قیمت ایمپلنت دندان 1401

قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری وابسته است. جنس ایمپلنت، جنس روکش، کشور سازنده، نوع جراحی انجام شده روی لثه، روش انجام ایمپلنت دندان و در نهایت کیفیت ارائه خدمات عواملی هستند که رو هزینه ایمپلنت دندان موثرند. به طور کلی برای ایمپلنت، ابتدا پایه یا فیکسچر به جای ریشه داخل استخوان فک کاشته می شود و پس از فیکس شدن این پایه و جوش خوردن آن با استخوان فک، روکش دندان یا تاج روی آن قرار می گیرد.

قیمت ایمپلنت دندان

چرا کلینیک سریتا؟

مشاوره رایگان

ابتدا متخصصان دندانپزشک ما، سلامت دندان‌هایتان را بررسی می‌کنند.

پرداخت اقساطی

نگران مخارج درمان نباشید. می‌توانید هزینه را به‌صورت اقساطی پرداخت کنید.

پزشکان متخصص

از همکاری یک تیم دندانپزشکی متخصص در کلینیک سریتا بهره‌مند می‌شوید.

ضمانت خدمات

قبل از اینکه درمان شما شروع شود، از سریتا ضمانت‌نامه کتبی می‌گیرید.

اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان

ساختار ایمپلنت دندان
روکش: همان تاج دندان است که از جنس سرامیک یا پرسلن ساخته می شود.
اباتمنت: قطعه واسط بین پایه و روکش است و نقش آن نگه داشتن روکش روی ایمپلنت می باشد.
پایه یا فیکسچر: میله باریکی است از جنس تیتانیوم که در داخل استخوان فک قرار داده می شود.

لیست قیمت پایه ایمپلنت

برند ایمپلنتکشور سازندهقیمت
KME ایران3.000.000
Snuconeکره3.800.000
CISکره4.500.000
Evidenceکره5.200.000
biotemکره5.200.000
Megagenکره6.400.000
SICسوییس6.800.000
ITI سوییس13.500.000
ITI SLActiveسوییس15.000.000
قیمت پایه ایمپلنت براساس برند و کشور سازنده

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت

  1. جنس روکش: روکش یا تاج دندانی انواع متفاوتی دارد. برخی از آنها ترکیبی از فلز و سرامیک هستند که اگرچه دوام بالایی دارند اما نسبت به روکش های تمام سرامیک زیبایی کمتری دارند. نوع مواد اولیه به کار رفته در ساخت روکش نیز ارتباط مستقیمی با قیمت آن دارد.
  2. برند پایه: پایه ایمپلنت توسط شرکت های مختلف با کیفیت های متفاوتی ساخته می شود. اگرچه پایه ها معمولا از جنس تیتانیوم هستند اما کیفیت، دقت و ظرافت ساخت آنها با هم متفاوت است و همین مساله بر روی قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد.
  3. نوع جراحی موردنیاز: شرایط دهان و دندان بیماران بسیار متفاوت است. پس از معاینه، پزشک متخصص به شما خواهد گفت که نیاز به انجام پیوند استخوان، لیفت لثه یا جراحی های دیگر دارید یا نه. نوع جراحی مورد نیاز روی قیمت نهایی ایمپلنت موثر است.
  4. تخصص دندانپزشک: تجربه و تخصص دندانپزشک در انجام پروسه ایمپلنت بسیار مهم است. متخصصانی که تجربه و مهارت بالایی در کاشت ایمپلنت دارند هزینه بیشتری نسبت به دندانپزشکان تازه کار می گیرند.

قیمت ایمپلنت دندان

همانطور که گفته شد قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری وابسته است. جنس ایمپلنت، جنس روکش، کشور سازنده، نوع جراحی انجام شده روی لثه، روش انجام ایمپلنت دندان و در نهایت کیفیت ارائه خدمات عواملی هستند که رو هزینه ایمپلنت دندان موثرند. به طور کلی برای ایمپلنت، ابتدا پایه یا فیکسچر به جای ریشه داخل استخوان فک کاشته می شود و پس از فیکس شدن این پایه و جوش خوردن آن با استخوان فک، روکش دندان یا تاج روی آن قرار می گیرد.

در اینجا مهمترین عواملی که روی هزینه ایمپلنت دندان تاثیر دارند را توضیح می دهیم و لیستی از قیمت آنها را ارائه می دهیم:

1- پایه ایمپلنت

به طور معمول ایمپلنت های دندانی از 3 بخش‌ پایه یا فیکسچر(Fixture)، اباتمنت (abutment) و تاج سرامیکی (Crown) تشکیل می شود. جنس و برند ایمپلنت استفاده شده در کاشت دندان و کشور سازنده آن مهمترین مساله در تعیین قیمت ایمپلنت است. در حال حاضر بیش از ۶۰ سازنده ایمپلنت دندان وجود دارد که مورد تایید FDA هستند و با توجه به جنس و موادی که استفاده می کنند ایمپلنت هایی با کیفیت، دوام و طول عمر متفاوتی می سازند. در جدول زیر می توانید قیمت اصلی ترین برندهای سازنده ایمپلنت را مشاهده کنید:

البته ایمپلنت ‌های خارجی قیمت ثابتی ندارند و با توجه به نوسانات ارزی و محدودیت تحریم ها محاسبه می‌گردد. مثلا ایمپلنت آمریکایی که در محدودیت کامل تحریم ها قرار دارد و واردات آن به سختی امکان پذیر است. برای اطلاع دقیق از قیمت انواع مدل ها و متریال های مختلف هر برند، با مشاوران سریتا تماس بگیرید. ۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

پایه ایمپلنت که در استخوان فک کاشته می شود، بطور معمول از جنس تیتانیوم است. تیتانیوم یکی از بهترین گزینه ها برای این کار است زیرا:

  1. این فلز سازگاری بالایی با بدن انسان دارد.
  2. به سرعت با استخوان فک جوش می خورد.
  3. مقاومت و طول عمر بالایی دارد.

البته پایه ایمپلنت با جنس های دیگری هم وجود دارد مانند ایمپلنت های سرامیک سفید از جنس زیرکونیا. این ایمپلنت ها به این دلیل به رنگ سفید ساخته می شوند که برخی افراد روی زیبایی دندان های کاشته شده بسیار حساسند. ایمپلنت های تیتانیومی ممکن است به مرور زمان به صورت یک سایه تیره از زیر تاج و روکش دندان نمایان شوند. خصوصا اگر ایمپلنت برای دندان های جلو انجام شده  باشد. علاوه بر این برخی افراد ممکن است نسبت به فلز تیتانیوم آلرژی داشته باشند. در این شرایط بهترین انتخاب برای آنها پایه های زیرکونیا است.

قیمت انواع ایمپلنت مینی و معمولی

البته خدمات متفرقه دیگری مانند بیهوشی، هیلینیگ، تگ، اسکرو و ... ممکن است وجود داشته باشند که به هزینه انجام ایمپلنت افزوده می شود.

به غیر از جنس پایه ایمپلنت و برند آن عوامل دیگری نیز وجود دارند که روی هزینه ایمپلنت دندان تاثیرگذار است. در ادامه هر کدام از این عوامل را بررسی میکنیم و لیستی از قیمت آنها را با هم میبینیم:

2- اباتمنت

از انجا که پایه یا فیکسچر در زیر خط لثه کاشته می شود، روکش یا تاج دندان نمی تواند روی آن سوار شود. به همین دلیل از یک کانکتور که اباتمنت نامیده می شود استفاده می کنند. اباتمنت یک پیچ کوتاه است که در داخل پایه قرار می گیرد و روکش به آن متصل می شود. این پیچ کوچک گاهی به خود فیکسچر چسبیده است و گاهی به صورت یک قطعه جداگانه بعدا روی آن قرار می گیرد.

در اباتمنت های جداگانه، تا وقتی پایه ایمپلنت با استخوان فک جوش نخورده، پیچ اباتمنت به آن متصل نمی شود. زیرا در آن مدت پایه ایمپلنت هنوز استحکام و دوام کافی برای نگه داشتن اباتمنت را ندارد. ممکن است حدود ۵ تا ۶ ماه زمان ببرد تا پایه به استخوان جوش بخورد و اباتمنت به آن متصل شود.

اما در صورتی که از روش کاشت ایمپلنت فوری استفاده کنید، پایه، اباتمنت و روکش موقت همزمان با هم نصب می شوند.

اباتمنت ها هم جنس های متفاوتی دارند. برخی از جنس تیتانیوم و برخی زیرکونیوم یا طلا هستند که این مساله روی قیمت آنها بسیار تاثیرگذار است. ولی به طور حدودی اباتمنت ها بین 300.000 تا 1.000.000 تومان قیمت دارند.

مرحله اول از ایمپلنت دندان همراه با درد خواهد بود

3- روکش یا تاج دندان

روکش، پروتز یا تاج دندان همان بخشی است که دقیقاً شبیه دندان طبیعی است و جای دندان از دست رفته را می گیرد. این بخش از مواد مختلفی مانند پرسلن یا سرامیک ساخته می شود و به دو صورت نصب می شود: یا از طریق پیچ شدن یا به صورت سیمان شدن روی اباتمنت.

در گذشته بیشتر از روکش های فلزی استفاده می شد. این روکش ها اگرچه با دوام بودند اما به دلیل تفاوت با دندان های طبیعی، ظاهر زیبایی نداشتند. با پیشرفت علم دندانپزشکی، روکش های زیرکونیا یا زیرکونیوم کشف شد که از مواد سرامیکی مقاوم ساخته می شوند که در عین استحکام، بسیار طبیعی به نظر می رسند.

لیست قیمت روکش ایمپلنت

نام برند روکشجنسکشور سازندهقیمت
PFM Bترکیب سرامیک و فلزکره1.200.000
PFM Aترکیب سرامیک و فلزکره2.500.000
Zirconia B تمام سرامیکایتالیا3,500,000
Zirconia Aتمام سرامیکایتالیا4.000.000
Emaxسرامیک فشردهایتالیا4.500.000

4- جراحی

عمل جراحی برای کاشت ایمپلنت معمولا در مطب دندانپزشک تحت بی حسی موضعی انجام می شود اما ممکن است با توجه به شرایط شما متخصص، تزریق بیهوشی را برایتان تجویز کند.

در کل عمل جراحی ایمپلنت شامل برش در لثه و ایجاد سوراخی در استخوان می شود. بعد از آن، پایه ایمپلنت در داخل سوراخ قرار داده شده و پس از چند ماه که پایه به استخوان جوش خورد روکش روی آن سوار می شود. اما این فرایند برای افراد مختلف متفاوت است. در برخی موارد قبل از ایمپلنت، بیمار به برخی درمان‌های جانبی نیاز دارد از جمله لیفت سینوس یا عمل پیوند استخوان فک. در این مورد، هزینه این درمان‌ها و قیمت ایمپلنت به طور جداگانه حساب می‌گردد.

در جدول زیر خدماتی که برای انجام ایمپلنت ممکن است نیاز داشته باشید آورده شده. اما در مورد اینکه شما به کدام خدمات نیاز دارید پس از مشاوره و معاینه دندانپزشک متخصص تعیین می شود:

نوع جراحیقیمت(تومان)
سینوس لیفت open (هر سمت)5،000،000
سینوس لیفت close (هر واحد)2،500،000
پیوند استخوانGBR (هر واحد)5،000،000
پیوند استخوان سطحی500-1،000،000
بازسازی استخوان (Split Ridge)8،000،000
لیفت لثه (هر واحد)1،000،000
روکش موقت (هر واحد)800،000
جراحی بافت نرم2،000،000
جراحی بافت سخت3،000،000
کشیدن دندان عقل (هر واحد)1،200،000
کشیدن دندان عقل نیمه نهفته (هر واحد)2،000،000
کشیدن دندان عقل نهفته کامل (هر واحد)3،000،000
extraction600،000
هزینه جراحی ایمپلنت

البته خدمات متفرقه دیگری مانند بیهوشی، هیلینیگ، تگ، اسکرو و ... ممکن است وجود داشته باشند که به هزینه انجام ایمپلنت افزوده می شود.

چنانچه میخواهید از قیمت نهایی انجام خدمات دندان پزشکی مطلع شوید به بخش محاسبه هوشمند قیمت بروید یا با مشاوران ما در سریتا تماس بگیرید.

5- قیمت ایمپلنت فوری

قیمت ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه نسبت به قیمت دیگر ایمپلنت ها تفاوتی ندارد. به دلیل خاص بودن این روش و شرایط متفاوت مراجعه کنندگان، قیمت ایمپلنت فوری هم بر اساس نوع پایه و روکش متفاوت است.

قیمت ایمپلنت دندان های جلو و فوری

6- قیمت ایمپلنت دندان جلو

برخی به اشتباه فکر می کنند که ایمپلنت دندان های جلو با دیگر دندان ها متفاوت است. در حالی که نوع و نحوه انجام فرایند، کاملا یکسان است. تنها نکته ایی که در هزینه ایمپلنت دندان جلو با دندان های دیگر تفاوت ایجاد می کند، علاقه شما به استفاده از ایمپلنت های با کیفیت و طبیعی است. چرا که دندان های جلو در ظاهر و طرح لبخند شما موثر هستند.

به هر حال پیشنهاد ما نیز استفاده از ایمپلنت های با کیفیت تر و با قیمت بالاتر برای دندان های جلو می باشد. تا به ظاهر و اعتماد به نفس شما لطمه ایی وارد نشود.

7- قیمت ایمپلنت کل دندان ها

قیمت ایمپلنت به صورت مجموعه کامل برای کل دندان ها (فول موس) برای کسانی که تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند، متفاوت است. برای محاسبه هزینه ایمپلنت کل دندان ها، تعداد دندان های ایمپلنت شده را در قیمت یک واحد ایمپلنت ضرب می کنند سپس درصدی از هزینه، به عنوان تخفیف ویژه از کل مبلغ کسر خواهد شد.

در مواردی که فرد نیاز به فول ماوس دارد. اغلب از ترکیب پروتز دندان و ایمپلنت‌ ها استفاده می‌شود به این صورت که ابتدا تعدادی ایمپلنت کاشته می‌شود، سپس پروتزهای کامل دندانی ثابت و متحرک را روی آن‌ها سوار می‌کنند.

برای ایمپلنت کل دندان ها، در اکثر موارد نیاز نیست که به اندازه کل دندان های از دست رفته، پایه ایمپلنت کاشته شود اما حداقل 4 پایه ایمپلنت در فک پایین و 4 پایه در فک بالا کاشته می شود که این 4 ایمپلنت، 12 دندان را می تواند پشتیبانی کند.

قیمت ایمپلنت کل دندان ها

با این روش تنها با کاشت 4 عدد ایمپلنت، هزینه ایمپلنت کل دهان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

قیمت ایمپلنت فول موس باتوجه به شرایط دندان، تعداد و نوع ایمپلنت کاشته شده و جنس روکش حداقل 30 میلیون و حداکثر 350 ملیون تومان است.

با وجود اینکه ایمپلنت های ارزان قیمت، کیفیت ایمپلنت های گران قیمت را ندارند، اما با رعایت بیشتر مراقبت های بعد از ایمپلنت، می توانید تا طولانی مدت از آنها استفاده کنید. در نتیجه ما کیفیت ایمپلنت های گران را انکار نمی کنیم، اما اینکه بتوانید از ایمپلنت های ارزان مانند ایمپلنت های باکیفیت بالا استفاده کنید، به خود شما و مراقبت شما از دندان ایمپلنت شده بستگی دارد.

در نتیجه در صورتی که محدودیت بودجه دارید، اصلا نگران نباشید، شما دو راه حل پیش رو دارید:

  1. استفاده از ایمپلنت ها برند خارجی و کیفیت بالا به صورت قسطی
  2. استفاده از ایمپلنت های ارزان قیمت و اهمیت به نکات مراقبتی پس از کاشت دندان
هزینه  و قیمت ایمپلنت کامل دهان یا فول موس

ایمپلنت دندان اقساطی

در صورتی که پرداخت تمام هزینه های ایمپلنت برای شما امکانپذیر نیست می توانید از خدمات دندانپزشکی اقساطی سریتا استفاده کنید. شرایط ایمپلنت دندان اقساطی در سریتا به نحوی طراحی شده تا تمام مشتریان با با هر شرایط اقتصادی، توان هزینه برای سلامتی خود را داشته باشند و تنها به کیفیت خدمت و سلامتی خود فکر کنند.

بیشتر بدانید: شرایط دندانپزشکی اقساطی سریتا

سریتا شرایط پرداخت 6 ، 12 ، 18 ، 24 و 10 ماهه را با درصد پیش پرداخت به ترتیب 20% ، 20% ، 25% ، 30% و بدون پیش پرداخت (برای 10 ماهه) ترتیب دیده است. چک های بر اساس راس چک محاسبه و دریافت می شوند.

برای مثال ایمپلنت 2 دندان با دو عدد پایه و روکش PFM به صورت زیر محسابه می شود:

6 ماهه12 ماهه18 ماهه24 ماهه10 ماه - بدون پیش
پیش پرداخت (درصد)20%20%25%30%0
پیش پرداخت (تومان)1,200,0002,340,0002,664,0004,296,0000
قسط هر ماه700,000300,000200,000100,000615,600
مبلغ نهایی5,400,0005,940,0006,264,0006,696,0006,156,000

جهت اطلاع دقیق از نحوه قسط بندی یا دریافت تخفیف های ویژه با مشاوران سریتا تماس بگیرید.91009918-021

نمونه محاسبه راس چک برای ایمپلنت اقساطی در کلینیک سریتا
نمونه محاسبه راس چک برای ایمپلنت اقساطی در کلینیک سریتا

کلینیک سریتا با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه می دهد.

همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه های به روز شده خدمات دندانپزشکی، می توانید از وب اپلیکیشن سریتا نیز استفاده فرمایید.

هر سوال، انتقاد یا پیشنهادی دارید، با ما درمیان بگذارید

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید، جواب شما را برایتان پیامک می‌کنیم.

مطمعن باشید اطلاعات شخصی شما نزد کلینیک سریتا محفوظ است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به‌صورت مجازی ویزیت شوید!
حتما برای شما هم پیش‌آمده که قبل از مراجعه حضوری به دندانپزشکی، می‌خواهید از سلامت دندان، روش‌های مختلف زیبایی یا حتی هزینه‌های دندانپزشکی خود باخبر شوید. راه‌حل این مشکل، مشاوره مجازی است. می‌توانید برای ویزیت مجازی و رایگان در کلینیک سریتا، روی دکمه زیر بزنید.

مشاوره رایگان از متخصصان سریتا

برای مشاوره رایگان، شماره تلفن خود را وارد کنید تا 24 ساعت آینده، با شما تماس می‌گیریم.