قیمت ایمپلنت دندان ۱۴۰۲

قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری وابسته است. جنس ایمپلنت، جنس روکش، کشور سازنده، نوع جراحی انجام شده روی لثه، روش انجام ایمپلنت دندان و در نهایت کیفیت ارائه خدمات عواملی هستند که رو هزینه ایمپلنت دندان موثرند. به طور کلی برای ایمپلنت، ابتدا پایه یا فیکسچر به جای ریشه داخل استخوان فک کاشته می شود و پس از فیکس شدن این پایه و جوش خوردن آن با استخوان فک، روکش دندان یا تاج روی آن قرار می گیرد.

قیمت ایمپلنت دندان

چرا کلینیک سریتا؟

مشاوره رایگان

ابتدا متخصصان دندانپزشک ما، سلامت دندان‌هایتان را بررسی می‌کنند.

پرداخت اقساطی

نگران مخارج درمان نباشید. می‌توانید هزینه را به‌صورت اقساطی پرداخت کنید.

پزشکان متخصص

از همکاری یک تیم دندانپزشکی متخصص در کلینیک سریتا بهره‌مند می‌شوید.

ضمانت خدمات

قبل از اینکه درمان شما شروع شود، از سریتا ضمانت‌نامه کتبی می‌گیرید.

اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان

ساختار ایمپلنت دندان
روکش: همان تاج دندان است که از جنس سرامیک یا پرسلن ساخته می شود.
اباتمنت: قطعه واسط بین پایه و روکش است و نقش آن نگه داشتن روکش روی ایمپلنت می باشد.
پایه یا فیکسچر: میله باریکی است از جنس تیتانیوم که در داخل استخوان فک قرار داده می شود.

لیست قیمت پایه ایمپلنت

برند ایمپلنتکشور سازندهقیمت
KME ایران4،200،000
Snuconeکره5،000،000
CISکره6،300،000
Evidenceکره7،250،000
biotemکره7،250،000
CMIکره7،250،000
CORE 1کره7،250،000
Megagenکره9،000،000
SICسوییس9،500،000
ITI سوییس19،000،000
ITI SLActiveسوییس24،000،000
قیمت پایه ایمپلنت براساس برند و کشور سازنده

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت

 1. جنس روکش: روکش یا تاج دندانی انواع متفاوتی دارد. برخی از آنها ترکیبی از فلز و سرامیک هستند که اگرچه دوام بالایی دارند اما نسبت به روکش های تمام سرامیک زیبایی کمتری دارند. نوع مواد اولیه به کار رفته در ساخت روکش نیز ارتباط مستقیمی با قیمت آن دارد.
 2. برند پایه: پایه ایمپلنت توسط شرکت های مختلف با کیفیت های متفاوتی ساخته می شود. اگرچه پایه ها معمولا از جنس تیتانیوم هستند اما کیفیت، دقت و ظرافت ساخت آنها با هم متفاوت است و همین مساله بر روی قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد.
 3. نوع جراحی موردنیاز: شرایط دهان و دندان بیماران بسیار متفاوت است. پس از معاینه، پزشک متخصص به شما خواهد گفت که نیاز به انجام پیوند استخوان، لیفت لثه یا جراحی های دیگر دارید یا نه. نوع جراحی مورد نیاز روی قیمت نهایی ایمپلنت موثر است.
 4. تخصص دندانپزشک: تجربه و تخصص دندانپزشک در انجام پروسه ایمپلنت بسیار مهم است. متخصصانی که تجربه و مهارت بالایی در کاشت ایمپلنت دارند هزینه بیشتری نسبت به دندانپزشکان تازه کار می گیرند.

قیمت ایمپلنت دندان

همانطور که گفته شد قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری وابسته است. جنس ایمپلنت، جنس روکش، کشور سازنده، نوع جراحی انجام شده روی لثه، روش انجام ایمپلنت دندان و در نهایت کیفیت ارائه خدمات عواملی هستند که رو هزینه ایمپلنت دندان موثرند. به طور کلی برای ایمپلنت، ابتدا پایه یا فیکسچر به جای ریشه داخل استخوان فک کاشته می شود و پس از فیکس شدن این پایه و جوش خوردن آن با استخوان فک، روکش دندان یا تاج روی آن قرار می گیرد.

در اینجا مهمترین عواملی که روی هزینه ایمپلنت دندان تاثیر دارند را توضیح می دهیم و لیستی از قیمت آنها را ارائه می دهیم:

1- پایه ایمپلنت

به طور معمول ایمپلنت های دندانی از 3 بخش‌ پایه یا فیکسچر(Fixture)، اباتمنت (abutment) و تاج سرامیکی (Crown) تشکیل می شود. جنس و برند ایمپلنت استفاده شده در کاشت دندان و کشور سازنده آن مهمترین مساله در تعیین قیمت ایمپلنت است. در حال حاضر بیش از ۶۰ سازنده ایمپلنت دندان وجود دارد که مورد تایید FDA هستند و با توجه به جنس و موادی که استفاده می کنند ایمپلنت هایی با کیفیت، دوام و طول عمر متفاوتی می سازند. در جدول زیر می توانید قیمت اصلی ترین برندهای سازنده ایمپلنت را مشاهده کنید:

البته ایمپلنت ‌های خارجی قیمت ثابتی ندارند و با توجه به نوسانات ارزی و محدودیت تحریم ها محاسبه می‌گردد. مثلا ایمپلنت آمریکایی که در محدودیت کامل تحریم ها قرار دارد و واردات آن به سختی امکان پذیر است. برای اطلاع دقیق از قیمت انواع مدل ها و متریال های مختلف هر برند، با مشاوران سریتا تماس بگیرید. ۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

پایه ایمپلنت که در استخوان فک کاشته می شود، بطور معمول از جنس تیتانیوم است. تیتانیوم یکی از بهترین گزینه ها برای این کار است زیرا:

 1. این فلز سازگاری بالایی با بدن انسان دارد.
 2. به سرعت با استخوان فک جوش می خورد.
 3. مقاومت و طول عمر بالایی دارد.

البته پایه ایمپلنت با جنس های دیگری هم وجود دارد مانند ایمپلنت های سرامیک سفید از جنس زیرکونیا. این ایمپلنت ها به این دلیل به رنگ سفید ساخته می شوند که برخی افراد روی زیبایی دندان های کاشته شده بسیار حساسند. ایمپلنت های تیتانیومی ممکن است به مرور زمان به صورت یک سایه تیره از زیر تاج و روکش دندان نمایان شوند. خصوصا اگر ایمپلنت برای دندان های جلو انجام شده  باشد. علاوه بر این برخی افراد ممکن است نسبت به فلز تیتانیوم آلرژی داشته باشند. در این شرایط بهترین انتخاب برای آنها پایه های زیرکونیا است.

قیمت انواع ایمپلنت مینی و معمولی

البته خدمات متفرقه دیگری مانند بیهوشی، هیلینیگ، تگ، اسکرو و ... ممکن است وجود داشته باشند که به هزینه انجام ایمپلنت افزوده می شود.

به غیر از جنس پایه ایمپلنت و برند آن عوامل دیگری نیز وجود دارند که روی هزینه ایمپلنت دندان تاثیرگذار است. در ادامه هر کدام از این عوامل را بررسی میکنیم و لیستی از قیمت آنها را با هم میبینیم:

2- اباتمنت

از انجا که پایه یا فیکسچر در زیر خط لثه کاشته می شود، روکش یا تاج دندان نمی تواند روی آن سوار شود. به همین دلیل از یک کانکتور که اباتمنت نامیده می شود استفاده می کنند. اباتمنت یک پیچ کوتاه است که در داخل پایه قرار می گیرد و روکش به آن متصل می شود. این پیچ کوچک گاهی به خود فیکسچر چسبیده است و گاهی به صورت یک قطعه جداگانه بعدا روی آن قرار می گیرد.

در اباتمنت های جداگانه، تا وقتی پایه ایمپلنت با استخوان فک جوش نخورده، پیچ اباتمنت به آن متصل نمی شود. زیرا در آن مدت پایه ایمپلنت هنوز استحکام و دوام کافی برای نگه داشتن اباتمنت را ندارد. ممکن است حدود ۵ تا ۶ ماه زمان ببرد تا پایه به استخوان جوش بخورد و اباتمنت به آن متصل شود.

اما در صورتی که از روش کاشت ایمپلنت فوری استفاده کنید، پایه، اباتمنت و روکش موقت همزمان با هم نصب می شوند.

اباتمنت ها هم جنس های متفاوتی دارند. برخی از جنس تیتانیوم و برخی زیرکونیوم یا طلا هستند که این مساله روی قیمت آنها بسیار تاثیرگذار است. ولی به طور حدودی اباتمنت ها بین 300.000 تا 1.000.000 تومان قیمت دارند.

مرحله اول از ایمپلنت دندان همراه با درد خواهد بود

3- روکش یا تاج دندان

روکش، پروتز یا تاج دندان همان بخشی است که دقیقاً شبیه دندان طبیعی است و جای دندان از دست رفته را می گیرد. این بخش از مواد مختلفی مانند پرسلن یا سرامیک ساخته می شود و به دو صورت نصب می شود: یا از طریق پیچ شدن یا به صورت سیمان شدن روی اباتمنت.

در گذشته بیشتر از روکش های فلزی استفاده می شد. این روکش ها اگرچه با دوام بودند اما به دلیل تفاوت با دندان های طبیعی، ظاهر زیبایی نداشتند. با پیشرفت علم دندانپزشکی، روکش های زیرکونیا یا زیرکونیوم کشف شد که از مواد سرامیکی مقاوم ساخته می شوند که در عین استحکام، بسیار طبیعی به نظر می رسند.

لیست قیمت روکش ایمپلنت

نام برند روکشجنسکشور سازندهقیمت
PFM Bترکیب سرامیک و فلزکره2،000،000
PFM Aترکیب سرامیک و فلزکره3،500،000
Zirconia B تمام سرامیکایتالیا5،000،000
Zirconia Aتمام سرامیکایتالیا6،000،000
Emaxسرامیک فشردهایتالیا7،000،000

4- جراحی

عمل جراحی برای کاشت ایمپلنت معمولا در مطب دندانپزشک تحت بی حسی موضعی انجام می شود اما ممکن است با توجه به شرایط شما متخصص، تزریق بیهوشی را برایتان تجویز کند.

در کل عمل جراحی ایمپلنت شامل برش در لثه و ایجاد سوراخی در استخوان می شود. بعد از آن، پایه ایمپلنت در داخل سوراخ قرار داده شده و پس از چند ماه که پایه به استخوان جوش خورد روکش روی آن سوار می شود. اما این فرایند برای افراد مختلف متفاوت است. در برخی موارد قبل از ایمپلنت، بیمار به برخی درمان‌های جانبی نیاز دارد از جمله لیفت سینوس یا عمل پیوند استخوان فک. در این مورد، هزینه این درمان‌ها و قیمت ایمپلنت به طور جداگانه حساب می‌گردد.

در جدول زیر خدماتی که برای انجام ایمپلنت ممکن است نیاز داشته باشید آورده شده. اما در مورد اینکه شما به کدام خدمات نیاز دارید پس از مشاوره و معاینه دندانپزشک متخصص تعیین می شود:

نوع جراحیقیمت(تومان)
سینوس لیفت open (هر سمت)5،000،000
سینوس لیفت close (هر واحد)2،500،000
پیوند استخوانGBR (هر واحد)5،000،000
پیوند استخوان سطحی500-1،000،000
بازسازی استخوان (Split Ridge)8،000،000
لیفت لثه (هر واحد)1،000،000
روکش موقت (هر واحد)800،000
جراحی بافت نرم2،000،000
جراحی بافت سخت3،000،000
کشیدن دندان عقل (هر واحد)1،200،000
کشیدن دندان عقل نیمه نهفته (هر واحد)2،000،000
کشیدن دندان عقل نهفته کامل (هر واحد)3،000،000
extraction600،000
هزینه جراحی ایمپلنت

البته خدمات متفرقه دیگری مانند بیهوشی، هیلینیگ، تگ، اسکرو و ... ممکن است وجود داشته باشند که به هزینه انجام ایمپلنت افزوده می شود.

چنانچه میخواهید از قیمت نهایی انجام خدمات دندان پزشکی مطلع شوید به بخش محاسبه هوشمند قیمت بروید یا با مشاوران ما در سریتا تماس بگیرید.

5- قیمت ایمپلنت فوری

قیمت ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه نسبت به قیمت دیگر ایمپلنت ها تفاوتی ندارد. به دلیل خاص بودن این روش و شرایط متفاوت مراجعه کنندگان، قیمت ایمپلنت فوری هم بر اساس نوع پایه و روکش متفاوت است.

قیمت ایمپلنت دندان های جلو و فوری

6- قیمت ایمپلنت دندان جلو

برخی به اشتباه فکر می کنند که ایمپلنت دندان های جلو با دیگر دندان ها متفاوت است. در حالی که نوع و نحوه انجام فرایند، کاملا یکسان است. تنها نکته ایی که در هزینه ایمپلنت دندان جلو با دندان های دیگر تفاوت ایجاد می کند، علاقه شما به استفاده از ایمپلنت های با کیفیت و طبیعی است. چرا که دندان های جلو در ظاهر و طرح لبخند شما موثر هستند.

به هر حال پیشنهاد ما نیز استفاده از ایمپلنت های با کیفیت تر و با قیمت بالاتر برای دندان های جلو می باشد. تا به ظاهر و اعتماد به نفس شما لطمه ایی وارد نشود.

7- قیمت ایمپلنت کل دندان ها

قیمت ایمپلنت به صورت مجموعه کامل برای کل دندان ها (فول موس) برای کسانی که تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند، متفاوت است. برای محاسبه هزینه ایمپلنت کل دندان ها، تعداد دندان های ایمپلنت شده را در قیمت یک واحد ایمپلنت ضرب می کنند سپس درصدی از هزینه، به عنوان تخفیف ویژه از کل مبلغ کسر خواهد شد.

در مواردی که فرد نیاز به فول ماوس دارد. اغلب از ترکیب پروتز دندان و ایمپلنت‌ ها استفاده می‌شود به این صورت که ابتدا تعدادی ایمپلنت کاشته می‌شود، سپس پروتزهای کامل دندانی ثابت و متحرک را روی آن‌ها سوار می‌کنند.

برای ایمپلنت کل دندان ها، در اکثر موارد نیاز نیست که به اندازه کل دندان های از دست رفته، پایه ایمپلنت کاشته شود اما حداقل 4 پایه ایمپلنت در فک پایین و 4 پایه در فک بالا کاشته می شود که این 4 ایمپلنت، 12 دندان را می تواند پشتیبانی کند.

قیمت ایمپلنت کل دندان ها

با این روش تنها با کاشت 4 عدد ایمپلنت، هزینه ایمپلنت کل دهان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

قیمت ایمپلنت فول موس باتوجه به شرایط دندان، تعداد و نوع ایمپلنت کاشته شده و جنس روکش حداقل 30 میلیون و حداکثر 350 ملیون تومان است.

با وجود اینکه ایمپلنت های ارزان قیمت، کیفیت ایمپلنت های گران قیمت را ندارند، اما با رعایت بیشتر مراقبت های بعد از ایمپلنت، می توانید تا طولانی مدت از آنها استفاده کنید. در نتیجه ما کیفیت ایمپلنت های گران را انکار نمی کنیم، اما اینکه بتوانید از ایمپلنت های ارزان مانند ایمپلنت های باکیفیت بالا استفاده کنید، به خود شما و مراقبت شما از دندان ایمپلنت شده بستگی دارد.

در نتیجه در صورتی که محدودیت بودجه دارید، اصلا نگران نباشید، شما دو راه حل پیش رو دارید:

 1. استفاده از ایمپلنت ها برند خارجی و کیفیت بالا به صورت قسطی
 2. استفاده از ایمپلنت های ارزان قیمت و اهمیت به نکات مراقبتی پس از کاشت دندان
هزینه و قیمت ایمپلنت کامل دهان یا فول موس

قیمت ایمپلنت دندان در کشورهای مختلف

قیمت ایمپلنت دندان در کشورهای مختلف بستگی به عواملی مانند هزینه‌های مواد اولیه، هزینه‌های لایسنس، مالیات‌ها، هزینه‌های پزشکی، هزینه‌های نگهداری، محل و نوع کلینیک دارد. با این حال، می‌توانید به طور میانگین، هزینه‌های ایمپلنت دندان در برخی از کشورهای مختلف را مشاهده کنید:

ایالات متحده: هزینه‌های ایمپلنت دندان در آمریکا معمولاً بین ۱٬۵۰۰ تا 3٬۰۰۰ دلار است، با این حال، در بعضی مناطق شهری و با ارائه خدمات اضافی، هزینه می‌تواند بالاتر از ۶٬۰۰۰ دلار باشد.

اروپا: در بسیاری از کشورهای اروپایی، هزینه‌های ایمپلنت دندان بین ۱٬۰۰۰ تا ۵٬۰۰۰ یورو است. در برخی از کشورهای اروپایی هزینه‌های بالاتری برای ایمپلنت‌های دندانی با مواد اولیه بیشتر، مثلا در سوئیس و آلمان، وجود دارد.

استرالیا: در استرالیا، هزینه‌های ایمپلنت دندان معمولاً بین ۳٬۰۰۰ تا ۶٬۵۰۰ دلار است.

کانادا: در کانادا، هزینه‌های ایمپلنت دندان معمولاً بین ۱٬۵۰۰ تا ۵٬۰۰۰ دلار است.

امارات متحده عربی: در امارات متحده عربی، هزینه‌های ایمپلنت دندان معمولاً بین ۵٬۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ درهم اماراتی است.

ایران: در ایران، هزینه‌های ایمپلنت دندان معمولاً 300 دلار (در مورد ایمپلنت‌های پایه) و تا 900 دلار (در مورد ایمپلنت‌های پیچیده‌تر) است.

هند: در هند، هزینه‌های ایمپلنت دندان معمولاً بین 400 تا 1200 دلار هستند.

لازم به ذکر است که این هزینه‌ها تنها برای هزینه‌های ایمپلنت دندان و نه هزینه‌های دیگری مانند هزینه‌های پزشکی، رادیولوژی و آزمایش‌ها، هزینه‌های نگهداری و خدمات پس از فروش است. همچنین، این قیمت‌ها می‌توانند بر اساس متخصص و تکنولوژی مورد استفاده برای ایمپلنت دندان متفاوت باشند.

بیشتر بدانید: قیمت ایمپلنت دندان در کشورهای مختلف

ایمپلنت دندان اقساطی

همانطور که گفته شد، یکی از روش‌های مناسب ایمپلنت دندان برای افرادی که توانایی مالی کافی جهت پرداخت تمام هزینه ایمپلنت را ندارند، ایمپلنت قسطی است. تا قبل از شرکت در یک جلسه مشاوره با دندانپزشک، نمی‌توان مبلغ قسط را تعیین کرد. همانطور که می‌دانید، هزینه ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 به عنوان مثال، استحکام و ساختار ریشه یکی از عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان است. گاهی اوقات ممکن است لثه بر اثر افزایش سن استحکام و پایداری خود را از دست بدهد. در چنین شرایطی، فرایند ایمپلنت دندان به شکل پیچیده‌تری انجام خواهد شد. در نتیجه، هزینه نهایی ایمپلنت افزایش پیدا می‌کند.

 بعد از اینکه شخص درخواست ایمپلنت دندان اقساطی را مطرح کرد، کلینیک دندانپزشکی هزینه کلی را محاسبه می‌کند. در مرحله بعد، با توجه به شرایط بیمار ممکن است پرداخت ایمپلنت قسطی به صورت شش ماهه یا دوازده ماهه و بیشتر انجام شود. 

بیشتر بدانید: شرایط دندانپزشکی اقساطی سریتا

شرایط پرداخت ھزینه ایمپلنت اقساطی

شرایط پرداخت هزینه ایمپلنت اقساطی در کلینیک‌های دندانپزشکی مختلف متفاوت است. به عنوان مثال، برخی از کلینیک.ها ابتدا مقداری پیش پرداخت یا چک دریافت می‌کنند. مبلغی که باید به عنوان پیش پرداخت به کلینیک دندانپزشکی ارائه شود، بر اساس شرایط بیمار و هزینه کلی متفاوت خواهد بود. معمولاً شرایط پرداخت هزینه ایمپلنت اقساطی به صورت زیر تعیین می شود: 

 • تعیین هزینه کل و مبلغ پیش پرداخت

 ابتدا دندانپزشک تعیین می‌کند که بیمار به چه نوع ایمپلنتی نیاز دارد. هزینه ایمپلنت‌های مختلف در بازار با یکدیگر متفاوت است. در مرحله بعد، تعداد ایمپلنت مشخص می‌شود. به عنوان مثال، ممکن است بیمار دو یا سه دندان خود را از دست داده باشد. در این حالت دندانپزشک بنابر صلاحدید خود تعداد دقیق ایمپلنت دندان را مشخص می‌کند. هر چقدر تعداد ایمپلنت‌ها افزایش پیدا کند، هزینه نهایی و تعداد اقساط نیز افزایش پیدا خواهد کرد. با بیشتر شدن هزینه کل، ممکن است مبلغ پیش پرداخت نیز افزایش یابد.

 نکته مهمی که در این میان باید به آن توجه داشته باشید این است که در کلینیک سریتا تا ده ماه نیازی به ارائه پیش پرداخت نیست و تمامی مبالغ مربوط به ایمپلنت دندان در قالب قسط ماهانه دریافت می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود بسیاری از افراد به راحتی برای انجام ایمپلنت دندان اقساطی اقدام کنند. 

 • تعیین هزینه قسط اول 

بعد از اینکه هزینه کل و مبلغ پیش پرداخت تعیین شد، هزینه قسط اول مشخص می‌شود. برخی از کلینیک‌های دندانپزشکی در قسط اول هزینه بالاتری دریافت می‌کنند. اما در دندانپزشکی سریتا، ممکن است با توجه به خواسته مشتری تمامی اقساط با هزینه یکسان پرداخت شود.

 • تعیین زمان پرداخت 

یکی از مهم‌ترین شرایط پرداخت ایمپلنت دندان اقساطی، تعیین زمان پرداخت است. بعد از اینکه هزینه قسط اول و مبلغ پیش پرداخت تعیین شد، شرایط مالی و خواسته بیمار مورد بررسی قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، برخی از بیماران هزینه ایمپلنت قسطی را به صورت ۲۴ ماهه پرداخت می‌کنند. اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند در مدت زمان ۶ ماه تمامی هزینه‌های مربوط به ایمپلنت دندان را پرداخت کنند. البته شرایط دیگر نیز برای پرداخت ایمپلنت دندان اقساطی وجود دارد. 

به عنوان مثال، ممکن است بیمار بخشی از هزینه اولیه را به صورت نقدی پرداخت کند و باقی هزینه باقیمانده در قالب دو یا سه قسط تقسیم بندی شود. به طور کل، شرایط پرداخت ایمپلنت قسطی با توجه به شرایط بیمار و وضعیت دندان‌ها کاملاً متفاوت است. بنابراین برای تعیین شرایط پیش پرداخت، باید ابتدا به کلینیک دندانپزشکی سریتا مراجعه کنید. 

ھزینه ایمپلنت به چه صورت محاسبه و قسط بندی می شود؟

محاسبه قسط بندی هزینه ایمپلنت به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. در ادامه به طور کامل درباره هزینه ایمپلنت و نحوه محاسبه قسط بندی آن صحبت می‌کنیم.

 • تعیین مبلغ هر قسط

 یکی از مهم‌ترین پارامترها برای تعیین اقساط، شرایط بیمار است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر یکی از متقاضیان انجام ایمپلنت دندان اقساطی هستید، پس از شرکت در جلسه مشاوره شرایط خود را برای پرداخت هزینه اعلام کنید. در این صورت، تعداد اقساط ماهانه و مبلغ هر قسط به راحتی مشخص خواهد شد. اگر نیازی به ارائه پیش پرداخت نباشد، مبلغ کل تقسیم بر تعداد ماه شده و هزینه هر قسط به شما اعلام خواهد شد. 

اما اگر مبلغی پیش پرداخت بابت ایمپلنت دندان اقساطی دریافت شود، هزینه کل منهای پیش پرداخت شده و بر تعداد ماه‌ها تقسیم خواهد شد. تعیین تعداد ماه پرداخت اقساط بر عهده بیمار است. هرچقدر تعداد ماه افزایش پیدا کند، مبلغ اقساط کمتر خواهد شد. البته ممکن است برخی از کلینیک‌های دندانپزشکی برای پرداخت اقساط ایمپلنت دندان محدودیت داشته باشند. به عنوان مثال، در برخی از کلینیک‌ها تمامی هزینه ایمپلنت قسطی باید طی شش یا ۱۲ ماه پرداخت شود. اما در کلینیک سریتا تعداد ماه پرداخت اقساط ایمپلنت دندان با توجه به شرایط بیمار طی ۶ تا ۲۴ ماه تعیین می‌شود. 

 • تعیین روش پرداخت 

برای تعیین هزینه هر قسط و محاسبه هزینه نهایی ایمپلنت دندان، ابتدا باید روش پرداخت مشخص شود. در فرایند ایمپلنت دندان، ابتدا پایه ایمپلنت درون لثه جایگذاری می‌شود. در مرحله بعد، حدود یک الی دو ماه طول می‌کشد که پایه ایمپلنت به طور کامل با بافت ریشه جوش بخورد. بعد از اینکه پایه ایمپلنت کاملا به بافت لثه متصل شد، تاج دندان روی آن قرار می‌گیرد. در این حالت ممکن است روش پرداخت هزینه ایمپلنت دندان به دو صورت انجام شود. 

روش اول پرداخت اقساطی است که به طور کامل در قسمت‌های قبلی مقاله درباره آن توضیح داده شد. روش دوم پرداخت مرحله‌ای بر اساس مراحل انجام ایمپلنت‌ است. در پرداخت مرحله‌ای، بیمار هزینه کل ایمپلنت را در دو یا سه مرحله پرداخت می‌کند. به عنوان مثال، مرحله اول مربوط به زمانی است که پایه ایمپلنت داخل لثه جایگذاری می‌شود. مرحله دوم مربوط به زمانی است که تاج دندان روی پایه ایمپلنت قرار می‌گیرد.

 البته با توجه به شرایط بیمار، ممکن است هزینه کلی در سه مرحله دریافت شود. در کلینیک سریتا، پرداخت هزینه ایمپلنت معمولا به صورت اقساطی و نقدی انجام می‌شود. اما با توجه به شرایط بیمار ممکن است هزینه را در دو یا سه مرحله دریافت کرد. 

 • دریافت چک معتبر 

یکی از روش‌های محاسبه قسط بندی ایمپلنت دندان، دریافت چک معتبر است. در این روش، ابتدا مبلغی پیش پرداخت بابت ایمپلنت دندان دریافت می‌شود و باقی مبالغ به صورت چک دریافت خواهد شد. لازم است شخص به ازای هر ماه یا هر دو ماه، یک چک به کلینیک دندانپزشکی ارائه دهد. چکی که برای ایمپلنت دندان ارائه می‌شود، باید معتبر باشد. با توجه به اینکه بسیاری از افراد توانایی ارائه چک با ضامن ندارند، در کلینیک دندانپزشکی سریتا پرداخت ایمپلنت دندان اقساطی با چک و بدون ضامن انجام می‌شود.

نحوه پرداخت اقساط ایمپلنت چگونه است؟

نحوه پرداخت اقساط ایمپلنت، به مراحل کلی ایمپلنت دندان بستگی دارد. در ادامه به طور کامل درباره این موضوع به شما توضیح خواهیم داد: 

 • جای گذاری پایه ایمپلنت

همانطور که گفته شد، مرحله اول برای انجام ایمپلنت دندان جایگذاری پایه ایمپلنت است. در این مرحله، شما می‌توانید هزینه ایمپلنت دندان اقساطی را به دو شکل مختلف پرداخت کنید. مرحله اول این است کل مبلغ مربوط به جایگذاری پایه ایمپلنت طی همان جلسه پرداخت شود و باقی مبالغ در سایر مراحل کاشت دندان به کلینیک دندانپزشکی ارائه شود. 

روش دوم این است مبلغ مربوط به جایگذاری پایه ایمپلنت را طی یک الی دو ماه متوالی پرداخت کنید. همانطور که می‌دانید تقریباً یک تا شش هفته طول می‌کشد که پایه ایمپلنت به طور کامل با بافت لثه جوش بخورد. بنابراین، شما می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و پرداخت مرحله اول ایمپلنت دندان را در یک الی دو ماه انجام دهید. البته هزینه این مرحله با توجه به پارامترهای مختلف ممکن است تغییر کند. 

 • قالب گیری دندان 

با توجه به اینکه مرحله اول کاشت دندان تقریباً دو ماه ماه یا بیشتر طول می‌کشد، شخص می‌تواند چند قسط اول ایمپلنت دندان را پرداخت کند. مرحله دوم برای کاشت دندان، قالب گیری دندان است. فرآیند قالب گیری تاج دندان زمانی انجام می‌شود که پایه ایمپلنت به طور کامل با بافت لثه پیوند خورده باشد. بهتر است هزینه قالب گیری دندان را در در همان جلسه پرداخت کنید. زیرا بعد از گذشت چند هفته، مجددا باید برای کاشت کامل دندان به دندان پزشکی مراجعه کنید. 

 • قرار دادن تاج دندان 

حدود چند هفته بعد از قالبگیری تاج دندان، باید برای قرار دادن تاج دندان روی پایه ایمپلنت به دندان پزشکی مراجعه کنید. باقی هزینه‌های مربوط به کاشت دندان در این جلسه پرداخت می‌شود. اما اگر نیاز باشد، ممکن است فرایند پرداخت اقساط تا ۲۴ ماه ادامه پیدا کند.

 • قسط اول ایمپلنت

مهم‌ترین مسئله هنگام پرداخت ایمپلنت قسطی، قسط اول ایمپلنت است. همانطور که گفته شد، در برخی از کلینیک‌های دندانپزشکی قسط اول مبلغ بیشتری دارد. البته این موضوع کاملا سلیقه‌ای است. یعنی بیمار می‌تواند با توجه به شرایط مالی خود مبلغ بیشتری بابت قسط اول ایمپلنت دندان پرداخت کند. در کلینیک دندانپزشکی سریتا، شرایط بیمار به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد و ممکن است مبلغ قسط اول ایمپلنت با سایر اقساط برابر باشد. 

هدف اصلی دندانپزشکی سریتا، درمان بیمار است و پرداخت هزینه مربوط به ایمپلنت دندان در اولویت بعدی قرار دارد. بنابراین اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا به کلینیک سریتا مراجعه کرده و در یک جلسه مشاوره شرکت کنید. 

شرایط ایمپلنت اقساطی بدون پیش پرداخت

بسیاری از مراکز دندانپزشکی در سراسر کشور برای انجام ایمپلنت اقساطی پیش پرداخت دریافت می‌کنند. اما در کلینیک سریتا، امکان انجام ایمپلنت قسطی بدون پیش پرداخت تا ده ماه وجود دارد. برای انجام ایمپلنت دندان اقساطی بدون پیش پرداخت، نیازی به شرایط خاصی ندارید. تنها باید مدارک اولیه را در اختیار کلینیک دندانپزشکی قرار دهید. در نهایت بعد از بررسی وضعیت دندان و تعیین هزینه کل مبلغ، اقساط هر ماه مشخص خواهد شد.

 در این کلینیک دندانپزشکی، امکان پرداخت اقساط به صورت ۶ ماهه، ۱۰ ماهه، ۱۲ ماهه، ۱۸ ماهه و ۲۴ ماهه وجود دارد. همچنین خدمات دندانپزشکی ایمپلنت دندان با ضمانت کتبی به بیماران ارائه خواهد شد. این کلینیک برای برندهای کره‌ای تا ۲۰ سال و برای برندهای سوئیسی، ضمانت مادام العمر کتبی ارائه می‌دهد.

برای مثال ایمپلنت 2 دندان با دو عدد پایه و روکش PFM به صورت زیر محسابه می شود:

6 ماهه12 ماهه18 ماهه24 ماهه10 ماه - بدون پیش
پیش پرداخت (درصد)20%20%25%30%0
پیش پرداخت (تومان)1,200,0002,340,0002,664,0004,296,0000
قسط هر ماه700,000300,000200,000100,000615,600
مبلغ نهایی5,400,0005,940,0006,264,0006,696,0006,156,000

جهت اطلاع دقیق از نحوه قسط بندی یا دریافت تخفیف های ویژه با مشاوران سریتا تماس بگیرید.91009918-021

نمونه محاسبه راس چک برای ایمپلنت اقساطی در کلینیک سریتا
نمونه محاسبه راس چک برای ایمپلنت اقساطی در کلینیک سریتا

کلینیک سریتا با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه می دهد.

همچنین جهت سهولت بیشتر در رزرو نوبت و اطلاع از هزینه های به روز شده خدمات دندانپزشکی، می توانید از ویزیت مجازی دندانپزشکی سریتا نیز استفاده فرمایید.

هر سوال، انتقاد یا پیشنهادی دارید، با ما درمیان بگذارید

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید، جواب شما را برایتان پیامک می‌کنیم.

مطمعن باشید اطلاعات شخصی شما نزد کلینیک سریتا محفوظ است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

34 نظر برای “ قیمت ایمپلنت دندان ۱۴۰۲


  • درود بر شما
   شماره شما برای دریافت مشاوره ثبت شده به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

   همچنین پیشنهاد می کنیم که از پرداخت اقساط ایمپلنت دندان استفاده کنید چون باعث کاهش دغدغه شما در مورد هزینه ها می شود و تمرکز بیشتری روی روند درمان، کیفیت خدمت دریافتی و سلامت خود خواهید داشت.

 1. باسلام من تمام دندانهای خودراازدست دادم سن ۳۹ساله شغلم کارگر هستم نحوه پرداخت هزینه رومیتوانم قسطی پرداخت کنم اگرمرا یاری کنیدسپاس گذار میشوم .

  • درود بر شما
   شماره شما برای دریافت مشاوره رایگان ثبت شد به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.
   خوشحالیم از این که ما را انتخاب کردید.

   بله شرایط پرداخت اقساط برای خدمت ایمپلنت دندان فراهم هست و پیشنهاد ما هم پرداخت به صورت اقساط هست به این دلیل که ایمپلنت شامل مراحل مختلفی هست و در پرداخت اقساط شما با پیشرفت مراحل درمان، هزینه ها رو پرداخت می کنید و تمرکز بیشتری روی روند درمان و کیفیت کار خواهید داشت.

 2. سلام و خسته نباشید بنده می خواهم جهت دندان کامل همسرم اقدام کنم ناگفته نماند بنده دراستان اصفهان زندگی میکنم لطف کنید آدرس و یا اگر نمایندگی دارید اعلام‌ فرمایید

  • درود بر شما
   شماره شما برای دریافت مشاوره رایگان ثبت شد و به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

 3. سلام و درود خدمت شما
  من تمامی دندان های خودم رو از دست داده ام
  چون از کودکی ضعیف بودم از سن ده سالگی به بعد چندین دندان خود رو پر کردم تا الان همه از بین رفته ان
  و شروع به کشیدن کردم میخواستم بدونم لطفاً هزینه کامل دندان مصنوعی فک بالا و پایین فقط از فک پایین جلو پنج یا شیش دندان تقریباً سالم مونده
  . میخواستم راهنمایی کنید و لطفاً قیمت دندان مصنوعی کامل فک بالا و پایین چقدر تمام میشه

  • درود بر شما
   شماره شما برای دریافت مشاوره رایگان ثبت شد، به زودی با شما تماس خواهیم گرفت و توضیحات کامل ارائه می شود.

 4. من ۳ تا دندون جلو از فک بالا تو تصادف شکسته و پزشک گفته که باید کشیده بشه
  می خوام این ۳تا دندان جلو رو ایمپلنت کنم
  در مورد قیمت ایمپلنت و ایمپلنت اقساطی سوالاتی داشتم
  لطفا با بنده تماس بگیرید

  • با آرزوی سلامتی برای شما دوست عزیز

   شماره شما برای دریافت مشاوره رایگان ثبت شد به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.
   سپس از همراهی شما

  • درود بر شما
   متاسفانه کلینیک سریتا در گرگان شعبه ای ندارد.
   شماره شما را برای دریافت مشاوره رایگان ثبت می کنم، با همکاران بنده صحبت کنید و در صورتی که امکان مراجعه به تهران را دارید حتما بگید تا راهنمایی های لازم انجام بشه.
   سپاس از شما

 5. درود بر شما.متاسفانه دندانهای خود را از دست داده ام و فقط ریشه در لثه وجود دارد .امیدوارم بتونم از خدمات شما بصورت اقساط استفاده کنم.لطفا راهنمایی بفرمایید که چطور مزاحمتون باشم.

  • درود بر شما
   شماره شما برای دریافت مشاوره رایگان ثبت شد.
   به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

 6. درود سلام آرزویی خوشبختی برایتان دارم من دندان متحرک چندین سال قبل گذاشتم فک پایینکمی گشاده می شود لذا تا حال دو دست عوض کردم بد نیست ولی الان معمولی می خواهم چون پایین گشاده شده به نظرم کمی کوتاه هم شده لذایکدست دندان متحرک ایرانی خوب میخواهم چون دکترها وحتی دندان ساز تجربی حاضر به اینکه خودمان خریدا ری کنیم و در اختیار انهابرای درست کردن بگذاریم تخربی با دندان خودش مبلغ ۶ملیون در خواست میکند

  • درود بر شما
   کلینیک سریتا برای کاشت دندان از ایمپلنت های دندانی استفاده می کند و دندان مصنوعی معمولی کار نمی کند.
   شما می توانید از دندان مصنوعی ثابت برپایه ایمپلنت استفاده کنید، که طول عمر بالا، زیبایی، کیفیت و کارایی بالا دارد.
   از بابت هزینه ها هم خیالتان راحت، شرایط پرداخت اقساط ایمپلنت دندان در کلینیک سریتا بر اساس شرایط متقاضی کاملا قابل تغییر است تا مراجعین ما بتوانند در آرامش و بدون دغدغه مالی، به سلامتی خود و دندان خود فکر کنند.

  • درود بر شما
   شماره شما برای دریافت مشاوره رایگان ثبت شد. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.
   سپاس

 7. سلام وقت بخیر جراحی لثه هم انجام میدید چون من لبخند لثه ای دارم وبعدش کامپوزیت ومیخواستم ببینم هزینه این دو چقدر میشه ممنونم

  • درود بر شما
   بله در کلینیک سریتا تمام خدمات مربوط به ایمپلنت، لمینت و کامپوزیت به صورت کامل انجام میشه
   شماره شما رو برای دریافت مشاوره رایگان ثبت کردیم، به زودی مشاورین سریتا با شما تماس خواهند گرفت.
   سپاس

 8. واقعا کارتون عالیه مرسی از مشاوره خوبم خانم ساحل که خیلی خوب راهنماییم کرد

  • درود بر شما
   مرسی که با ما همراه بودید خانم علیزاده، امیدواریم که از خدمات کلینیک سریتا راضی بوده باشید.

 9. وقت بخیر ایمپلنت دیجیتالی هست یا به روش معمولی وسنتی هستش چرا قیمت ها بالا هست هر دندان ۳۵ میلیون میشه درسته یا نه با کدام شماره میشه تماس گرفت میشه توضیح بدید

  • درود بر شما
   کلینیک سریتا با کادر متخصص ایمپلنت دندان در خدمت شماست،
   ضمانت کتبی، پرداخت اقساط، مشاوره رایگان و ویزیت مجازی
   تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

 10. دندونهای پایینو کامل کشیدم ،ولی بالا ۵یا۶تادارم ولی فقط ریشه هست یعنی قبلاپرکرده بودم ازلثه به بالا رواز دست دادم،دو سه تا داخلش تا انتها سوراخه ایا بجای پایه میشه استفاده کرد یا بکشم،ضمنا من درشهرستان چالوسم،چند بارباید رفت وامدکنم،

  • درود بر شما
   شماره شما ثبت شد، مشاورین کلینیک سریتا با شما تماس خواهند گرفت.
   در صورت نیاز به مشاوره رایگان تماس با شماره: ۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

 11. همون برای فک بالا و پایین ک٨عدد باشه چقد میشه هذینه اقساطش ….٢۴ماهه و چقد پیش پرداخت ???

 12. ضمن سلام
  دندانی دارم که معلوم نیست چندسال قبل بصورت ثابت جایگزین کرده ام امادرعکسی که اخیرا گرفته ام دکترهاتشخیص داده اندکه احتمالا عصب کشی اشکال داشته واحتمال کیست وعفونت هست وقراراست دوباره انرا بکشم ایاتشخیص این مساله امکان دارد؟. خیلی متشکرم

 13. سلام وعرض ادب بعرض شما برسانم من دندان های جلوی روکش کردم سمت پائین دهانم یکیش افتاده وپلاک دندانم لقی دارد غذا خوردن بامشکل مواجه هستم آیا جایگذین داندان بجز ایمپلنت داریم یاخیر اگر نداریم می شود راه کاردیگر انجام بدهم

 14. سلام،
  من به تازگی برای دندان های آسیب دیده ام اقدام به ایمپلنت کردم و به دلیل نداشتن اطلاع لازم دراین مورد توسط یکی از دوستانم جهت این پروسه به یک مطب دندانپزشکی معرفی شدم و پس از ویزیت توسط دندانپزشک وانجام مراحل اولیه بنا به پیشنهاد دندانپزشک قرار بر گذاشتن ایمپلنت سویسی درجه ۱ با کلی منت و تعریف وتمجید وتخفیف به ازای هر دندان به جز هزینه های کشیدن ریشه و… مبلغ ۱۸میلیون تومان لحاظ شد که بنده هم قرارشد هزینه هر دندان را در دومرحله پرداخت نمایم.دراولین نوبت وبعنوان شروع کار دکتر اقدام به کاشت دو دندان بعنوان پایه اصلی که قرار بود پس از اتمام کار۴دندان را بر روی آن قراربدهند که بابت روکش هردندان اضافه هم مبلغ هریک۷م بپردازم در روز کاشت دو عدد دندان پایه همکار ایشان وبا درخواست دکتر پک پایه مورد استفاده را قبل از قراردادن به بنده نشان دادند که برند sic سویس است وبهترین در دنیا،پس از اتمام کاشت پایه بنا برکنجکاوی و تحقیق درمورد این برند پس از مطالعه و توضیحات در چند مقاله ومطلب ازسایتهای مختلف من جمله سایت شما تازه فهمیدم که آقای دکتر برند هم تراز برند کره ای را بعنوان بهترین برند دنیا برای من معرفی کرده که اصلا انتظار این رفتار ناشایست رااز یک پزشک نداشتم که پس از مراجعه مجدد به مطب وکلی بحث ایشان از مواضع خود اصلا کوتاه نیامدن وهمه مطالب و توضیحات بیان شده در چندین سایت و مقاله را کذب محض دانستند و حرفهای خودشان را مصداق کامل درستی و صداقت دانست که درپایان بنده با کلی ناراحتی به ایشان اعلام کردم که دیگر حاضر به ادامه ی درمان با ایشان نیستم ،حالا با این تفاصیل و نصف ونیمه ماندن درمان میخواستم بپرسم که آیا امکان ادامه درمان با کلینیک شما یا کلینیک دیگری برای من هست؟وآیا شما یا همکاران محترمتون ادامه درمان را قبول زحمت می نمایند یا خیر ؟
  ممنون میشم که پاسخ بنده را اعلام نمایید.

به‌صورت مجازی ویزیت شوید!
حتما برای شما هم پیش‌آمده که قبل از مراجعه حضوری به دندانپزشکی، می‌خواهید از سلامت دندان، روش‌های مختلف زیبایی یا حتی هزینه‌های دندانپزشکی خود باخبر شوید. راه‌حل این مشکل، مشاوره مجازی است. می‌توانید برای ویزیت مجازی و رایگان در کلینیک سریتا، روی دکمه زیر بزنید.

مشاوره رایگان از متخصصان سریتا

برای مشاوره رایگان، شماره تلفن خود را وارد کنید تا 24 ساعت آینده، با شما تماس می‌گیریم.