ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی چیست؟ ایمپلنت سوئیسی اشترومن (ITI) ایمپلنت SPI ایمپلنت سوئیسی SIC ایمپلنت بیودنتال ایمپلنت سوئیسی ایده ( Ihdeh) تفاوت ایمپلنت سوئیسی با کره ای سوالات متدوال ایمپلنت سوئیسیایمپلنت دندان، یکی از راه ها برای پرکردن جای خالی دندان هایی است که به دلایلی ریشه ی دندان از بین رفته است. خالی بودن جای دندان […]

عناوین مقاله

با کلیک روی هر عنوان به محتوای مربوط به آن هدایت می شوید

ایمپلنت دندان، یکی از راه ها برای پرکردن جای خالی دندان هایی است که به دلایلی ریشه ی دندان از بین رفته است. خالی بودن جای دندان به مدت طولانی عوارضی همچون تحلیل لثه و تغییر فرم فک و صورت را در پی دارد.

حال ممکن است چنین سؤالاتی برای هرکسی که قصد ایمپلنت را دارد پیش آید:

چه نوع برندی برای ایمپلنت دندان مناسب تر است؟

نوع برند انتخابی به چه میزان در کیفیت، عمر و دوام ایمپلنت شما می تواند تأثیر گذار باشد؟

برندهای مختلف چه تفاوت هایی باهم دارند؟

ایمپلنت سوئیسی چیست؟ انواع مختلف آن کدامند؟

درادامه به توضیح ایمپنلت سوئیسی یکی از انواع ایمپلنت دندان براساس کشور سازنده است می پردازیم.

ایمپلنت سوئیسی چیست؟

ایمپلنت دندان سوئیسی یکی از 5 برند برتر ایمپلنت دندان محسوب می شود که برای ساخت و تولید ایمپلنت های سوئیسی از تیتانیوم خالص یا آلیاژی از آن استفاده می شود. انواع مختلفی از ایمپلنت های سوئیسی انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح 5 مورد از آن ها می پردازیم.

این مطالب نیز می تواند برای شما مفید باشد: ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت سوئیسی اشترومن (ITI)

ایمپلنت اشترومن که به نام “ITI  ” در کشور ما شناخته شده است به دلیل قیمت بالا و حاشیه سود کم آن نسبت به سایر برندها و هم چنین استقبال کم بیماران برای استفاده از این برند، متخصصین ایمپنلت تمایل چندانی به معرفی و استفاده از آن را ندارند. اما به همان نسبت که قیمت بالایی دارد، کیفیت بالایی نیز به ارمغان می آورد.

انواع ایمپلنت دندان,ایمپلنت دندان,جایگزینی دندان

ایمپلنت SPI

از قدیمی ترین ایمپلنت های سوئیسی می توان به ایمپلنت SPI  اشاره کرد که باتوجه به این که در سازمان بهداشت جهانی دارای درجه A  است، می توان آن را در زمره ی ایمپلنت های موفق قرار داد. این نوع ایمپلنت به سبب اینکه حاوی انواع اکتیو است، می توان آن را در مدت زمان 45 روز قرار داد.

روش جدید ایمپلنت,زیبایی صورت,طرح لبخند

ایمپلنت سوئیسی SIC

ایمپلنت دندانSIC  نسبت به دونوع قبلی قدمت کمتری را دارا است اما چون قیمت مناسب تری در مقایسه با SPI و ITI دارد بسیار پر فروش تر است ضمن اینکه کیفیت قابل قبولی را به دست می دهد. نمایندگی ایمپلنت دندانSIC  در ایران شرکت بن تاژپارس می باشد.

ایمپلنت بیودنتال

ایمپلنت سوئیسی بیودنتال هم در زمره ی ایمپلنت های نوظهور به شمار می رود و و سابقه ی زیادی ندارد. شرکت بیودنتال با تحولاتی که در طراحی و ساخت ابتامنت های زیرکونیا ایجاد کرده، در ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته.

ایمپلنت سوئیسی ایده ( Ihdeh)

نام این نوع ایمپلنت برگرفته از نام دندانپزشکی سوئیسی است . ایمپلنت ایده دارای کیفیت متوسط است و در ایران نمایندگی دارد و به دلیل قیمت مناسبی که دارد، استفاده از آن در بین پزشکان بسیار رایج است.

حتما بخوانید: قیمت ایمپلنت سوئیسی

تفاوت ایمپلنت سوئیسی با کره ای

برای اینکه به طور دقیق ایمپلنت سوئیسی با کره ای را بایکدیگر مقایسه کنیم، باید تفاوت های آنها را از جهات مختلف بررسی کنیم.

  • تفاوت جنس ایمپلنت سوئیسی و کره ای: ایمپلنت های سوئیسی با مواد درجه یک و با دقت فراوان ساخته می شوند در حالی که ایمپلنت های کره ای انواع متنوعی دارند. برخی از برندهای کره ای جنسی که تولید میکنند، کیفیت بسیار بالایی دارند و به راحتی در لثه فرو میروند اما برخی دیگر از برندهای کره ای چندان تعریفی نیستند.
  • تفاوت قیمت ایمپلنت کره ای و سوئیسی : قیمت ایمپلنت های سوئیسی به دلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک همیشه بالاتر از ایمپلنت های کره ای است.

سوالات متدوال ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت کره ای ارزان تر است یا ایمپلنت سوئیسی؟

از لحاظ قیمت، ایمپلنت های کره ای از ایمپلنت های سوئیسی ارزان تر هستند.

انواع ایمپلنت کره ای کدام اند؟

شرکت های کره ای سازنده ایمپلنت های دندانی عبارت اند از دنتیوم، مگاژن، دی او، دنتیس و نئو بیوتک که پرطرفدارترین آنها در ایران است.

برای انتخاب نوع برند ایمپلنت چه فاکتورهایی باید درنظر گرفته شود؟

برای تصمیم گیری درباره نوع برندی که قرار است برای ایمپلنت مورد استفاده قرار گیرد، پزشک متخصص باید نظیر موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد:

  • مقدار فضایی که قرار است ایمپلنت در آنجا قرار گیرد.
  •  میزان استحکام استخوان
  • کیفیت ایمپلنت شرکت سازنده
  • قیمت ایمپلنت شرکت سازنده

مطالب مرتبط:

عوارض ایمپلنت دندان

ایمپلنت فوری دندان

کلینیک دندانپزشکی دکتر سریتا میتواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از قیمت ایمپلنت، می توانید از اپلیکیشن دکتر سریتا نیز استفاده فرمایید.