قیمت ایمپلنت دندان مهر 1401

پرداخت اقساطی پرداخت اقساطی
ضمانت نامه کتبی ضمانت نامه کتبی کیفیت درمان
خدمات تخصصی انجام کلیه خدمات توسط متخصص

قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری وابسته است. جنس ایمپلنت، جنس روکش، کشور سازنده، نوع جراحی انجام شده روی لثه، روش انجام ایمپلنت دندان و در نهایت کیفیت ارائه خدمات عواملی هستند که رو هزینه ایمپلنت دندان موثرند. به طور کلی برای ایمپلنت، ابتدا پایه یا فیکسچر به جای ریشه داخل استخوان فک کاشته می شود و پس از فیکس شدن این پایه و جوش خوردن آن با استخوان فک، روکش دندان یا تاج روی آن قرار می گیرد.

اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان

ساختار ایمپلنت دندان
روکش: همان تاج دندان است که از جنس سرامیک یا پرسلن ساخته می شود.
اباتمنت: قطعه واسط بین پایه و روکش است و نقش آن نگه داشتن روکش روی ایمپلنت می باشد.
پایه یا فیکسچر: میله باریکی است از جنس تیتانیوم که در داخل استخوان فک قرار داده می شود.

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت

 1. جنس روکش: روکش یا تاج دندانی انواع متفاوتی دارد. برخی از آنها ترکیبی از فلز و سرامیک هستند که اگرچه دوام بالایی دارند اما نسبت به روکش های تمام سرامیک زیبایی کمتری دارند. نوع مواد اولیه به کار رفته در ساخت روکش نیز ارتباط مستقیمی با قیمت آن دارد.
 2. برند پایه: پایه ایمپلنت توسط شرکت های مختلف با کیفیت های متفاوتی ساخته می شود. اگرچه پایه ها معمولا از جنس تیتانیوم هستند اما کیفیت، دقت و ظرافت ساخت آنها با هم متفاوت است و همین مساله بر روی قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد.
 3. نوع جراحی موردنیاز: شرایط دهان و دندان بیماران بسیار متفاوت است. پس از معاینه، پزشک متخصص به شما خواهد گفت که نیاز به انجام پیوند استخوان، لیفت لثه یا جراحی های دیگر دارید یا نه. نوع جراحی مورد نیاز روی قیمت نهایی ایمپلنت موثر است.
 4. تخصص دندانپزشک: تجربه و تخصص دندانپزشک در انجام پروسه ایمپلنت بسیار مهم است. متخصصانی که تجربه و مهارت بالایی در کاشت ایمپلنت دارند هزینه بیشتری نسبت به دندانپزشکان تازه کار می گیرند.

قیمت روکش ایمپلنت

قیمت ها برای یک واحد دندان می باشد.

نوع روکش قیمت(تومان)
PFM B (پی اف ام B)مواد اولیه درجه 2 + استحکام خوب 1.200.000
PFM A (پی اف ام A)مواد اولیه درجه 1+ استحکام بالا 2.500.000
Zirconia B (زیرکونیا B)مواد اولیه درجه 2 3.500.000
Zirconia A (زیرکونیا A)مواد اولیه درجه 1 4.000.000

قیمت پایه ایمپلنت

قیمت ها برای یک واحد دندان می باشد.

نوع پایه قیمت(تومان)
KME (کا ام ای)ساخت ایران- ضمانت 3 سال 3.000.000
Snucone (سانک وان)ساخت کره و آلمان- ضمانت 5 سال 3.800.000
CIS (سی آی اس)ساخت کره- ضمانت 7 سال 4.500.000
Evidence (اویدنس)ساخت کره/آمریکا – ضمانت 10 سال 5.200.000
biotem (بایوتم) ساخت کره- ضمانت 15 سال 5.200.000
Megagen (مگاژن)ساخت کره - ضمانت 10سال 6.400.000
SIC (اس آی سی)ساخت سوییس- ضمانت 20 سال 6.800.000
ITI (آی تی آی)ساخت سوییس - ضمانت 25 سال 13.500.000
ITI SLActive (آی تی آی اس ال اکتیو)ساخت سوییس- ضمانت مادام العمر 15.000.000

مشاوره تخصصی و رایگان

شماره تماس خود را وارد کنید. مشاورین ما تا 24 ساعت

آینده با شما تماس می‌گیرند.

چرا کلینیک سریتا؟

 • کلینیک تخصصی
  کلینیک تخصصی

  سریتا یک کلینیک دندانپزشکی زیبایی تخصصی است.

 • متخصصین حرفه‌ای
  متخصصین حرفه‌ای

  در کلینیک سریتا تیمی از دندانپزشکان حرفه‌ای و باتجربه وجود دارد.

 • تجهیزات پیشرفته
  تجهیزات پیشرفته

  تجهیزات و امکانات پیشرفته و به روزی دارد.

 • ضمانتامه کتبی کیفیت
  ضمانت نامه کتبی کیفیت

  برای خدماتی که ارائه می‌کند ضمانت‌نامه کتبی می‌دهد.

 • پرداخت اقساطی
  پرداخت اقساطی

  امکان پرداخت اقساطی هزینه ها را برای شما فراهم می کند.

 • برندهای معتبر
  برندهای معتبر

  از برندهای معتبر و با کیفیت پایه و روکش برای ایمپلنت استفاده می‌شود.

همانطور که گفته شد قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری وابسته است. جنس ایمپلنت، جنس روکش، کشور سازنده، نوع جراحی انجام شده روی لثه، روش انجام ایمپلنت دندان و در نهایت کیفیت ارائه خدمات عواملی هستند که رو هزینه ایمپلنت دندان موثرند. به طور کلی برای ایمپلنت، ابتدا پایه یا فیکسچر به جای ریشه داخل استخوان فک کاشته می شود و پس از فیکس شدن این پایه و جوش خوردن آن با استخوان فک، روکش دندان یا تاج روی آن قرار می گیرد.

در اینجا مهمترین عواملی که روی هزینه ایمپلنت دندان تاثیر دارند را توضیح می دهیم و لیستی از قیمت آنها را ارائه می دهیم:

1- پایه ایمپلنت

به طور معمول ایمپلنت های دندانی از 3 بخش‌ پایه یا فیکسچر(Fixture)، اباتمنت (abutment) و تاج سرامیکی (Crown) تشکیل می شود. جنس و برند ایمپلنت استفاده شده در کاشت دندان و کشور سازنده آن مهمترین مساله در تعیین قیمت ایمپلنت است. در حال حاضر بیش از ۶۰ سازنده ایمپلنت دندان وجود دارد که مورد تایید FDA هستند و با توجه به جنس و موادی که استفاده می کنند ایمپلنت هایی با کیفیت، دوام و طول عمر متفاوتی می سازند. در جدول زیر می توانید قیمت اصلی ترین برندهای سازنده ایمپلنت را مشاهده کنید:

لیست قیمت پایه ایمپلنت

برند ایمپلنتکشور سازندهقیمت
KME ایران3.000.000
Snuconeکره3.800.000
CISکره4.500.000
Evidenceکره5.200.000
biotemکره5.200.000
Megagenکره6.400.000
SICسوییس6.800.000
ITI سوییس13.500.000
ITI SLActiveسوییس15.000.000

البته ایمپلنت ‌های خارجی قیمت ثابتی ندارند و با توجه به نوسانات ارزی و محدودیت تحریم ها محاسبه می‌گردد. مثلا ایمپلنت آمریکایی که در محدودیت کامل تحریم ها قرار دارد و واردات آن به سختی امکان پذیر است. برای اطلاع دقیق از قیمت انواع مدل ها و متریال های مختلف هر برند، با مشاوران سریتا تماس بگیرید. ۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

پایه ایمپلنت که در استخوان فک کاشته می شود، بطور معمول از جنس تیتانیوم است. تیتانیوم یکی از بهترین گزینه ها برای این کار است زیرا:

 1. این فلز سازگاری بالایی با بدن انسان دارد.
 2. به سرعت با استخوان فک جوش می خورد.
 3. مقاومت و طول عمر بالایی دارد.

البته پایه ایمپلنت با جنس های دیگری هم وجود دارد مانند ایمپلنت های سرامیک سفید از جنس زیرکونیا. این ایمپلنت ها به این دلیل به رنگ سفید ساخته می شوند که برخی افراد روی زیبایی دندان های کاشته شده بسیار حساسند. ایمپلنت های تیتانیومی ممکن است به مرور زمان به صورت یک سایه تیره از زیر تاج و روکش دندان نمایان شوند. خصوصا اگر ایمپلنت برای دندان های جلو انجام شده  باشد. علاوه بر این برخی افراد ممکن است نسبت به فلز تیتانیوم آلرژی داشته باشند. در این شرایط بهترین انتخاب برای آنها پایه های زیرکونیا است.

قیمت انواع ایمپلنت مینی و معمولی

البته خدمات متفرقه دیگری مانند بیهوشی، هیلینیگ، تگ، اسکرو و ... ممکن است وجود داشته باشند که به هزینه انجام ایمپلنت افزوده می شود.

به غیر از جنس پایه ایمپلنت و برند آن عوامل دیگری نیز وجود دارند که روی هزینه ایمپلنت دندان تاثیرگذار است. در ادامه هر کدام از این عوامل را بررسی میکنیم و لیستی از قیمت آنها را با هم میبینیم:

2- اباتمنت

از انجا که پایه یا فیکسچر در زیر خط لثه کاشته می شود، روکش یا تاج دندان نمی تواند روی آن سوار شود. به همین دلیل از یک کانکتور که اباتمنت نامیده می شود استفاده می کنند. اباتمنت یک پیچ کوتاه است که در داخل پایه قرار می گیرد و روکش به آن متصل می شود. این پیچ کوچک گاهی به خود فیکسچر چسبیده است و گاهی به صورت یک قطعه جداگانه بعدا روی آن قرار می گیرد.

در اباتمنت های جداگانه، تا وقتی پایه ایمپلنت با استخوان فک جوش نخورده، پیچ اباتمنت به آن متصل نمی شود. زیرا در آن مدت پایه ایمپلنت هنوز استحکام و دوام کافی برای نگه داشتن اباتمنت را ندارد. ممکن است حدود ۵ تا ۶ ماه زمان ببرد تا پایه به استخوان جوش بخورد و اباتمنت به آن متصل شود.

اما در صورتی که از روش کاشت ایمپلنت فوری استفاده کنید، پایه، اباتمنت و روکش موقت همزمان با هم نصب می شوند.

اباتمنت ها هم جنس های متفاوتی دارند. برخی از جنس تیتانیوم و برخی زیرکونیوم یا طلا هستند که این مساله روی قیمت آنها بسیار تاثیرگذار است. ولی به طور حدودی اباتمنت ها بین 300.000 تا 1.000.000 تومان قیمت دارند.

مرحله اول از ایمپلنت دندان همراه با درد خواهد بود

3- روکش یا تاج دندان

روکش، پروتز یا تاج دندان همان بخشی است که دقیقاً شبیه دندان طبیعی است و جای دندان از دست رفته را می گیرد. این بخش از مواد مختلفی مانند پرسلن یا سرامیک ساخته می شود و به دو صورت نصب می شود: یا از طریق پیچ شدن یا به صورت سیمان شدن روی اباتمنت.

در گذشته بیشتر از روکش های فلزی استفاده می شد. این روکش ها اگرچه با دوام بودند اما به دلیل تفاوت با دندان های طبیعی، ظاهر زیبایی نداشتند. با پیشرفت علم دندانپزشکی، روکش های زیرکونیا یا زیرکونیوم کشف شد که از مواد سرامیکی مقاوم ساخته می شوند که در عین استحکام، بسیار طبیعی به نظر می رسند.

لیست قیمت روکش ایمپلنت

نام برند روکشجنسکشور سازندهقیمت
PFM Bترکیب سرامیک و فلزکره1.200.000
PFM Aترکیب سرامیک و فلزکره2.500.000
Zirconia B تمام سرامیکایتالیا3,500,000
Zirconia Aتمام سرامیکایتالیا4.000.000
Emaxسرامیک فشردهایتالیا4.500.000

4- جراحی

عمل جراحی برای کاشت ایمپلنت معمولا در مطب دندانپزشک تحت بی حسی موضعی انجام می شود اما ممکن است با توجه به شرایط شما متخصص، تزریق بیهوشی را برایتان تجویز کند.

در کل عمل جراحی ایمپلنت شامل برش در لثه و ایجاد سوراخی در استخوان می شود. بعد از آن، پایه ایمپلنت در داخل سوراخ قرار داده شده و پس از چند ماه که پایه به استخوان جوش خورد روکش روی آن سوار می شود. اما این فرایند برای افراد مختلف متفاوت است. در برخی موارد قبل از ایمپلنت، بیمار به برخی درمان‌های جانبی نیاز دارد از جمله لیفت سینوس یا عمل پیوند استخوان فک. در این مورد، هزینه این درمان‌ها و قیمت ایمپلنت به طور جداگانه حساب می‌گردد.

در جدول زیر خدماتی که برای انجام ایمپلنت ممکن است نیاز داشته باشید آورده شده. اما در مورد اینکه شما به کدام خدمات نیاز دارید پس از مشاوره و معاینه دندانپزشک متخصص تعیین می شود:

نوع جراحیقیمت(تومان)
سینوس لیفت open (هر سمت)5،000،000
سینوس لیفت close (هر واحد)2،500،000
پیوند استخوانGBR (هر واحد)5،000،000
پیوند استخوان سطحی500-1،000،000
بازسازی استخوان (Split Ridge)8،000،000
لیفت لثه (هر واحد)1،000،000
روکش موقت (هر واحد)800،000
جراحی بافت نرم2،000،000
جراحی بافت سخت3،000،000
کشیدن دندان عقل (هر واحد)1،200،000
کشیدن دندان عقل نیمه نهفته (هر واحد)2،000،000
کشیدن دندان عقل نهفته کامل (هر واحد)3،000،000
extraction600،000

البته خدمات متفرقه دیگری مانند بیهوشی، هیلینیگ، تگ، اسکرو و ... ممکن است وجود داشته باشند که به هزینه انجام ایمپلنت افزوده می شود.

چنانچه میخواهید از قیمت نهایی انجام خدمات دندان پزشکی مطلع شوید به بخش محاسبه هوشمند قیمت بروید یا با مشاوران ما در سریتا تماس بگیرید.

5- قیمت ایمپلنت فوری

قیمت ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه نسبت به قیمت دیگر ایمپلنت ها تفاوتی ندارد. به دلیل خاص بودن این روش و شرایط متفاوت مراجعه کنندگان، قیمت ایمپلنت فوری هم بر اساس نوع پایه و روکش متفاوت است.

قیمت ایمپلنت دندان های جلو و فوری

6- قیمت ایمپلنت دندان جلو

برخی به اشتباه فکر می کنند که ایمپلنت دندان های جلو با دیگر دندان ها متفاوت است. در حالی که نوع و نحوه انجام فرایند، کاملا یکسان است. تنها نکته ایی که در هزینه ایمپلنت دندان جلو با دندان های دیگر تفاوت ایجاد می کند، علاقه شما به استفاده از ایمپلنت های با کیفیت و طبیعی است. چرا که دندان های جلو در ظاهر و طرح لبخند شما موثر هستند.

به هر حال پیشنهاد ما نیز استفاده از ایمپلنت های با کیفیت تر و با قیمت بالاتر برای دندان های جلو می باشد. تا به ظاهر و اعتماد به نفس شما لطمه ایی وارد نشود.

7- قیمت ایمپلنت کل دندان ها

قیمت ایمپلنت به صورت مجموعه کامل برای کل دندان ها (فول موس) برای کسانی که تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند، متفاوت است. برای محاسبه هزینه ایمپلنت کل دندان ها، تعداد دندان های ایمپلنت شده را در قیمت یک واحد ایمپلنت ضرب می کنند سپس درصدی از هزینه، به عنوان تخفیف ویژه از کل مبلغ کسر خواهد شد.

در مواردی که فرد نیاز به فول ماوس دارد. اغلب از ترکیب پروتز دندان و ایمپلنت‌ ها استفاده می‌شود به این صورت که ابتدا تعدادی ایمپلنت کاشته می‌شود، سپس پروتزهای کامل دندانی ثابت و متحرک را روی آن‌ها سوار می‌کنند.

برای ایمپلنت کل دندان ها، در اکثر موارد نیاز نیست که به اندازه کل دندان های از دست رفته، پایه ایمپلنت کاشته شود اما حداقل 4 پایه ایمپلنت در فک پایین و 4 پایه در فک بالا کاشته می شود که این 4 ایمپلنت، 12 دندان را می تواند پشتیبانی کند.

با این روش تنها با کاشت 4 عدد ایمپلنت، هزینه ایمپلنت کل دهان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

قیمت ایمپلنت فول موس باتوجه به شرایط دندان، تعداد و نوع ایمپلنت کاشته شده و جنس روکش حداقل 30 میلیون و حداکثر 350 ملیون تومان است.

با وجود اینکه ایمپلنت های ارزان قیمت، کیفیت ایمپلنت های گران قیمت را ندارند، اما با رعایت بیشتر مراقبت های بعد از ایمپلنت، می توانید تا طولانی مدت از آنها استفاده کنید. در نتیجه ما کیفیت ایمپلنت های گران را انکار نمی کنیم، اما اینکه بتوانید از ایمپلنت های ارزان مانند ایمپلنت های باکیفیت بالا استفاده کنید، به خود شما و مراقبت شما از دندان ایمپلنت شده بستگی دارد.

در نتیجه در صورتی که محدودیت بودجه دارید، اصلا نگران نباشید، شما دو راه حل پیش رو دارید:

 1. استفاده از ایمپلنت ها برند خارجی و کیفیت بالا به صورت قسطی
 2. استفاده از ایمپلنت های ارزان قیمت و اهمیت به نکات مراقبتی پس از کاشت دندان
هزینه و قیمت ایمپلنت کامل دهان یا فول موس

ایمپلنت دندان اقساطی مهر ماه 1401

در صورتی که پرداخت تمام هزینه های ایمپلنت برای شما امکانپذیر نیست می توانید از خدمات دندانپزشکی اقساطی سریتا استفاده کنید. برای این کار می توانید تنها با پرداخت 30 درصد هزینه کاشت ایمپلنت، از خدمات کاشت دندان استفاده کنید و مابقی مبلغ را در 6 قسط شش ماهه پرداخت نمایید که البته با توجه به نوع جراحی و ایمپلنت شما تغییر نماید.

جهت اطلاع دقیق از نحوه قسط بندی یا دریافت تخفیف های ویژه با مشاوران سریتا تماس بگیرید.91009918-021

کلینیک سریتا با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه می دهد.

همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه های به روز شده خدمات دندانپزشکی، می توانید از وب اپلیکیشن سریتا نیز استفاده فرمایید.

مطالعه بیشتر

لطفا دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید

اگر می خواهید جواب سوال برایتان پیامک شود شماره تماس خود را بگذارید

اطلاعات شخصی شما به هیچ عنوان منتشر نخواهد شد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تخصصی و رایگان

شماره خود را وارد کنید مشاوران ما تا 24 ساعت آینده با شما تماس می گیرند