قیمت ایمپلنت

قیمت ایمپلنت دندان را در نمودار های زیر مشاهده کنید. جدول و قیمت های متفاوت بر اساس خدمات، کشور سازنده، جنس ایمپلنت و روش انجام ایمپلنت دندان، دسته بندی شده است. قیمت ها کاملا مشخص بوده و در در دوره های لازم به روز رسانی می شود. قیمت ایمپلنت دندان برای هر دندان به طور میانگین 3 تا 11 میلیون تومان بوده و در برخی مراکز درمانی این رقم بین 4 الی 6 میلیلون عنوان شده است.

قیمت ایمپلنت به صورت مجموعه کامل برای کل دندان ها ( فول موس ) برای کسانی که تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند، متفاوت است. قیمت دندان های ایمپلنت شده ضربدر قیمت یک واحد ایمپلنت می‌شود. البته به دلیل تعداد بالای دندان های ایمپلنت شده، درصدی از مبلغ به عنوان تخفیف ویژه از کل مبلغ کسر خواهد شد. قیمت ایمپلنت به موارد زیر بستگی دارد:

  • آیا نیازی به پیوند استخوان و درمان های جانبی (خدمات اضافی) دارید.
  • تعداد دندان هایی که می خواهید کاشت نمایید ( از نصف کل دندان ها بیشتر باشد، شامل تخفیف خواهد شد ).
  • جنس و برند ایمپلنت استفاده شده در کاشت دندان و کشور سازنده ی آن.
  • میزان تخصص دندانپزشکی که عمل ایمپلنت را اجام می دهد.

توجه:

به دلیل تنوع در روش های ایمپلنت دندان، جنس و متریال ایمپلنت و شرایط متنوع فک و دندان مراجعه کننده، قیمت ها در جداول متفاوت و به صورت حدودی در نظر گرفته شده است. در صورت تمایل به اطلاع دقیق ایمپلنت دندان شخص شما، باید دندان ها و میزان آسیب به استخوان فک، توسط متخصصین دندانپزشکی مورد بررسی و تخمین هزینه قرار داده شوند.

در برخی موارد، قبل از ایمپلنت، بیمار به برخی درمان‌های جانبی نیاز دارد؛ از جمله لیفت سینوس یا عمل پیوند استخوان فک. در این مورد، هزینه این درمان‌ها و قیمت ایمپلنت به طور جداگانه حساب می‌گردد. هزینه سینوس لیفت، به صورت باز حدود 3,000,000 تومان و به صوررت بسته حدود 1,500,000 است.

برخی از افراد به دلیل سست بودن یا ناکافی بودن بافت استخوان فک، نیازمند عمل پیوند استخوان هستند. هزینه پیوند استخوان نیز حدود 1 تا 20 میلیون تومان است که در موارد مختلف طبق میزان اسخوان مورد نیاز برای تولید، بسیار متفاوت است. در جدول زیر قیمت ایمپلنت دندان به همراه عمل‌های مربوطه به صورت حدودی آورده شده است.

در مواردی که فرد نیاز به فول ماوس دارد. اغلب از ترکیب پروتز دندان و ایمپلنت‌ ها استفاده می‌شود به این صورت که ابتدا تعدادی ایمپلنت کاشته می‌شود، سپس پروتزهای کامل دندانی ثابت و متحرک را روی آن‌ها سوار می‌کنند. قیمت ایمپلنت فول موس چیزی در حدود 90 میلیون تومان است.

قیمت ها در تاریخ 25 مهر 1400 (1400/07/25) بروز شده است.

نکته مهم

نکته اساسی که باید در مورد هزینه ایمپلنت‌ ها درنظر گرفت، میزان و جنس مواد استفاده شده در ساخت آن‌ها است. یکی از مهم‌ترین این موادها، فلز تیتانیوم است. هرچه تیتانیوم موجود در ایمپلنت بیشتر باشد، دوام و شانس موفقیت آن نیز بیشتر است و از آنجایی که تیتانیوم عنصری نسبتا گران‌قیمت است، هرچه بیشتر از آن استفاده شود، ایمپلنت گرانتر خواهد بود. تیتانیوم استفاده شده در ایمپلنت سوئیسی از دیگر انواع ایمپلنت، بیشتر و در نتیجه قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

البته غیر از موارد گفته شده، ایمپلنت ‌های خارجی قیمت ثابتی ندارند. به علاوه نسبت به نوسانات ارزی و محدودیت تحریم ها محاسبه می‌گردد. به همین دلیل ایمپلنت آمریکایی که در محدودیت کامل تحریم ها قرار دارد و واردات ایمپلنت آمریکایی به سختی امکان پذیر است، قیمت بالایی دارد. قیمت های فوق به صورت میانگینی از قیمت انواع ایمپلنت های هر کشور را نشان می دهد. برای اطلاع از قیمت انواع مدل ها و متریال های مختلف هر برند، جدول زیر را مشاهده فرمایید.

برای ایمپلنت دهان، در اکثر موارد نیاز نیست که به اندازه کل دندان های از دست رفته، پایه ایمپلنت کاشته شود  اما حداقل 4 پایه ایمپلنت در فک پایین و 4 پایه در فک بالا کاشته می شود که این 4 ایمپلنت، 12 دندان را می تواند پشتیبانی کند.

با این روش کاشت فقط با 4 عدد ایمپلنت، هزینه ایمپلنت کل دهان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

توجه

ایمپلنت فوری که به ایمپلنت یک روزه نیز شناخته می شود، قیمت پایینتری نسبت به بعضی از روش های ایمپلنت ندارد. به دلیل خاص بودن این روش و شرایط متفاوت مراجعه کنندگان، قیمت ایمپلنت فوری بین 6 تا 10 میلیون متفاوت خواهد بود.

با وجود اینکه هزینه های پایین برای ایمپلنت، کیفیت ایمپلنت های گران قیمت را ارائه نمی دهد، اما با رعایت بیشتر در مراقبت های بعد از ایمپلنت، می توانید تا طولانی مدت از آنها استفاده کنید. در نتیجه ما کیفیت ایمپلنت های گران را انکار نمی کنیم، اما اینکه بتوانید از ایمپلنت های ارزان مانند ایمپلنت های کیفیت بالا استفاده کنید، به خود شما و مراقبت شما از دندان ایمپلنت شده بستگی دارد. در نتیجه در صورتی که محدودیت بودجه دارید، اصلا نگران نباشید، شما دو راه حل دارید:

  1. استفاده از ایمپلنت ها برند خارجی و کیفیت بالا به صورت قسطی
  2. استفاده از ایمپلنت های ارزان قیمت و اهمیت به نکات مراقبتی پس از کاشت دندان

استفاده از لیزر در روش های ایمپلنت، مقدار هزینه ایمپلنت را بالا خواهد برد. به عنوان مثال  قیمت ایمپلنت را در یکی از روش های فوق، 5 میلیون تومان در نظر بگیرید. استفاده از تجهیزات لیزری که به اصطلاح ایمپلنت لیزری نام برده می شود، حدود 800 هزار تومان به قیمت آن می افزاید.

برخی به اشتباه فکر می کنند که ایمپلنت دندان های جلو با دیگر دندان ها متفاوت است. در حالی که نوع و نحوه انجام فرایند، کاملا یکسان است. تنها نکته ایی که در هزینه ایمپلنت دندان جلو با دندان های دیگر تفاوت ایجاد می کند، علاقه شما به استفاده از ایمپلنت های با کیفیت و طبیعی است. چرا که دندان های جلو در ظاهر و طرح لبخند شما موثر هستند.

به هر حال پیشنهاد ما نیز استفاده از ایمپلنت های با کیفیت تر و با قیمت بالاتر برای دندان های جلو می باشد. تا به ظاهر و اعتماد به نفس شما لطمه ایی وارد نشود.

ورژن جدید دندان مصنوعی های قدیمی که قابلیت جابجایی داشتند، دندان های مصنوعی ثابت (پروتز ثابت دندان) هستند. قطعا شما نیز نمی خواهید مدل های قدیمی دندان مصنوعی را استفاده کنید. چرا که هر لحظه ممکن است با بیرون افتادن آنها، شما را خجالت زده کند. با روی کار آمدن دندان مصنوعی های ثابت، استفاده از آنها به صورت قابل توجهی افزایش یافت. اما آیا می تواند رقیب قابل توجهی برای ایمپلنت دندان باشد؟ قطعا خیر.

تنها در صورتی که قادر به پرداخت هزینه ایمپلنت دندان نباشید، منطقی است که از دندان مصنوعی ثابت استفاده کنید. هزینه پروتز ثابت در بهترین کیفیت (تمام سرامیک) حدود 150 هزار تومان است. در نتیجه به لحاظ قیمت، بسیار مقرون به صرفه تر از کاشت بر پایه ی ایمپلنت می باشند.

خبر خوب>>> امکان پرداخت قسطی ایمپلنت برای مشتریان کلینیک سریتا فراهم شد. شما می توانید تنها با پرداخت 30 درصد هزینه کاشت ایمپلنت، از خدمات کاشت دندان ما استفاده کنید. مابقی مبلغ را می توانید در 6 قسط شش ماهه پرداخت نمایید. جهت اطلاع از نحوه دریافت دیگر تخفیف های ویژه دکتر سریتا، با ما تماس بگیرید.

کلینیک دندانپزشکی دکتر سریتا میتواند با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در رابطه با انتخاب روش مناسب برای ترمیم دندان های خود، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه های به روز شده خدمات دندان پزشکی، می توانید از وب اپلیکیشن دکتر سریتا نیز استفاده فرمایید. جهت مشاهده چند نمونه عکس ایمپلنت و کاشت دندان طبیعی از متخصصین دندانپزشکی کلینیک ما، لینک زیر را کلیک نمایید.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت روشی برای کاشت دندان جدید و جایگزینی دندان از دست رفته می باشد. به دلیل طول عمر بالا و ظاهر طبیعی آن، بهترین روش جایگزینی دندان نیز شناخته شده است.

قیمت ایمپلنت دندان در دندانپزشکی سریتا بر چه اساسی تعیین می شود؟

قیمت ها بر اساس نوع و برند ایمپلنت، کشور سازنده ایمپلنت، خدمات اضافی در انجام ایمپلنت و روش کاشت ایمپلنت متفاوت خواهد بود. شروع قیمت از  2.700.000 تومان تا 10.000.000 تومان متفاوت می باشد.

چرا هزینه ایمپلنت دندان زیاد است؟

اگر دقت داشته باشید، برند و جنس ایمپلنت، بیشترین تاثیر را در گران بودن ایمپلنت دارند. این که بخواهید از برند های برتر استفاده کنید، کاملا امری منطقی است. موضوع بعدی مشکلات لثه و استخوان فک شما است که در صورت عدم داشتن مشکل، و بلامانع بودن کاشت ایمپلنت، هزینه ها بسیار پایین خواهد آمد. به دلیل تحریم ها و دشواری های واردات محصولات ایمپلنت به کشور، بعضی از برند های خارجی، قیمت بالایی دارند.