دندان پزشکی هوشمند

بهترین متخصص ایمپلنت تهران

متخصص ایمپلنت کسی است که دوره تخصص را بعداز دندان پزشکی عمومی بگذراند.

بهترین متخصص ایمپلنت تهران

در رشته پزشکی دو مقطع عمومی و تخصص وجود دارد که همه پزشکان باید مقطع عمومی را پشت‌سر بگذارند و برای دوره تخصص یکی از شاخه‌های پزشکی را انتخاب و ادامه تحصیل دهند.

 

متخصص ایمپلنت با دندانپزشک عمومی چه تفاوتی دارند؟

در رشتۀ دندانپزشکی نیز، دانش‌پذیران این رشته اگر فقط دوره عمومی دندانپزشکی را بگذرانند نام « دندان پزشک عمومی » به آن‌ها اتلاق می شود.در صورتی‌که پس از طی دوره‌ی عمومی، تخصص خود را در یکی از رشته‌ها مانند تخصص ارتودنسی، تخصص ایمپلنت و … کسب کنند به جایگاه « متخصص ایمپلنت » نائل می شوند.

درواقع می توان تفاوت این دو جایگاه را در میزان تحصیلات اشخاص بیان کرد. متخصصین ایمپلنت به سبب اینکه دوره‌ها را به صورت ‌تخصصی‌تر و عمیق‌تر فرا گرفته‌اند، می توان گفت مهارت بیشتری را در این زمینه دارا هستند وگرنه دندانپزشکان عمومی هم می توانند کاشت دندان را انجام دهند ولی ممکن است تسلط کمتری را داشته باشند.

متخصص ایمپلنت به چه کسی می گویند؟

متخصص ایمپلنت و پروتز (ایمپلنتولوژیست) کسی است که اضافه بر دوره 6 ساله عمومی دندانپزشکی، یک دوره 4ساله تخصص ایمپلنت را گذرانده است.

این دوره‌ی تخصص باعث می‌شود که پریودنتیست (متخصص دندانپزشک) تبحر بیشتری را در پروسه ایمپلنت داشته باشد چون ممکن است در شرایطی‌، بیمار قبل از ایمپلنت دندان نیازبه پیوند لثه یا ترمیم استخوان های فک داشته باشد که تشخیص و بررسی چنین مواردی نیاز به دانش و تجربه‌ی کافی دارد و بدیهی است که متخصص ایمپلنت دندان در مقایسه با یک دندانپزشک عمومی، تجربه‌ی بیشتری دارد.

علت مراجعه به یک متخصص ایمپلنت

در انجام هرکاری به اصطلاح “کار را به کاردان باید سپرد” که در حوزه‌ی دندانپزشکی هم بهتر است از این قاعده پیروی شود تا درنهایت، بهترین نتیجه‌ی ممکن حاصل شود.

دربعضی از موارد، ممکن است با مراجعه یک بیمار به دندان پزشک عمومی، مشکلاتش مرتفع نگردد و دلیل آن، این است که دندان پزشک عمومی توانایی ایمپلنت کردن برای بیمارانی که دارای شرایط خاصی در ناحیه فک و لثه  هستند را، ندارند و با بیان جملاتی از این دست که ” استخوان فک شما تراکم کافی را ندارد ” از درمان بیمار خودداری می‌کنند یا حتی اگر باتوجه به شرایط سخت بیمار، کار ایمپلنت را  انجام دهند ممکن است نتیجه دلخواه بیمار حاصل نشود. این درحالی که است که متخصص ایمپلنت این توانایی را دارد که  هر بیمار، باهر شرایطی را به نحو احسن معالجه کند.

تخصص در ایمپلنت احتمال موفقیت در ایمپلنت را بالا می برد.

یک متخصص ایمپلنت خوب چه خصوصیاتی دارد؟

یک متخصص ایمپلنت خوب، علاوه‌بر تبحر و تجربه‌ی کافی در تخصص خود، باید شرایط روحی و جسمی بیمار را درک کند تا بتواند حس خوبِ رضایت را در بیمار ایجاد کند. هم چنین بهتر است برای جلب بیشتر اعتماد بیمار و اطمینان خاطر وی درباره‌ی شرایط فعلی بیمارو مباحثی هم‌چون طول درمان ایمپلنت و مزایای ایمپلنت به زبان عامیانه و غیر تخصصی توضیح داده شود تا بیمار نسبت به شرایط خویش دیدگاهی پیدا کند.

بعلاوه” به روز بودن “هم خصوصیتی است که انتظارمی‌رود یک متخصص ایمپلنت از آن بهره‌مند باشد. ایمپلنت دندان یک حوزه‌ی همواره در حال تغییر به شمارو می‌رود و روش‌ها و ابزرهای آن به مرور زمان پیشرفت کرده و حتی ممکن است روش‌های جدیدی ابداع شود که یادگیری آن‌ها توسط ایمپلنتولوژیست‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

برای مثال ایمپلنت بدون جراحی یا ایمپلنت به روش پانچ از جدیدترین روش‌های ایمپلنت محسوب می‌شوند.

برای یک متخصص ایمپلنت ” داشتن سرعت کافی در کار “و ” امکانات و تجهیزات لازم ” بدلیل کوچک بودن فضای کار دندانپزشک (دهانِ بیمار)، به شدت نیاز است. چون انجام هرنوع عملیات مربوط به دهان و دندان به قدر کافی برای بیمار اذیت کننده است و اگر در این شرایط هم، پزشک مربوطه تجهیزات و سرعت عمل بالایی نداشته باشد، کار بسیار سخت خواهد شد.

یک پریودنتیست خوب باید از انواع ایمپلنت جهت درمان استفاده کند. نه اینکه یک نوع ایمپلنت را برای تمامی بیماران باشرایط‌‌های مختلف، به کار گیرد. در ابتدا باید شرایط لثه و استخوان فک بیمار بررسی شود و با توجه به آن و همچنین اوضاع مالی بیمار درمورد نوع ایمپلنت و روش آن تصمیم‌گیری شود.

یک متخصص ایمپلنت خوب، انسانی است بااخلاق، متعهد و دارای وجدان کاری. متخصص ایمپلنت باید ارزش‌های اخلاقی را بنای ارتباط خود قرار داده و با مراجعه کنندگان رفتاری درست داشته باشد و برای درمان بیماران از متریال های اصل و با‌ کیفیت استفاده کند و زمان لازم را برای درمان لحاظ کند.

 

یکی از ویژگی های یک متخصص داشتن تعهد و وجدان کاری است.

 

چگونه یک متخصص ایمپلنت خوب را انتخاب کنم؟‌

در بخش قبلی، ویژگی های یک متخصص ایمپلنت را بیان کردیم بنابراین با توجه به هریک ازآن‌ها می توانید متخصص ایمپلنت مورد نظر خودرا برگزینید.

یکی دیگر از راه‌های تشخیص یک ایمپلنتولوژیست خوب این است که راجع به متخصص ایمپلنت مدنظر خود از بیماران سابق آن پرس و جو کنید و از بررسی نتیجه‌ی کار آن‌ها، تشخیص و انتخاب کنید. البته این راهکار زمانی قابل استفاده است که شما با متخصص ایمپلنت نسبتا آشنایی دارید و با مراجعه به مطب او از بیمارانش تحقیق کنید.

بهترین متخصص ایمپلنت‌ در تهران

می توان گفت برای کسی که قصد انجام ایمپلنت را دارد، دو دغدغه  بوجود می آید یکی پیداکردن یک متخصص ایمپلنت ماهر در کارش و دیگری دغدغه مالی است. پس بهترین متخصص ایمپلنت در تهران کسی است که بهترین درمان متناسب با شرایط بیمار با یک هزینه مناسب را ارائه دهد.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد: بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

متخصص ایمپلنت در موفقیت ایمپلنت چقدر تأثیر دارد؟

به  طورکلی عوامل زیادی می تواند یک ایمپلنت ناموفق و شکست خورده را رقم بزند اما دراین میان وجود یک دندانپزشکی که تخصص لازم را در این زمینه نداشته باشد، می تواند احتمال شکست را قوی‌ترکند یا در بهترین حالت ممکن، عوارض ناشی از ایمپلنت را تشدید کند. بنابراین  به جرئت می توان اظهار داشت که متخصص ایمپلنت می تواند تأثیر مستقیم و زیادی در موفقیت ایمپلنت شما داشته باشد.

 

مقالات مرتبط:

ایمپلنت فوری دندان

مراحل انجام ایمپلنت

مراقبت های پس از ایمپلنت

 

کلینیک دندانپزشکی دکتر سریتا میتواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه ایمپلنت دندان، می توانید از اپلیکیشن دکتر سریتا نیز استفاده فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید