بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران کیست؟ آیا به مطلب مراجعه کنیم یا یک کلینیک دندانپزشکی؟ یک پزشک متخصص ایمپلنت دندان در تهران شامل چه ویژگی هایی است؟

متخصص ایمپلنت کیست؟

ایمپلنت دندان یک روش درمانی برای جایگزینی دندانی است که به طور کامل از دست رفته است. درمان ایمپلنت بدین صورت است که پیچ هایی از جنس تیتانیوم به عنوان جایگزینی دائمی برای ریشه دندان در بافت لثه یا استخوان فک کاشته می شود. روکش های تهیه شده از جنس سرامیک نیز در نقش تاج دندان روی پایه های تیتانیومی قرار می گیرد. حال سوال این است که درمان ایمپلنت توسط چه کسی انجام می شود؟ و به چه به مهارت هایی برای انجام ایمپلنت نیاز دارد؟ در ادامه این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم.

بیشتر بدانید: هزینه ایمپلنت دندان

«متخصص ایمپلنت یا ایمپلنتولوژیست فردی است که در زمینه ایمپلنت و درمان های مکمل آن به کسب دانش و اطلاعات به صورت تخصصی پرداخته و همچنین در بخش پیاده سازی درمان ایمپلنت هم به تجربه، تبحر و مهارت کافی دست پیدا کرده است.»

بیشتر بدانید: ایمپلنت دندان جلو

این دوره‌ی تخصص باعث می‌شود که پریودنتیست (متخصص دندانپزشک) تبحر بیشتری را در پروسه ایمپلنت داشته باشد چون ممکن است در شرایطی‌، بیمار قبل از ایمپلنت دندان نیازبه پیوند لثه یا ترمیم استخوان های فک داشته باشد که تشخیص و بررسی چنین مواردی نیاز به دانش و تجربه‌ی کافی دارد و بدیهی است که متخصص ایمپلنت دندان در مقایسه با یک دندانپزشک عمومی، تجربه‌ی بیشتری دارد.

بیشتر بدانید: مزایای ایمپلنت دندان

متخصص ایمپلنت با دندانپزشک عمومی چه تفاوتی دارند؟

تمام دانش آموختگان رشته دندانپزشکی یک دوره ۶ ساله را می گذرانند که مهارت هایی چون؛ عیب یابی، نگهداری از دندان ها، پر کردن، جرم گیری و عصب کشی را کسب میکنند که در این مرحله همه دندانپزشک عمومی هستند اما زمانی که یک دندانپزشک عمومی در مورد یکی از روش های درمانی مانند ترمیم و جایگزینی دندان های از دست رفته، یک دوره تخصص ۴ ساله را بگذراند به متخصص ایمپلنت یا ایمپلنتولوژیست بدل می شود. در واقع تفاوت یک دندانپزشک عمومی با یک متخصص ایمپلنت را می توان در میزان مهارت، دانش، تجربه و تبحر دانست.

بیشتر بدانید: طول عمر ایمپلنت دندان

علت مراجعه به یک متخصص ایمپلنت

در انجام هرکاری به اصطلاح “کار را به کاردان باید سپرد” که در حوزه‌ی دندانپزشکی هم بهتر است از این قاعده پیروی شود تا درنهایت، بهترین نتیجه‌ی ممکن حاصل شود.

تخصص در ایمپلنت احتمال موفقیت در ایمپلنت را بالا می برد.

بیشتر بدانید: ایملپنت بدون جراحی

در بعضی از موارد، ممکن است با مراجعه یک بیمار به دندان پزشک عمومی، مشکلاتش مرتفع نگردد و دلیل آن، این است که دندان پزشک عمومی توانایی ایمپلنت کردن برای بیمارانی که دارای شرایط خاصی در ناحیه فک و لثه  هستند را، ندارند و با بیان جملاتی از این دست که ” استخوان فک شما تراکم کافی را ندارد ” از درمان بیمار خودداری می‌کنند یا حتی اگر باتوجه به شرایط سخت بیمار، کار ایمپلنت را  انجام دهند ممکن است نتیجه دلخواه بیمار حاصل نشود. این درحالی که است که متخصص ایمپلنت این توانایی را دارد که  هر بیمار، باهر شرایطی را به نحو احسن معالجه کند.

بیشتر بدانید: بهترین کلینیک دندانپزشکی

 یک متخصص ایمپلنت خوب چه خصوصیاتی دارد؟

یک پزشک متخصص ایمپلنت دندان در تهران، علاوه‌بر تبحر و تجربه‌ی کافی در تخصص خود، باید شرایط روحی و جسمی بیمار را درک کند تا بتواند حس خوبِ رضایت را در بیمار ایجاد کند. هم چنین بهتر است برای جلب بیشتر اعتماد بیمار و اطمینان خاطر وی درباره‌ی شرایط فعلی بیمارو مباحثی هم‌چون طول درمان و مزایای ایمپلنت به زبان عامیانه و غیر تخصصی توضیح داده شود تا بیمار نسبت به شرایط خویش دیدگاهی پیدا کند.

بیشتر بدانید: ایمپلنت فوری دندان

بعلاوه” به روز بودن “هم خصوصیتی است که انتظارمی‌رود یک متخصص ایمپلنت از آن بهره‌مند باشد. ایمپلنت دندان یک حوزه‌ی همواره در حال تغییر به شمارو می‌رود و روش‌ها و ابزرهای آن به مرور زمان پیشرفت کرده و حتی ممکن است روش‌های جدیدی ابداع شود که یادگیری آن‌ها توسط ایمپلنتولوژیست‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

برای مثال ایمپلنت بدون جراحی یا ایمپلنت به روش پانچ از جدیدترین روش‌های ایمپلنت محسوب می‌شوند.

برای یک متخصص ایمپلنت دندان تهرانی ” داشتن سرعت کافی در کار “و ” امکانات و تجهیزات لازم ” بدلیل کوچک بودن فضای کار دندانپزشک (دهانِ بیمار)، به شدت نیاز است. چون انجام هرنوع عملیات مربوط به دهان و دندان به قدر کافی برای بیمار اذیت کننده است و اگر در این شرایط هم، پزشک مربوطه تجهیزات و سرعت عمل بالایی نداشته باشد، کار بسیار سخت خواهد شد.

بیشتر بدانید: ایمپلنت کل دهان

یک پریودنتیست خوب باید از انواع ایمپلنت جهت درمان استفاده کند. نه اینکه یک نوع ایمپلنت را برای تمامی بیماران باشرایط‌‌های مختلف، به کار گیرد. در ابتدا باید شرایط لثه و استخوان فک بیمار بررسی شود و با توجه به آن و همچنین اوضاع مالی بیمار درمورد نوع ایمپلنت و روش آن تصمیم‌گیری شود.

یک متخصص ایمپلنت خوب، انسانی است بااخلاق، متعهد و دارای وجدان کاری. متخصص ایمپلنت باید ارزش‌های اخلاقی را بنای ارتباط خود قرار داده و با مراجعه کنندگان رفتاری درست داشته باشد و برای درمان بیماران از متریال های اصل و با‌ کیفیت استفاده کند و زمان لازم را برای درمان لحاظ کند.

یکی از ویژگی های یک متخصص داشتن تعهد و وجدان کاری است.

چگونه یک متخصص ایمپلنت خوب را انتخاب کنم؟‌

در بخش قبلی، ویژگی های یک متخصص ایمپلنت را بیان کردیم بنابراین با توجه به هریک ازآن‌ها می توانید متخصص ایمپلنت مورد نظر خودرا برگزینید.

یکی دیگر از راه‌های تشخیص یک ایمپلنتولوژیست خوب این است که راجع به متخصص ایمپلنت مدنظر خود از بیماران سابق آن پرس و جو کنید و از بررسی نتیجه‌ی کار آن‌ها، تشخیص و انتخاب کنید. البته این راهکار زمانی قابل استفاده است که شما با متخصص ایمپلنت تهرانی نسبتا آشنایی دارید و با مراجعه به مطب او از بیمارانش تحقیق کنید.

بهترین متخصص ایمپلنت‌ در شرق تهران

می توان گفت برای کسی که قصد انجام ایمپلنت را دارد، دو دغدغه  بوجود می آید یکی پیداکردن یک متخصص ایمپلنت ماهر در کارش و دیگری دغدغه مالی است. پس بهترین متخصص ایمپلنت در شرق تهران کسی است که بهترین درمان متناسب با شرایط بیمار با یک هزینه مناسب را ارائه دهد.

متخصص ایمپلنت در موفقیت ایمپلنت چقدر تأثیر دارد؟

مراحل مختلف درمان ایمپلنت از کاشت پایه تیتانیومی گرفته تا نصب تاج دندان به دقت، ظرافت و مهارت نیاز دارد. اگر جراح در محل نامناسبی از بافت لثه یا استخوان اقدام به کاشت پایه ایمپلنت بکند، در این صورت ایمپلنت تحمل فشار ناشی از جویدن یا گاز زدن را نخواهد داشت و درمان شکست می خورد.

به  طورکلی عوامل زیادی می تواند یک ایمپلنت ناموفق و شکست خورده را رقم بزند اما دراین میان وجود یک دندانپزشکی که تخصص لازم را در این زمینه نداشته باشد، می تواند احتمال شکست را قوی‌تر کند یا در بهترین حالت ممکن، عوارض ناشی از ایمپلنت را تشدید کند. بنابراین  به جرئت می توان اظهار داشت که متخصص ایمپلنت می تواند تأثیر مستقیم و زیادی در موفقیت ایمپلنت شما داشته باشد.

کلینیک سریتا میتواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه ایمپلنت دندان، می توانید از اپلیکیشن سریتا نیز استفاده فرمایید.