لمینت برلیانس

مزایا و برتری های لمینت بریلیانس لمینت برلیانس مناسب چه کسانی است؟ مراحل انجام لمینت برلیانس معایب لمینت برلیانس مراقبت از لمینت برلیانساگر شما هم قصد انجام لمینت را دارید، اما نمی‌دانید که کدام نوع آن برای شما می‌تواند بهترین باشد؛ این مقاله را از دست ندهید. امروزه در دنیای دندانپزشکی روش های زیادی برای […]

اگر شما هم قصد انجام لمینت را دارید، اما نمی‌دانید که کدام نوع آن برای شما می‌تواند بهترین باشد؛ این مقاله را از دست ندهید. امروزه در دنیای دندانپزشکی روش های زیادی برای زیبا سازی لبخند و درمان آسیب های دندان وجود دارد که شما می‌توانید متناسب با نیاز های خود و آنچه که از درمان و نتیجه آن توقع دارید؛ گزینه مناسب را انتخاب نمایید. اما بهتر است قبل از هر اقدامی درباره انواع روش ها مطالعه نمایید و به خوبی با این روش ها آشنا باشید. انواع لمینت های دندان وجود دارند که هر کدام دارای نقایصی هستند که نسل جدید و بعدی لمینت ها در گذر زمان، در پی جبران نقایص و کمبودهای نوع قبلی خود بوده است. لمینت برلیانس یکی از جدیدترین و بی نقص ترین انواع لمینت است که می‌تواند بسیار گزینه مناسبی برای هر فردی باشد.

لمینت برلیانس با وجود اینکه مدت کمی است ارائه شده، اما در همین مدت کم توانسته افراد زیادی را به سمت خود جلب نماید. باید بدانید که اولین چیزی که باعث جذب و توجه افراد زیادی به این نوع لمینت شده است؛ نمای ظاهری بسیار طبیعی و زیبای آن است. مهم ترین جنبه درمانی با لمینت؛ ایجاد ظاهری مناسب و زیبایی است به گونه ای که مانند دندان های طبیعی بنظر برسد، که در نتیجه می تواند طرح لبخند فرد را نیز بهبود بخشد. لمینت برلیانس به گونه ای طراحی شده است که کاملا فرم و ظاهری طبیعی به دندان های شما خواهد بخشید.

مزایا و برتری های لمینت بریلیانس

اصلاح رنگ و ظاهر دندان از مزایای لمینت بریلیانس

علاوه بر شفافیت و زیبایی، لمینت برلیانس چند ویژگی برجسته دارد که آن را از بقیه انواع آن متمایز می کند.

ضخامت بسیار کم لمینت برلیانس

یکی از موارد بسیار مهمی که باعث شده است تا لمینت برلیانس بسیار مورد توجه قرار بگیرد این است که ضخامت این نوع لمینت بسیار کم است، حتی ضخامت این نوع لمینت، از لمینت لومینیرز که 0.3 میلی متر است نیز کمتر بوده و همین باعث می‌شود که شما هنگام استفاده از آن احساس داشتن جسمی اضافه بر دندان های خود نداشته باشید و به راحتی و بدون مشکل به عادت کردن و یا برآمده شدن سطح دندان ها بتوانید از این نوع لمینت استفاده نمایید.

لمینت برلیانس به مینای دندان شما آسیب وارد نمی‌کند

در گذشته و انواع اولیه لمینت ها، لازم بود تا دندان فرد ساییده و تراش داده شود تا بتواند لمینت را روی دندان خود قرار دهد؛ اما امروزه با آمدن نسل جدیدی از لمینت ها، نیازی به از بین بردن مینای دندان نیست و همین موضوع باعث شده است که لمینت برلیانس برگشت پذیر باشد و آسیبی به مینای دندان طبیعی شما وارد نکند و شما در هنگام نصب این لمینت ها نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی و یا بی حسی ندارید.

استحکام بالای لمینت برلیانس

گاهی افراد تصور می‌کنند که این گونه لمینت‌ها به دلیل ضخامت کمی که دارند، آسیب پذیری بیشتری نسبت به دیگر انواع لمینت دندان دارند، اما اینگونه نیست. لمینت برلیانس با نحوه اتصال ویژه خود به گونه ای روی دندان های شما قرار می‌گیرد که استحکامی کاملا مشابه دندان های طبیعی شما دارد و این می‌تواند خیال شما را از بابت استحکام و میزان مقاومت و دوام و کارایی آن راحت کند.

لمینت برلیانس مناسب چه کسانی است؟

لمینت برلیانس مناسب چه کسانی است!

باید در پاسخ به اینگونه سوالات گفت که لمینت برلیانس دارای محدودیت خاصی نیست و هر کسی که به دلایل مختلف زیبایی دندان های خود را از دست داده است می تواند از این نوع لمینت استفاده نماید. توجه نمایید که افرادی بیشتر مستعد درمان با لمینت برلیانس هستند که دارای ویژگی های زیر باشند:

 • افرادی که دارای دندان های کوچک هستند؛ و همین باعث شده که فک نیز کوچک شده و هنگام لبخند احساس شود که دندانی در دهان ندارند.
 • افرادی که دندان های پوسیده دارند؛ قطعا هنگام لبخند داشتن پوسیدگی در دندان ها باعث ایجاد ظاهری نامناسب می شود.
 • افرادی که قسمتی از دندان خود را از دست داده اند؛ دندان های شکسته شده و  یا ترک خورده بسیار می‌تواند در لبخند و در ظاهر هر فردی تاثیر گذار باشد.
 • افرادی که دندان های نا مرتب دارند؛ این نامنظم بودن می‌تواند کج بودن دندان ها و یا فاصله بین آن ها و یا حتی کم بودن فاصله و روی هم رفتن دندان ها باشد.
 • افرادی که رنگ دندان آن ها تغییر کرده و سفیدی دندان های خود را از دست داده اند.

مراحل انجام لمینت برلیانس

قالب گیری

ابتدا باید دندان های شما قالب گیری شود و متناسب با دندان های شما قالبی از لمینت برلیانس ساخته شود؛ به دلیل وجود همین مرحله است که لمینت برلیانس یک روش منحصربفرد محسوب میشود.

چسباندن لمینت

دندانپزشک می‌تواند به صورت موقت روی دندان های شما  نصب نماید.

نصب لمینت

این مرحله قالب های آماده شده که مخصوص دندان های شما ساخته شده است روی دندان های شما قرار گفته و این مرحله آخر برای داشتن لمینت برلیانس است.

بیشتر بدانید: مراحل لمینت دندان

معایب لمینت برلیانس

این لمینت در کنار تمام ویژگی منحصر بفرد خود دارای یک ویژگی بسیار مهم است که می‌تواند دلیل بسیاری از افراد برای انتخاب دیگر لمینت ها باشد! این ویژگی؛ هزینه بالای آن است. البته این هزینه بالا در مقایسه با ویژگی هایی که دارد بسیار می‌تواند منطقی باشد. توجه داشته باشید که مقاومت این لمینت بسیار بالا است به گونه ای که می‌توانید در صورت استفاده صحیح از آن تا 20 سال به طور مداوم از آن استفاده نمایید و بدون هیچ نقصی مانند ترک داشتن و یا شکستن و یا احساس سرد و گرم شدن آن بتوانید با خیالی آسوده از این محصول استفاده نمایید و همین موضوع می‌تواند از هزینه اضافی که ممکن است در آینده برای شما داشته باشد جلوگیری نماید و به طور کل هزینه آن کاملا منطقی و بصرفه است.

مراقبت از لمینت برلیانس

کاملا واضح است که رعایت اصول مراقبتی پس از لمینت می تواند تا حد زیادی احتمال بروز عوارض را کاهش دهد. تعدادی از موارد مراقبتی عبارتند از؛

 1. از مسواک های نرم استفاده کنید. به هنگام مسواک زدن با حرکت دایره ای و چرخشی سطح لمینت ها را تمیز کنید.
 2. خمیر دندان حاوی فلوراید به سبب اینکه خاصیت ضد سایندگی دارد و از لمینت ها محافظت می کند، مناسب برای لمینت برلیانس هستند.
 3. حتما از نخ دندان برای تمیز کردن فضای بین دندانی استفاده کنید. نخ دندان، بهداشت دندان را تکمیل و عمر لمینت ها را زیاد می کند.
 4. لمینت ها به راحتی تغییر رنگ نمی دهند اما باز هم مراقبت باشید و بعد از خوردن انواع نوشیدنی و خوراکی های رنگی دندان ها را تمیز کنید.
 5. مراجعات منظم به دندانپزشک داشته باشید تا وضعیت سلامت دندان ها کنترل و در صورت نیاز نسبت به ترمیم لمینت و دندان ها اقدام کنید.
 6. از مصرف دخانیات خودداری کنید.
 7. مراقب خواراکی های سفت و سخت مانند آجیل باشید.

بیشتر بخوانید:

در نتیجه لمینت برلیانس به خاطر ضخامت کم بهتر از پوشش لومینیرز نیز بهتر است اما هزینه و قیمت بالاتری را به همراه خواهد داشت. به هر حال لمینت از انواع خدمات دندانپزشکی است که می تواند ظاهری آراسته و و زیبا به همراه داشته باشد و همچنین به اصلاح طرح لبخند و بهداشت و سلامت دهان و دندان نیز کمک خواهد کرد.

کلینیک دندانپزشکی دکتر سریتا میتواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه های به روز شده خدمات دندان پزشکی، می توانید از اپلیکیشن دکتر سریتا نیز استفاده فرمایید.