت دیجیتال تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی مرکز ایمپلنت دیجیتال قیمت ایمپلنت دیجیتال در تهران سوالات متداول حرف آخرامروزه اکثر دندانپزشکان، ترمیم ایمپلنت های دندانی را به عنوان بخشی از درمان یا خدمات خود ارائه می دهند زیرا ایمپلنت به عنوان استاندارد طلایی جایگزینی دندان های از دست رفته […]

امروزه اکثر دندانپزشکان، ترمیم ایمپلنت های دندانی را به عنوان بخشی از درمان یا خدمات خود ارائه می دهند زیرا ایمپلنت به عنوان استاندارد طلایی جایگزینی دندان های از دست رفته در نظر گرفته می شود. با این حال از نظر هزینه، ترمیم های مبتنی بر ایمپلنت همیشه گران تر از سایر انواع جایگزینی دندان های غیرجراحی مانند پروتز و یا بریج هستند. گزینه درمانی جدیدتری که برخی دندانپزشکان به جای ایمپلنت معمولی توصیه می کنند، ایمپلنت دیجیتال است و جالب است بدانید که علی رغم قیمت بالاتر این نسل جدید ایمپلنت در مقایسه با نوع قبلی، هر روز طرفداران بیشتری پیدا می کند. بنابراین شاید برایتان سوال باشد که چرا یک بیمار حاضر است این مبلغ نسبتا بالا را برای ایمپلنت های دندانی دیجیتال هزینه کند؟ با مطالعه مطلب امروز به احتمال زیاد متوجه می شوید که ایمپلنت های دیجیتال چه مزیت هایی نسبت به نوع معمولی دارند.

کلینیک تخصصی ایمپلنت

ضمانت کتبی + اقساط ۶+۱۲+۱۸+۲۴ ماهه بدون پیش

۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دندان دیجیتال، نوعی ایمپلنت دندانی است که از فناوری طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر (CAD/CAM) استفاده می کند. آنها از تیتانیوم ساخته شده اند و در استخوان فک قرار می گیرند تا از دندان های مصنوعی حمایت کنند. CAD/CAM  امکان طراحی دقیق و ساخت مدل‌های سفارشی و سه بعدی استخوان فک بیمار را فراهم می‌کند که در دستگاهی آپلود شده و در آنجا برای ایجاد قالب استفاده می ‌شود.

سپس این قالب‌ ها با لیزر یا امواج فراصوتی اسکن می‌ شوند که به آنها اجازه می‌ دهد قبل از استفاده در روش‌های دندانپزشکی روی صفحات فلزی کپی شوند. CAD/CAM همچنین به صرفه جویی در زمان در طول درمان کمک می کند زیرا زمان تحویل را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

این فرآیند به طور متوسط ۳۰ دقیقه طول می کشد، اما بسته به پیچیدگی روش می تواند تا ۲ ساعت نیز طول بکشد. دقت ارائه شده توسط دندانپزشکی دیجیتال، امکان جراحی کم تهاجمی و بهبودی سریع را فراهم می کند. محصول نهایی یک کپی کامل از دندان اصلی شما از جمله بافت لثه و مینای دندان خواهد بود.

مزایای ایمپلنت دیجیتال

مزایا ایمپلنت دیجیتال

اگرچه ایمپلنت‌ های معمولی و ایمپلنت‌های دیجیتال از نظر زیبایی، عملکرد بایت، جلوگیری از تحلیل استخوان و اصلاح لبخند، مزایای یکسانی دارند اما ایمپلنت دندان دیجیتال، مزایای خاص دیگری را برای بیماران ارائه می ‌دهد که عبارتند از:

  • قالبگیری آسان و سریع و دقیق با استفاده از اسکنر دیجیتال
  • بدون فلپ یا برش و در نتیجه بخیه کمتر 
  • آسیب کم یا بدون آسیب به بافت های نرم در محل جراحی
  • جراحی کاشت ایمپلنت بدون فلپ که تنها در ۲۰ دقیقه انجام می شود.
  • بهبود سریع تر، با استفاده از تکنیک های جراحی کمتر تهاجمی
  • ارائه جزئیات دقیق، دستیابی به ثبات بهتر و بایت بی نقص
  • بیماران نیاز به مراجعه کمتری به دندانپزشک دارند زیرا تمام جنبه های جراحی به صورت مجازی برنامه ریزی می شود.
  • به طور قابل توجهی احتمال تورم و خونریزی بعد از عمل کاهش می یابد.

معایب ایمپلنت دیجیتال

معایب کاشت ایمپلنت دیجیتال نسبت به مزایای آن، بسیار کمتر است. شاید مهم ترین ایراد ایمپلنت های دیجیتالی، قیمت بالای آنها (نسبت به سایر پروسه های دندانپزشکی و همچنین در مقایسه با ایمپلنت های معمولی) باشد. همچنین به دلیل همین قیمت بالا معمولا بیمه های دندانپزشکی (و حتی بیمه تکمیلی)، هزینه آنها را تقبل نمی کنند.

مقایسه ایمپلنت معمولی و دیجیتال، مزایا و معایب ایمپلنت دیجیتال

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

دلایل متعددی وجود دارد که چرا بسیاری از بیماران در حال حاضر به دنبال فناوری ایمپلنت دیجیتالی دندان نسبت به جراحی های جایگزین دندان معمولی هستند. شاید یکی از بزرگترین تفاوت ها در نحوه انجام خود جراحی باشد. ایمپلنت های دندانی دیجیتال نیازی به آماده سازی فلپ یا برش برای قرار دادن زیر لثه ندارند. این مزیت، آنقدر خوب است که باورکردنی نیست! بریدگی ها و خونریزی چیزهایی هستند که هیچ بیماری مشتاق آنها نیست، حتی در صورت دریافت بی حسی. اما با جدیدترین فناوری، دندانپزشکان اصلاً مجبور نیستند از چاقوی جراحی خود استفاده کنند! محل جراحی فقط شامل دو سوراخ خواهد بود که از طریق آن ایمپلنت ها در استخوان فک جاسازی می شوند. این به معنای حداقل خونریزی، حداقل آسیب بافت نرم و بخیه کمتر نسبت به قبل است.

دندانپزشکان معمولاً قبل از اینکه یک بیمار را واجد شرایط جراحی ایمپلنت در نظر بگیرند، یک سابقه پزشکی و دارویی کامل از او دریافت می کنند. آنها معمولاً به دنبال بیماری های سیستمیک مانند دیابت هستند زیرا در چنین مواردی ممکن است ممنوعیت جراحی وجود داشته باشد. با این حال، با فناوری ایمپلنت دندان دیجیتال حتی بیماران دیابتی نیز می توانند واجد شرایط درمان با رعایت تمام اقدامات احتیاطی باشند. زیرا جراحی ایمپلنت دیجیتال،  یک جراحی بدون فلپ است و بنابراین احتمال درد و التهاب پس از عمل به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. دوره بهبودی آن فوق العاده سریع است، به این معنی که حتی بیمارانی که از فشار خون بالا رنج می برند، می توانند ایمپلنت های دندانی دیجیتال را انتخاب کنند.

سومین عامل مهمی که برای مقایسه باید در نظر گرفت، زمان صرف شده برای تکمیل جراحی است. با اسکنرهای داخل دهانی دیجیتال و تکنیک‌های جدید جراحی کارآمد، کمتر از ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا دندانپزشکان، این ایمپلنت را در دهان فرد بگذارند. طراحی و ایجاد فلپ، رادیوگرافی های متعدد، کنترل خونریزی و ابزار ناکارآمد باعث می شود که جراحی های کاشت معمولی در موارد عادی حداقل یک ساعت طول بکشند. ایمپلنت های دندانی دیجیتال برای افرادی که به دلیل مشغله کاری یا مسافرت و غیره نمی توانند زمان زیادی را برای قرار ملاقات دندانپزشکی بگذارند، ایده آل است.

مرکز ایمپلنت دیجیتال

کاشت ایمپلنت های دیجیتال در تمام مراکز دندانپزشکی ممکن نیست. زیرا اولا لازم است مطب یا کلینیک مورد نظر به تکنولوژی cad/cam مجهز باشد. و همچنین دندانپزشک نیز دانش و تجربه کافی برای به کارگیری این تکنولوژی نوین در کاشت ایمپلنت داشته باشد. علاوه بر این، از آنجایی که ایمپلنت های دیجیتال با هزینه بالایی انجام می شوند، برخی از مطب های دندانپزشکی تمایلی به ارائه این سرویس ندارند. 

قیمت ایمپلنت دیجیتال در تهران

هزینه ایمپلنت دیجیتال به علت استفاده از تکنولوژی پیشرفته و نیاز به تخصص و دقت بالای دندانپزشک، بالاتر از کاشت‌های دندان معمولی است. قیمت ایمپلنت دیجیتال با توجه به دندانپزشکی که انتخاب می کنید، محل کلینیک یا مطب، وضعیت سلامت دهان و دندان های شما و نیاز یا عدم نیاز به انجام سایر پروسه های دندانپزشکی قبل از نصب ایمپلنت (مانند کشیدن دندان و درمان عفونت لثه) متفاوت است. قیمت نهایی ایمپلنت های دیجیتال در جلسه مشاوره و پس از ارزیابی کامل دهان و دندان های شما توسط دندانپزشک مشخص خواهد شد.

مشاوره تخصصی و رایگان

همین الان با یک کلیک تماس بگیرید

۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

سوالات متداول

موارد زیر، سوالات متداول مراجعین در مورد ایمپلنت های دیجیتال هستند.

۱. برای انجام ایمپلنت دندان دیجیتال به چند ویزیت نیاز است؟

روش کاشت دندان دیجیتال فقط به ۳ ویزیت نیاز دارد. در حالیکه کاشت دندان معمولی حداقل مستلزم ۷ ویزیت است. هیچ ‌کدام از این موارد شامل پیگیری ‌های معمول برای بررسی سلامت ایمپلنت نمی ‌شود.

۲. مزایای قالبگیری دیجیتال چیست؟

یکی از مزایای قالبگیری های دیجیتال، این است که آنها بسیار دقیق و کامل هستند. قالب های بتونه در معرض عیوب ایجاد شده توسط مواد بتونه، سینی ها یا چیزی به سادگی یک حرکت جزئی در حین قالبگیری هستند.

حرف آخر

ایمپلنت دیجیتال دندان، یک انتخاب محبوب برای کسانی است که به دنبال جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته هستند. آنها از مواد با کیفیت ساخته می شوند که برای سال ‌ها دوام طراحی شده‌ اند و یک سرمایه‌ گذاری عالی برای سلامت دهان و دندان شما هستند. ایمپلنت های دیجیتالی دندان را می توان در استخوان فک قرار داد تا ثبات و پشتیبانی لازم از هر دندان جایگزین را فراهم کنند. این ایمپلنت ‌ها نه تنها به بهبود سلامت کلی دهان شما کمک می‌ نمایند، بلکه جویدن و صحبت کردن صحیح را نیز آسان ‌تر می سازند. این نوع ایمپلنت ها در مقایسه با ایمپلنت های معمولی، مزایای متعدد و همچنین قیمت بالاتری دارند.